Crypto Crew
27.02.2023

Що таке ізольована та крос-маржа

Що таке ізольована та крос-маржа

Зміст цієї статті:

Існує кілька способів контролювати торгові ризики, одні з найпопулярніших – крос-маржа та ізольована маржа. Вони важливі на крипторинку, що активно використовуються трейдерами для захисту капіталу від нестабільності курсу монет. Наприклад, найбільша криптобіржа Бінанс підтримує обидва види маржі.

Що таке ізольована та крос-маржа?

Розбираючись, як працюють обидва інструменти, вам варто ознайомитися з їхніми особливостями. Отже, ізольованою називають маржу для однієї угоди користувача, яка може мати кілька рахунків з різними позиціями, вона індивідуально розраховується для клієнта. Крос-маржа – це єдина маржа, розподілена попри всі угоди користувача, може як позитивно, і негативно позначатися загальному балансі, залежно від успіху позицій.

Вже з цих коротких описів можна побачити різницю між крос-маржею та ізольованою маржею. Більшість популярних торгових платформ пропонують клієнтам лише один інструмент, але на деяких біржах трейдерам є відразу два види маржі. Далі докладніше розглянемо особливості крос-маржі та ізольованої маржі, доступних на платформі «Бінанс».

Що таке ізольована маржа простими словами?

Ізольована маржа на криптобіржі – це торговий інструмент, який дозволяє ізолювати маржу, що забезпечує позицію, від інших угод трейдера. Таким чином, можна торгувати на двох і більше окремих і незалежних один від одного рахунках, що належать при цьому до одного облікового запису. Ізольована маржа захистить решту рахунків трейдера, якщо з одного з них він здійснив збиткову угоду – баланс на інших рахунках не зміниться.

Наприклад, трейдер використовує ізольовану маржу на Бінанс і відкрив два рахунки. Перший призначений для коротких угод, другий – для довгих. Остання угода на рахунку для коротких позицій була збитковою і трейдер відчутно пішов у мінус. А торгівля з другого рахунку, для довгих позицій, успішна та прибуткова. Ізольована маржа не дозволить збитковій угоді з першого рахунку «з’їсти» прибуток із другого. Інструмент використовується трейдером для контролю прибутку та збитків.

Особливості використання:

  • Для кожної торгової пари передбачено незалежний рахунок та окрему маржу.
  • З кожною торговою парою відкриваються різні позиції, незалежні одна від одної, а маржа не з’являється за умовчанням, її потрібно додавати вручну.
  • Розмір маржі біржа розраховує індивідуально для кожного рахунку, враховує депозит та заборгованість.
  • Ризики не перетинаються, ліквідація угоди однією рахунку не призводить до ліквідації позиції з іншому.

Що таке крос-маржа простими словами?

Крос-маржа – це маржа, що забезпечує всі позиції користувача. Поки трейдер підтримує необхідний за умовами платформи рівень маржі, угоди є на всіх рахунках. Невдала позиція, на якій трейдер втратив гроші, негативно вплине на інших, і навпаки: прибуток, отриманий від однієї угоди, допомагає підтримувати маржинальні вимоги для всіх інших. Якщо угоди виявилися збитковими, і рівень маржі опускається нижче за потрібне, всі відкриті позиції ліквідуються – це потрібно для захисту торгового рахунку клієнта і самої платформи від неконтрольованих збитків.

Особливості використання крос-маржі:

  • На торговій платформі для користувача доступний лише один рахунок із маржею цього типу.
  • Актив розподіляється між усіма угодами власника рахунку.
  • Розмір маржі також визначається індивідуально виходячи з балансу та заборгованостей.
  • При закритті однієї позиції можуть бути автоматично ліквідовані інші.

Що краще: крос-маржа або ізольована

Не можна однозначно сказати, який тип маржі кращий. Для нівелювання нестачі крос-маржі, небезпеки для всіх позицій у разі збитковості однієї можна виставляти стоп-лосс. У такому разі ізольована маржа може вважатися альтернативою стоп-лосс. Вибирати варто той інструмент, який зручніше та простіше у використанні для конкретного трейдера.

Приєднуйтесь до спільноти Crypto Crew, щоб навчитися користуватися крос-маржею на Бінанс та ізольованою маржею ефективно, примножуючи капітал.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали