Аналіз свічок

Аналіз свічок

Зміст цієї статті:

Японські свічки вважаються одним із найстаріших інструментів для аналізу на біржі. Трейдери активно використовують їх для визначення трендів ринку та пошуку кращої точки входу в угоду. Свічки мають високу інформативність, при правильному прочитанні цей метод аналізу підвищує ефективність трейдингу.

Що таке свічковий аналіз криптовалюти?

Свічковий аналіз використовується для прогнозування ціни активу. Основи цього методу з’явилися кілька століть тому, а сьогодні свічки називають одними із найпопулярніших інструментів на ринку.

Японські свічки допомагають трейдерам спрогнозувати подальший рух ціни, завдяки чому гравці можуть ухвалити правильне рішення, яку угоду і коли варто відкрити. Свічки діляться на два типи – бичачі, для зростаючого ринку, і ведмежі, для падаючого. На графіку бичачі виділені зеленим кольором, а ведмежі червоним кольором.

Свічка має тіло, воно представлене у вигляді прямокутника, і тіні чи ґноту. Тіло показує ціни на відкритті та закритті заданого тимчасового інтервалу, а ґноти, що ростуть з тіла вгору або вниз, показують максимальну та мінімальну ціну активу в рамках заданого інтервалу.

Як читати свічковий графік?

Аналіз свічок на графіку криптовалют дозволяє спрогнозувати подальший рух курсу та оцінити настрій учасників ринку, які торгують конкретним активом. Багато свічок на графіку формують патерни, вони дають трейдерам сигнали про можливість відкриття угод. Є безліч видів свічок, але для прочитання графіка варто вивчати хоча б найпоширеніші.

Найчастіше зустрічаються бичачі патерни:

  • Молоток. Свічка має невелике тіло і довгий нижній гніт, верхній гніт може бути дуже коротким або відсутнім зовсім. Молот буває зеленим та червоним, залежно від тренду вказує на зростання курсу або потужний розворот тренду.
  • Перевернути молот. Від звичайного він відрізняється розташуванням довгого ґнота, у перевернутого молота довгий ґнот знаходиться зверху. Він також буває зеленим і червоним, означає потенційний старт висхідного тренду на ринку.
  • Бичаче поглинання. Паттерн будується з двох свічок, формується наприкінці висхідної тенденції. Перша свічка червона (ведмежа), друга зелена (бичача) та більшого розміру, її тіло здатне поглинути червону. Між ціною відкриття та закриття обох свічок завжди є невеликий проміжок. Паттерн свідчить про те, що покупців над ринком більше, ніж продавців.

Поширені патерни ведмежого ринку:

  • Повішений. Це альтернативний варіант молота, лише на ведмежому ринку. Він з’являється в кінці висхідної тенденції, у свічки невелике тіло і довгий гніт знизу. Повішений буває червоним і зеленим, вказує на слабкість висхідного тренду, і трейдери сприймають його як сигнал продажу активу.
  • Падаюча зірка. Це одна свічка з коротким нижнім ґнотом, довгим верхнім ґнотом і тонким тілом. Паттерн формується на піку висхідного тренду, він вказує на ведмежий розворот.
  • Ведмеже поглинання. Воно будується із двох свічок, зеленої та червоної. Ведмежа червона свічка досить велика, вона здатна поглинути маленьку зелену. Між цінами відкриття та закриття також є невеликий проміжок. Такий патерн з’являється у верхній частині висхідного тренду, він вказує на домінування продавців і сигналізує про початок низхідного тренду.

Це лише кілька популярних патернів, які допомагають трейдерам робити прогнози. Усього існує близько 50 різних свічок, але навіть професійні трейдери не знають значень усіх на згадку. Для початку варто вивчити найпоширеніші та спробувати цей вид аналізу на практиці.

Незважаючи на високу ефективність свічкового графіка, використовувати його можуть не всі. Він відноситься до складного типу аналізу, і трейдерам потрібно мати певний досвід, щоби правильно читати свічки. Здобути цей досвід і розібратися в особливостях аналізу свічок у крипті допоможуть трейдери Crypto Crew. Ми навчаємо новачків правильно використовувати аналітичні інструменти та ефективно працювати з різними графіками, вибудовувати прибуткові стратегії торгівлі на біржі та керувати ризиками.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали