Диверсифікація що таке

Диверсифікація що таке

Зміст цієї статті:

Нехтуючи правилами диверсифікації, інвестор ризикує втратити значну частину капіталу. Оптимальний розподіл активів та збалансований інвестиційний портфель – це захист капіталу та можливість примножити кошти. Ми розповімо, що таке диверсифікація, і чому без неї складно досягти успіху у криптоіндустрії.

Що таке диверсифікація простими словами?

Розібратися в тому, що таке диверсифікація активів, варто до початку інвестицій, щоби правильно сформувати портфель. У криптоіндустрії диверсифікація портфеля – це розподіл коштів між різними активами, такими як криптовалюта, акції, облігації та інші. Якщо інвестор вкладає гроші тільки в криптовалюту, стратегія диверсифікації все одно потрібна, тому що під криптою маються на увазі різні види токенів, з різною капіталізацією, ліквідністю, перспективою та ризиками.

Простими словами, диверсифікація в інвестиціях – це те, що дозволяє знайти баланс між активами з високими та низькими ризиками, зробити портфель різноманітним, захистити капітал у разі різкого зниження курсу одного з активів або кількох.

Самі зазначити, що інвестори бувають різними, і вони обирають різні стратегії диверсифікації ризиків. Консервативні інвестори хочуть насамперед зберегти кошти та захистити капітал при рецесії, тому вони обирають найстабільніші активи. Помірні інвестори готові ризикнути невеликою часткою капіталу, щоб отримати прибуток, вони вкладають більшу частину коштів у стабільні активи, на частину грошей купують ризиковані, але перспективні у середньостроковій перспективі токени. Нарешті, агресивні інвестори бажають заробити, тому готові до серйозних просідання портфеля у разі невдачі, вони інвестують більшу частину коштів у ризиковані активи, в які вірять.

Чому не варто нехтувати диверсифікацією?

Диверсифікація – це те, що допомагає інвесторам встояти під час кризи та різких змін на ринку. Криптовалютний ринок є найнестабільнішим серед усіх фінансових ринків, крипта має високу волатильність, і курс монет може змінитися за лічені години. Ринок чутливо реагує на різні новини, але збалансований портфель дозволить трейдеру зберегти частку капіталу, навіть якщо один з його активів подешевшає в рази.

Правильно розподіливши активи, інвестор отримує такі переваги:

  • Зменшує потенційні втрати. Вклавши всі кошти в один токен, можна залишитись без капіталу у разі рецесії обраної крипти.
  • Розширення можливостей. Навіть невеликий стартовий капітал можна грамотно розподілити між кількома активами, аби покращити свої перспективи надалі.
  • Довгострокове зростання капіталу. Різноманітність портфеля не дозволить інвестору пропустити помітне зростання курсу конкретного класу активів.

Види диверсифікації інвестиційного портфеля

Диверсифікація на біржі може бути різних видів, що класифікується за декількома ознаками. За класом активи можуть бути традиційними та альтернативними. До традиційних на біржі належать акції та облігації, а альтернативні – це криптовалюта, приватні акції, деривативи.

Актуальна теорія інвестиційного портфеля передбачає наявність двох стратегій диверсифікації та розподілу активів – стратегічна та тактична. Стратегічний підходить для пасивного інвестування. Портфелі, створені за цією моделлю, збалансовані з погляду ризику та прибутку. Завдання інвестора в даному випадку – зібрати активи, які забезпечують баланс між очікуваним ризиком та прибутком у довгостроковій перспективі.

Тактичний розподіл активів частіше використовують активні інвестори, вони вкладають значну частину коштів у активи, які можуть «вистрілити» найближчим часом, принісши добрий прибуток.

Що таке диверсифікація грошей криптоінвестора, ви докладніше дізнаєтесь у спільноті Crypto Crew. Ми ділимося з передплатниками корисною інформацією та вчимо ефективно заробляти на віртуальних активах. Приєднуйтесь до ком’юніті та проходьте наш курс із заробітку на крипті, щоб уже за кілька тижнів побачити результат!

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали