
Зміст цієї статті:
Скальпінг – це стиль торгівлі на біржі, який називають напруженим та стресовим. Використовувати цей метод може далеко не кожен. Щоб досягти успіху в скальпінгу, трейдеру доводиться годинами відкривати короткострокові угоди, проводячи за комп’ютером більшу частину дня. Ми розповімо, що таке скальпінг у трейдингу простими словами і яким він буває.
Що таке скальпінг у трейдингу
Скальпінг – це високочастотна торгівля, метою якої є отримання прибутку від руху курсу лише на кілька позицій. Трейдер стежить за дрібними коливаннями ціни, відкриває угоди на невеликі суми, фіксує мінімальний прибуток та відкриває нову позицію. Протягом торгової сесії скальпери здійснюють десятки угод, що дозволяє їм заробляти. Для виходу на регулярний і добрий дохід необхідне навчання скальпінгу в трейдингу, оскільки цей стиль торгівлі має багато стратегій, вимагає самодисципліни та вміння працювати з графіками.Характерною ознакою скальпінгу в трейдингу криптовалют є тривалість угоди, що становить від кількох секунд до 10 хвилин. Позицію можна утримувати і довше, якщо трейдер упіймав тренд, але всі відкриті позиції мають бути закриті до закінчення торгової сесії.
На яких ринках використовується скальпінг?
Скальпери заробляють на різних фінансових ринках, серед них спотові та ф’ючерсні ринки криптовалют, фондові біржі. На спотовому ринку поширена маржинальна торгівля, коли скальпер бере кошти у біржі під відсоток, він збільшує обсяг потенційного прибутку. На спотовому ринку відкривають лонг позиції (якщо очікується зростання курсу) та шорт (якщо очікується падіння ціни).
На ф’ючерсному ринку скальпери торгують не самими криптовалютами, а ф’ючерсними контрактами. Ф’ючерсами називають контракт на купівлю конкретного активу за зафіксованим курсом у певний час. Простими словами, торговці ф’ючерсів приймають він ризики за курс активу у майбутньому, отримують прибуток, якщо їх прогноз виправдовується. Найбільш популярним інструментом для реалізації скальпінгу стратегії в трейдингу є безстрокові ф’ючерсні контракти.
Основні види скальпінгу в трейдингу та їх особливості
Скальпінг можна класифікувати за кількома параметрами. Наприклад, за тимчасовим інтервалом, що використовується, виділяють три типи:
- Піпсування. Інтенсивна торгівля з метою одержання прибутку в 2-3 пункти. Угоди утримуються кілька секунд до хвилини.
- Середньостроковий. Прогнозований прибуток становить від 2 до 5 пунктів, а позиції утримуються 5-10 хвилин, іноді до 15 хвилин.
- Консервативний. Угода може утримуватися до 30 хвилин з інтервалом у 15 хвилин, очікуваний прибуток – 2-3 пункти.
За методами, що використовуються, скальпінг в трейдингу можна розділити на такі види:
- По склянці. Скальпер аналізує біржовий стакан, використовуючи його дані для прогнозування динаміки курсу у короткостроковій перспективі.
- Імпульсний. Сигналом або імпульсом для входу на ринок може бути гучна політична новина, рух ф’ючерсів на американських чи європейських ринках, різка зміна курсів основних фіатних валют та інші події, які можуть помітно вплинути на фінансові ринки.
- Гібридний. Це змішаний вигляд, під час використання якого трейдер ґрунтується і на технічному, і на фундаментальному аналізі, враховуючи поточну ситуацію на біржі та зовнішні фактори, що впливають на торги.
- На індикаторах. Технічні індикатори – це алгоритми, що дозволяють відстежити рух курсу та спрогнозувати зміну ціни. Індикатори часто сигналізують про рух курсу із запізненням, тому не підходять для піпсовки, коли угода триває менше хвилини.
Щоб освоїти кожен із видів та розібратися у стратегії детально, варто вивчати її з основ. Навчання скальпінгу в трейдингу має складатися з теорії та практики, докладного аналізу кількох видів аналізів, освоєння індикаторів, графічних патернів та інших інструментів для прогнозування ціни. На курсі в Crypto Crew ми вчимо новачків скальпінгу в трейдингу з нуля, допомагаємо вибрати оптимальний стиль торгівлі, комфортний для трейдера, безпечно інвестувати і торгувати на біржі ефективно.