Методи технічного аналізу

Методи технічного аналізу

Зміст цієї статті:

Технічний аналіз використовується для прогнозування зміни курсу криптовалюти, акцій чи іншого активу. Результати аналізу ґрунтуються на попередніх показниках ціни. Як інструмент використовуються індикатори, графіки, японські свічки та інші. Розповімо про методи технічного аналізу в трейдингу та їх особливості.

Навіщо потрібен технічний аналіз?

Різні види технічного аналізу використовують професійні трейдери та новачки. На основі минулих цін він допомагає підтвердити тренд, що намітився, або зміна тенденції, а також спрогнозувати, в який бік піде курс. Отримавши результати, трейдер розуміє, чи варто відкривати угоду.

До переваг методів технічного аналізу фондового ринку, криптовалютного та інших можна віднести:

  • Різноманітність інструментів та універсальність. Ефективність аналізу висока всіх фінансових ринках. Для кожного ринку є відповідні інструменти, що враховують його специфіку.
  • За допомогою графіків можна проаналізувати динаміку курсу за будь-який період, наприклад, за годину чи кілька місяців.
  • Отримані дані відбивають ситуацію, що склалася на момент проведення аналізу.

Класичний аналіз

Класичний метод технічного аналізу полягає у використанні графіка цін, на який наносяться лінії, що утворюють тенденції ринку, що вказують на напрямок курсу, максимальні та мінімальні ціни активу за вибраний проміжок часу. Лінії підтримки та опору утворюють фігури, якими трейдер може визначити подальшу поведінку ринку. Існують фігури продовження тренду, невизначеності та зміни тенденції.

Наприклад, головними фігурами, які вказують на продовження поточного тренду, є вимпел та прапор. На невизначеність тренду вказує фігура трикутник, вона утворюється, коли на ринку рівна кількість продавців і покупців, і поки що незрозуміло, в який бік піде ціна. На зміну тенденції вказують фігури голова та плечі.

Індикаторний аналіз

Багато трейдерів найкращим методом технічного аналізу називають індикаторний. Він побудований на математичних алгоритмах, інструменти шикуються автоматично, і вони вже є в панелях торгових майданчиків. Існують різні види індикаторів, наприклад, трендові. Це низка інструментів, які показують напрямок тренда. Їх основна мета – підтвердити розвиток тренду, що намітився, продемонструвати відсутність яскраво вираженого тренда або вказати на його розворот.

Популярними трендовими індикаторами є Moving Average (середня ковзна) і ADX. Інструменти мають різні математичні алгоритми, але застосовуються на вирішення однієї й тієї завдання – визначення основний тенденції над ринком для здійснення операцій із тренду.

Трендові індикатори – це своєрідні фільтри, а для більш детальної інформації використовуються осцилятори. Ці інструменти визначають переоцінений та недооцінений курс щодо попереднього руху ціни активу. При будь-якому тренді є можливість купити актив за найнижчою ціною для подальшого перепродажу дорожчим. Знайти такий момент дозволяють осцилятори RSI та Stochastic Oscillator.

Аналіз обсягу

До основних методів технічного аналізу слід зарахувати і аналіз обсягу. У трейдингу обсяг торгів має важливе значення, оскільки він вказує на зацікавленість гравців ринку у певному активі. Чим більше операцій проведено з конкретною криптовалютою чи акцією, тим швидше змінюється її ціна у той чи інший бік.

Підтвердити зміну обсягів торгів можна під час читання фігур на графіках технічного аналізу чи з допомогою індикаторів, які полегшують завдання. Наприклад, цього існує індикатор балансового обсягу OBV, у якому за розрахункову базу використовується саме зміна обсягу торгів.

Крім цих видів, є й інші ефективні методи технічного аналізу: свічковий, хвильовий, скляний. Дізнатись про них більше ви можете на курсі Крипто Крю. Ми вчимо правильно вибирати та застосовувати методи технічного аналізу на ринку цінних паперів та криптовалютних біржах. Приєднуйтесь до комьюніті Крипто Крю, щоб вчитися трейдингу просто та цікаво!

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали