Сітка Фібоначчі

Сітка Фібоначчі

Зміст цієї статті:

Для аналізу ринку трейдери використовують різні інструменти та показники, одними з найнадійніших є рівні підтримки та опору. Гравцям потрібні цінові орієнтири, вони допомагають зрозуміти, чи вигідно відкривати угоду саме зараз, і яку позицію на купівлю чи продаж активу. Точно визначити підтримку та опір складно, але в цьому допомагають так звані числа Фібоначчі. Розберемося, що це, як скористатися Фібоначчі в трейдингу.

Що називають числами Фібоначчі?

Лінії Фібоначчі в трейдингу – це сітка, що складається з декількох горизонтальних рівнів, на графік вони розміщуються одним рухом. В основі цього популярного індикатора лежить принцип, встановлений ще у 12 столітті. Послідовність чисел Фібоначчі в трейдингу є нескінченним рядом чисел, де кожне число дорівнює сумі двох попередніх: 0, 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55 і далі. У торгівлі цифровими активами цей ланцюжок чисел має цікаву властивість. Якщо поділити кожну кількість на попередню, результат завжди один – 1,618.

Трейдерам рівні Фібоначчі показують силу напряму руху курсу. Вони вказують на яскраво виражену тенденцію, яка впливає на котирування. При правильному побудові та трактуванні сітки трейдер може визначити відповідну точку входу ринку.

Як користуватися рівнями Фібоначчі?

Для використання Фібоначчі у трейдингу потрібно зрозуміти, у чому полягає суть популярного індикатора. Його також називають рівнями корекції ціни активу. Крізь рівні проходить графік, він сягає певної точки, після чого відкочується до попереднього значення чи тому, не доходячи до попереднього. На відкатах ціни проти тренду не рекомендується відкривати угоди через непередбачуваність корекції, курс у цей момент повністю залежить від попиту та пропозиції на ринку. А за наявності конкретних сигналів про розвиток та продовження тренду через прорив ліній Фібоначчі можна відкривати позицію. Але варто пам’ятати, що це лише інструмент прогнозування, він не дає точної гарантії успішності угоди.

Фібоначчі рівні в трейдингу криптовалют виставляються вручну, знайти індикатор трейдер може в панелі інструментів на торговому майданчику. Щоб проаналізувати спадний тренд, індикатор простягається від початку руху ціни до завершення. При висхідному тренді інструмент простягається від нижньої точки до верхньої. Після застосування інструмента індикатор автоматично виставляє рівні корекції ціни, вони відображають відсоток загального руху курсу.

Виставлений посередині рівень між початком і кінцем руху курсу показує 50% корекції. Надалі він виконуватиме роль рівня підтримки та опору, який змінюється залежно від тренду. Рівень корекції показує, наскільки серйозним може бути відкат ціни. Найпоширенішими є рівні 38,2%, 50% та 61.8%, але є й інші, які теж зафіксовані та дають ефективні результати при аналізі.

Застосування на практиці

Розібратися, як користуватися рівнями Фібоначчі трейдеру-початківцю, який не має досвіду в технічному аналізі, досить складно. Спробуємо розповісти на прикладі висхідної тенденції.

Приклад перший: висхідний тренд дійшов певного рівня, після чого відштовхнувся від нього і пішов у корекцію. У цьому випадку користувач біржі купує актив та відкриває позицію на продаж вище.

Або другий приклад аналізу: висхідна тенденція проігнорувала рівень корекції і пішла далі. У цьому випадку трейдер не купує активу, оскільки точку входу на угоду не знайдено. Трейдеру потрібно дочекатися наступної чергової корекції ціни.

Від рівня 38,2 графік відскочив, і гравець відкрив угоду. Надалі тренд проігнорував рівень 23,6, не увійшов до корекції.

Для початківців Фібоначчі в трейдингу ефективні лише за умови вміння правильно користуватися індикатором. Це складний метод аналізу, який вимагає детального аналізу та вивчення. На курсі від Crypto Crew ви дізнаєтеся, як користуватись лініями Фібоначчі в трейдингу, навчитеся правильно інтерпретувати показники, знаходячи оптимальні точки входу в угоду, підвищите прибутковість торгівлі на біржі криптовалют, а також опануйте інші популярні інструменти технічного аналізу.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали