Що таке криптобіржа та які функції вона виконує

Що таке криптобіржа та які функції вона виконує

Зміст цієї статті:

Для продажу та купівлі криптовалют створено біржі. Ці платформи дозволяють користувачам обмінюватися цифровими активами та заробляти. Розберемося докладніше, що таке криптобіржа, які функції вона виконує, як вибрати надійну платформу.

Що таке криптовалютна біржа?

Біржа криптовалют – це онлайн майданчик для купівлі та продажу цифрових активів, але також може пропонувати користувачам додаткові способи заробітку на віртуальних валютах. Клієнти бірж обмінюють одні монети на інші або на фіатну валюту, тобто звичайні гроші (гривня, долар, євро та інші). Наприклад, на біржі можна конвертувати Біткоїн в Лайткоїн за актуальним курсом, попередньо купивши Лайткоїн за фіат, або вивести кошти готівкою.

Навіщо ще потрібна криптобіржа? Наприклад, щоб дізнаватися актуальні ринкові ціни активу. А також для пасивного заробітку. Багато популярних бірж сьогодні пропонують користувачам заробляти на криптовалюті, практично нічого не роблячи. Один із таких варіантів пасивного заробітку – стейкінг. Користувачеві потрібно заморозити певну суму цифрових монет на своєму гаманці для отримання відсотків.

На що звернути увагу під час виборів біржі?

Сьогодні у світі чимало криптовалютних бірж, частина з них централізовані, тобто мають конкретного власника, інші – децентралізовані, не контролюються конкретною особою чи групою осіб. При виборі платформи для заробітку завжди рекомендують надавати перевагу популярним біржам з великою кількістю користувачів, називаючи їх найбільш надійними та безпечними. Але на практиці висока популярність та популярність не завжди гарантує безпеку. Наприклад, популярна зовсім недавно біржа FTX, що входила до десятки найкращих за версією сервісу CoinMarketCap, луснула.

Перш ніж зареєструватися на біржі криптовалют, зверніть увагу на такі фактори:

  • Доступність. Не всі платформи приймають певні фіатні валюти та дозволяють купувати деякі криптовалюти. Вивчіть заздалегідь, чи представлені на біржі активи, що вас цікавлять.
  • Безпека. Деякі платформи мають страхові поліси від шахрайства або злому облікового запису. Варто наперед дізнатися, які заходи безпеки вживає обрана біржа.
  • Розмір комісії із транзакцій. Комісії за криптоторгівлю на різних біржах вирізняються. Чим простіше купити чи продати актив, тим вища торгова комісія, і навпаки. Також вищі комісії у платформ, що страхують активи користувачів.
  • Ліквідність. Високий обсяг торгів на біржі – це можливість простіше та швидше купити чи продати монету у будь-який час.
  • Інформація. Деякі великі біржі, наприклад Binance, пропонують користувачам навчальні матеріали, щоб швидше розібратися в особливостях роботи платформи і дізнатися більше про способи заробітку на крипті. Такі біржі ідеальні для новачків.

Які послуги надає криптобіржа?

Перше та основне, що пропонують криптобіржі – обмін активом. Користувачі бірж купують та продають криптовалюту. Це головна функція торгового майданчика, яким користуються всі інвестори та трейдери.

Але також багато бірж мають додатковий функціонал:

  • Стейкінг. Як ми вже сказали, це заморозка певної суми на платформі для заробітку відсотків. Заморожені монети власники не можуть витрачати, а біржі використовують їх на підтвердження транзакцій, створення нових блоків монет.
  • Лендінг. Цей спосіб заробітку схожий на стейкінг. Біржа використовує заморожений актив користувачів для надання кредитів іншим клієнтам, у власник валюти отримує відсотки.
  • Пул ліквідності. Ставши постачальником пулу ліквідності, тобто, відправивши в нього кілька монет, користувач заробляє відсотки від транзакцій.

Дізнатися більше про криптобіржі ви можете у ком’юніті Crypto Crew. Наша команда допомагає новачкам успішно розвиватися у криптоіндустрії, ми навчаємо інвестиціям та трейдингу. У співтоваристві ви дізнаєтеся, в чому полягають ризики використання криптовалют, і як їх обійти, а на курсі навчитеся складати інвестиційний портфель правильно та здійснювати успішні угоди на популярних криптобіржах України та світу.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали