Що таке спалювання токенів

Що таке спалювання токенів

Зміст цієї статті:

Біткоїн став популярним, тому що дав користувачеві те, чого не може дати фіатна валюта. Криптовалюта практично не схильна до інфляції. Біткоїн має фіксовану фінальну кількість монет – 21 мільйон, більше видобути не можна. Обмежена кількість підвищує інтерес до активу та підтримує його високу цінність. При цьому криптовалюту можна спалити. Що таке зниження монет у криптовалюті, хто, для чого і як їх спалює, розповімо далі.

Для чого потрібне спалювання монет?

Спалюванням криптовалюти називається процес, у результаті якого певну кількість токенів назавжди вилучається з обороту. Відбувається воно за допомогою смарт-контрактів або за допомогою надсилання активу на спеціальну адресу. Рішення спалити крипту може прийняти розробник або можливість ліквідації інтегрована безпосередньо в код монети. Іноді криптовалюту спалюють користувачі. Так було із проектом LUNC, коли власники самостійно відправляли актив на адресу спалювання.

Для чого виробляють спалювання токенів і як на цьому заробляють:

  • Зникнення певної кількості токенів з обігу позитивно впливає на курс активу. Чим дефіцитніше крипта, тим вищою може бути її ціна.

  • Спалюючи крипту, розробник знижує навантаження на блокчейн. Таким чином можна захистити від спаму.

  • Іноді спалювання – це маркетинговий прийом, який залучає більше інвесторів у проект.

Хорошим прикладом ліквідації токенів є BNB (Binance Coin). Щокварталу компанія Binance витрачає 20% прибутку на викуп BNB, щоб потім спалити актив. Платформа планує спалити близько 80 мільйонів монет – це 40% від емісії токена.

Что такое сжигание токенов

Что такое сжигание токенов

Як відбувається спалювання токена?

Є два варіанти спалювання токенів. Перший називається Proof of Burn, у перекладі означає «доказ спалювання». Це механізм досягнення консенсусу в мережі, при якому у валідаторів вилучається певна кількість монет. Спосіб експериментальний, вперше його застосували в рамках блокчейну Slimcoin, сьогодні цієї криптовалюти вже не існує.

Валідатори мережі відправляють певну кількість монет на адресу, з якої повернути актив не можна. Токени не знищуються, вони просто потрапляють у якесь сховище без можливості повернення. Деякими блокчейнами цей механізм використовується для скорочення обсягу крипти та регулювання емісії. Proof of Burn допомагає боротися з інфляцією криптовалюти. Зменшується кількість монет, попит зростає – так підвищується цінність активу.

Від кількості надісланих на спалювання токенів залежать шанси майнера стати валідатором нового блоку в мережі блокчейн. Ставши валідатором, він має перевірити та підтвердити транзакцію, видобувши новий блок – за це отримає винагороду. Якщо йому не вдасться здобути новий блок, він просто спалить токени, втративши гроші.

Важливо! Не всі компанії пропонують інструменти для перевірки спалювання токенів. До того ж спалювання не дає 100% гарантії зростання курсу активу.

Другий спосіб – спалювання комісій. Є багато блокчейнів, у чиїх смарт-контракти інтегрована опція знищення комісії за виконані транзакції. Більше платіжних операцій – більше токенів спалюється. Це більш стійкий спосіб спалювання крипти, ніж Proof of Burn, оскільки кількість токенів скорочується постійно автоматично, без різких стрибків. Спосіб захищає блокчейн від так званих сміттєвих транзакцій: через те, що транзакції не безкоштовні користувачі частіше відмовляють від виконання дрібних перекладів, що навантажують систему.

Як впливає спалювання токенів на ціну?

Спалювання монет може впливати на курс активу в довгостроковій перспективі або короткостроковій, іноді працюють обидва варіанти. Наприклад, спалювання платформою Binance токена BNB дозволяє досить швидко підвищити курс, при цьому позитивний вплив спалювання зберігається надовго. Біржа одномоментно скуповує актив на велику суму, збільшуючи попит на монету, і відразу спалює його різко знижуючи пропозицію.

Інший приклад – спалювання Ethereum. Компанія спалює комісію. Це плавний та повільний процес, він не призводить до різкого зростання курсу, але позитивно позначається на його ціні у довгостроковій перспективі.

Дізнатися більше про спалювання крипти та його вплив на актив ви можете у ком’юніті Crypto Crew.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали