Регулятор на ринку – Нац.банк, фонди, маркетмейкери

Регулятор на ринку – Нац.банк, фонди, маркетмейкери

Зміст цієї статті:

Одним із головних факторів, що впливають на курс крипто монет, є новини. Великі гравці ринку нерідко штучно створюють новини, на тлі яких курс летить вгору або різко обвалюється. Також вартість токенів позначається активна цифровізація суспільства, завдяки якій зростає попит на криптовалюту, конкуренція на ринку, де постійно з’являються нові блокчейн проекти. І нарешті, вплив мають регулятори, такі як криптовалютні фонди і маркетмейкери. Про них розповімо докладніше.

Що таке криптовалютний фонд?

Криптовалютний фонд – це фонд, де гроші інвесторів вкладають у криптовалюту, проекти на основі блокчейн, а також інші цифрові активи. Вони створені для отримання максимального доходу, керують коштами інвесторів, вкладаючи їх у найбільш перспективні стартапи та ICO. Інвестору не потрібно витрачати час на вивчення проектів та ризиків, він довіряє свої гроші фонду та отримує дивіденди.

Існують два типи крипватолютних фондів:

  • Великі, для інвестицій, у які необхідний великий капітал. Вони виконують роль посередників між ринком та інституційними компаніями, оскільки не завжди великий бізнес може вкласти гроші в крипту через законодавчі обмеження різних країн.
  • Невеликі, що працюють на роздрібних інвесторів. Клієнт просто інвестує у фонд, а той у свою чергу сам обирає проекти для фінансування.

Також криптовалютні фонди бувають закритими, чиї акції може придбати лише певна група інвесторів, і відкриті – доступні для інвестицій усім охочим інвесторам.

На кшталт вкладень фонди бувають венчурними, вони інвестують у криптовалютні проекти і блокчейн, і хедж-фонди – заробляють на інвестиціях у крипто монети.

Криптовалютні фонди, особливо найбільші, помітно впливають на розвиток усієї сфери. Виступаючи посередниками між сектором та інституційними компаніями, чия активність на ринку говорить про його зрілість та перехід на новий рівень, вони сприяють залученню капіталу в криптовалюту, збільшення попиту на цифрові активи, що позитивно позначається на їхньому курсі.

Один із найбільших фондів – Grayscale Investments, ним володіє компанія Digital Currency Group (DCG). Сума активу перевищує $45 млрд, більшу частину грошей вкладено в Bitcoin, а також Ethereum.

Що таке маркетмейкер?

Маркетмейкер – ще один важливий учасник ринку, який заробляє на торгівлі криптовалютою у заздалегідь встановлених цінових діапазонах та обсягах. Робиться це підтримки стабільності попиту конкретний актив. Маркетмейкери формують попит та пропозицію, беручи участь у торгах, створюють жвавість на ринку, викликають інтерес у трейдерів та підвищують активність торгівлі.

У ролі маркетмейкера може бути окрема компанія, наприклад, брокер, котрий іноді фізична особа. Але найчастіше маркетмейкерами є досить великі компанії з великим капіталом. На ринках вони працюють відкрито та офіційно, дотримуючись не лише вимог торгового майданчика, а й актуального законодавства країни. Великі гравці ринку, зацікавлені у підвищенні курсу активу, можуть наймати маркетмейкерів.

Коли на ринку з’являється новий актив, курс на нього, як правило, нестабільний, інвестори поводяться хаотично, ліквідність токена недостатньо висока – все це призводить до падіння обсягу торгів та зниження вартості активу. В даному випадку маркетмейкер для вирішення проблеми виконує такі функції:

  • Створює ліквідність, забезпечуючи певний обсяг торгів.
  • Запобігає різкій зміні ціни, підтримуючи мінімальний спред (різниця між курсом купівлі та продажу).
  • Виступає посередником у великих угодах, проводячи операції на значні суми, минаючи біржу.

Як і фонди, маркетмейкери впливають на ціни активів та задають тренди. Наприклад, у 2021 році висока активність маркетмейкерів на ринку значно збільшила попит на стейблкоїни.

Навчитися розбиратися в трендах ринку, аналізувати динаміку курсів та робити вигідні інвестиції ви можете у Crypto Crew. Ми створили курс для початківців трейдерів та інвесторів, а також найбільше та найпопулярніше крипто ком’юніті в Україні.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали