
Зміст цієї статті:
Лаунчпад – це інструмент залучення нового капіталу до криптовалютних проектів. Такі платформи допомагають компаніям отримувати перших клієнтів на старті, залучаючи інвестиції для подальшого розвитку та масштабування проекту. Розкажемо, що таке лаунчпад простими словами, хто його проводить.
Що таке лаунчпади у криптовалюті?
Лаунчпадами називаються краудфандингові платформи, де крипто проекти збирають кошти на розвиток блокчейну та нового продукту. Вони надають посередницькі послуги інвесторам та стартапам. Інвестор може вкласти гроші в розвиток крипто проекту на його початковій стадії, отримавши натомість токени, таким чином ставши першим акціонером. Надалі отримані токени інвестори обмінюють послуги компанії чи товари, оплачують ними доступом до певному функціоналу майданчика чи продають.
Всі користувачі лаунчпадів отримують вигоду: новий крипто-проект залучає інвестиції для продовження розробки, інвестори – купують актив крипто-проекту за низькою ціною. Після запуску та виходу проекту на ринок кількість інвесторів зростає, збільшується вартість активу та разом з нею прибуток перших інвесторів.
Приклади популярних лаунчпадів, якими активно користуються перспективні стартапи та інвестори:
Trustpad;
-
Red Kite;
-
Binance Launchpad;
-
DuckStarter;
-
Polkastarter;
-
BSCPad.
Різновиди та функції лаунчпадів
Однією з основних завдань лаунчпада, крім залучення інвестицій для конкретних проектів, є забезпечення безпеки користувачів. Щоб гарантувати інвесторам безпеку вкладень, краудфандингові платформи ретельно перевіряють розробників та стартапи, вивчаючи особливості та перспективи проекту. Також перевіряють інвесторів, наприклад, проводячи процедуру KYC. Так лаунчпади знижують ризики для клієнтів та запобігають шахрайству.
Зараз на ринку є лаунчпади таких типів:
-
ICO. Продаж токені проекту за крипту або фіат.
-
IEO. Початковий продаж токенів та криптовалюти на централізованих біржах, торгова платформа в даному випадку виступає посередником між проектом та інвестором.
-
IDO. Первинний продаж крипти та токенів на децентралізованій платформі. Багато IDO-майданчиків випускають власні токени, зобов’язуючи учасників пресейлу купити певну суму цих токенів.
-
INO. Первинна пропозиція NFT, спрямоване на авторів унікального контенту.
-
IGO. Початкова пропозиція ігрових NFT, ігор на блокчейні, проектів P2E.
Що таке лаунчпад Бінанс?
Популярна біржа Бінанс пропонує клієнтам платформу для запуску нових токенів. Як проходить лаунчпад на біржі:
-
Автор токена стає партнером біржі.
-
Розробник та токен проходять перевірку. Щоб Бінанс схвалив токен, проект повинен дійти до певного рівня зрілості, тобто бути на стадії розробки, коли користувач може бачити ідею та приклади її реалізації, оцінити перспективу та ризики вкладень.
-
Токен, який готовий до продажу, розподіляється між учасниками лаунчпада. Кількість токенів для первинного продажу завжди обмежена, воно розподіляється між клієнтами платформи відповідно до суми заморожених на їхньому рахунку BNB.
Переваги та недоліки
Почнемо із плюсів. Переваги лаунчпадів:
-
Дозволяють роздрібним інвесторам купити токени нового проекту за ціною, нижчою від ринкової.
-
На платформах виставляються проекти, які пройшли ретельну перевірку.
-
Навколо нового проекту створюється ажіотаж, який приваблює інвестиції.
Недоліки:
-
Алокація на гарному лаунчпаді коштує дорого.
-
Є додаткові умови для отримання алокації, наприклад, обмежений час викупу активу.
-
Куплені токени не можна забрати відразу, певний період після викупу він заморожений у стейкінгу. За час, доки актив заморожено, його курс може впасти, позбавивши власника можливості продати токени за вигідною ціною.
Приєднавшись до ком’юніті Crypto Crew, ви дізнаєтесь більше про те, що таке лаунчпад на Бінанс та інших популярних платформах, як брати участь та вибирати перспективні проекти для інвестицій, а також як вкладати гроші у криптовалюту з найменшими ризиками.