Що таке play-to-earn (P2P iгри)

Що таке play-to-earn (P2P iгри)

Зміст цієї статті:

Ми звикли до того, що ігри створені лише для розваги, відпочинку, відвертання уваги. Але з появою P2E все змінилося. Тепер, граючи, ви можете заробляти. Play-to-Earn ігри, засновані на NFT – це один із найновіших і найперспективніших способів заробити в криптовалютній сфері. Їхня поява стала можливою завдяки розвитку блокчейн та популяризації NFT.

Незважаючи на те, що Play-to-Earn ігри з’явилися лише кілька років тому, вже зараз у світі є десятки тисяч людей, які за їх допомогою отримують не просто додатковий дохід, а добре заробляють, зробивши ігри своєю професією. Розкажемо докладніше про те, що таке P2E-ігри, як ви можете заробити на іграх.

Що таке P2P ігри?

P2E – відеоігри, де за пройдені рівні гравці отримують віртуальну винагороду, яка має реальну цінність. Як винагороду використовуються NFT. Унікальні токени надають власнику право власності на контент, наприклад картинку або аудіо файл.

В іграх, розроблених на основі технології блокчейн, NFT дають гравцям право власності на внутрішньоігрові атрибути – це може бути персонаж, цифрові аксесуари, одяг, території та багато іншого.

У звичайних відеоіграх атрибути належать розробникам програми, а P2E – гравцям. У цьому полягає різниця. Отримавши винагороду у звичайній грі, з нею нічого не можна зробити в реальному житті, а NFT можна продати за криптовалюту, причому зробити це за межами ігрової платформи на NFT ринку. Цінність NFT полягає в їхньому дефіциті. Найрідкісніші ігрові предмети у вигляді токенів користувачі популярних додатків Play-to-Earn продають за тисячі і десятки тисяч доларів.

Что такое play-to-earn (P2E-игры)

Что такое play-to-earn (P2E-игры)

Як працюють P2E ігри?

Щоб зрозуміти, як влаштовані Play-to-Earn, розберемо принцип роботи однієї з них. Це популярний додаток STEPN. Воно створено на основі блокчейну Solana. У грі учасники можуть купувати NFT кросівок. Щоб монетизувати фізичну активність гравцям потрібно «взутися» у віртуальні кросівки та рухатися у реальному житті. Технологія GPS, яка сьогодні є в кожному смартфоні, розпізнає зміну розташування тіла гравця, аналізує активність та підраховує пройдену ним відстань. Чим вища активність, і чим кращі технічні особливості обраних віртуальних кросівок, тим більше шансів отримати нагороду. А як винагороду у грі використовується нативний токен GST.

Щоб купити цифрові кросівки у грі STEPN, потрібно мати криптовалюту Solana. Для конвертації крипти в NFT використовуються різні маркетплейси невзаємозамінних токенів, наприклад OpenSea, один з найбільших і популярних. А вдягнути цифрові кросівки вже можна в мобільному додатку STEPN. Різні пари віртуального взуття мають технічні особливості, від яких залежить їхня ціна та ефективність у грі.

За повідомленнями користувачів у NFT P2E-грі STEPN можна заробити приблизно $40 на день, активно рухаючись у найдешевших кросівках. Пробіжка у дорожчій парі може принести гравцеві близько $80. Принцип простий: чим більше дорогих кросів купив гравець, і чим вища його активність протягом дня, тим більше він заробить.

Як розпорядитися винагородою гравець вирішує сам: він може витратити нативний токен на вдосконалення цифрового взуття, щоб заробити ще більше, або конвертувати GST у стейблкоїни та вивести у фіатній валюті, отримавши реальні гроші.

Більшість Play-to-Earn працюють за таким же принципом: гравець виконує дії, і чим краще він справляється із завданням, тим більше запрацює. Важливо, що є повністю безкоштовні P2E, платні та частково платні (частина рівнів безкоштовна).

З якими проблемами може виникнути користувач?

З NFT не все так просто. Чим популярніший проект, тим складніше в ньому заробляти. STEPN, який входить до ТОП P2E-ігор поступово підвищує вартість віртуальних кросівок та ускладнює завдання. Це змушує гравців докладати більше зусиль і підвищувати інвестиції, інакше доходність падає.

Приєднуйтесь до ком’юніті Crypto Crew, і ви дізнаєтеся, які P2E-ігри на Андроїд та IOS вимагають мінімальних вкладень і з перших днів дозволяють заробляти NFT.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали