
Зміст цієї статті:
Диверсифікація – це стратегія розподілу активів зниження ризиків і захисту капіталу. Інвестори використовують її для збереження коштів у разі рецесії та непередбачених ситуацій на ринку. Вкладаючи гроші в різні активи, які не мають зв’язку між собою або мінімально пов’язані, вони уникають серйозних ризиків, таких як втрата значної частки депозиту у разі просадки активу.
У чому суть диверсифікації
Простими словами, диверсифікація на криптовалютному ринку – це розподіл коштів між активами різних груп для поповнення збитків прибутком. Капітал може складатися із криптовалюти, акцій різних компаній, облігацій. Якщо один з активів подешевшає, інвестор втратить лише частину депозиту, при цьому може компенсувати її доходом, отриманим від зростання курсу іншого активу.
Вкладаючи тільки в криптовалюту, також потрібно використовувати метод диверсифікації. Криптовалюта – це загальний термін для активів різних класів: Біткоїн, альткоїни, стейблкоїни, токени, NFT, DeFi-проекти. Вони відрізняються функціоналом, капіталізацією, ліквідністю та ступенем ризиків. Завдання інвестора – зібрати збалансований та різноманітний портфель, що складається з активів з високою, середньою та низькою капіталізацією. При цьому важливо постійно стежити за ситуацією на ринку, вчасно перерозподіляти кошти, продаючи невигідні активи та купуючи перспективні.
Основні правила диверсифікації у криптоіндустрії
Диверсифікація – це велика та складна тема, вивченню якої потрібно приділити чимало часу. Можна виділити такі загальні правила диверсифікації ризиків на криптовалютному ринку:Не інвестувати усі вільні кошти у крипту. Це ризикований актив, ціна якого непередбачувана. На прикладі Біткоїна ми бачимо, що ціна найпопулярнішої монети у світі може різко обвалитися за лічені дні, втративши більше половини від пікової вартості. Збалансований інвестиційний портфель – це не лише крипта, а й акції, облігації та інші ліквідні активи.
Чи не інвестувати в одну монету. Криптовалюти залежні один від одного, і більшість з них втрачають ціну при падінні курсу Біткоїна. Створити портфель із незалежних один від одного криптовалют і уникнути ризиків повністю не можна, але можна максимально урізноманітнити його, щоб знизити ризики.
Вкладати у крипту різної функціональності. Крім транзакційної крипти, до якої належить Біткоїн, на ринку є токени смарт-контрактів, наприклад, Ефір, токени, створені конкретними криптобіржами, стейблкоіни, курс яких прив’язаний до долара та інших фіатних валют.
Вкладати гроші регулярно невеликими сумами. Поступові інвестиції дозволяють вибрати найперспективніші активи, вивчати ринок, стежити за динамікою. Реагуючи на тренди ринку та вкладаючи гроші не поспішаючи, інвестор може розробити найефективнішу стратегію.
Види ризиків
Ризиком у нашому випадку є можливість зниження вартості інвестицій – коли після продажу активу інвестор отримує менше, ніж вклав спочатку. Також ризиком можна назвати ймовірність того, що ціна активу в майбутньому виявиться меншою, ніж розраховував інвестор, коли купував криптовалюту, але все одно вищий за початкову.
Існує кілька типів ризиків, про які варто пам’ятати інвестору:
- Волатильність криптовалюти. Цифрові активи мають високу волатильність, вони нестабільні, і точно спрогнозувати зростання ціни практично неможливо.
- Регулювання. Дії держави щодо регулювання криптоактивів можуть негативно позначитися на їхньому курсі.
- Технічні збої. Можливі зломи смарт-контрактів, технічні проблеми на біржі, через які інвестор не зможе вчасно продати та вивести актив.
- Банкрутство платформи. Криптовалютна біржа може збанкрутувати, після чого відмовити користувачам у виведенні коштів або обмежити доступ до облікового запису.
Як уникнути всіх цих ризиків і вигідно заробляти на криптовалюті, ви дізнаєтесь у спільноті Crypto Crew. Ми створили популярне ком’юніті для всіх, хто хоче детально розбиратися в особливостях інвестицій у крипту та трейдингу. Приєднуйтесь, щоб почати самостійно заробляти на криптовалюті якнайшвидше!