Торгівля на ф’ючерсах

Торгівля на ф’ючерсах

Зміст цієї статті:

Торгівля ф’ючерсами на криптовалютному ринку з’явилася лише кілька років тому, хоча самі ф’ючерси торгуються на фінансових ринках багато десятиліть. Ф’ючерси називають одним із найприбутковіших і вигідних фінансових інструментів. Розповімо про них докладніше та розберемося в особливостях трейдингу ф’ючерсами.

Що таке криптовалютні ф’ючерси?

Криптовалютний ф’ючерс – це контракт на купівлю чи продаж активу, в якому зафіксовано ціну та час угоди. Торгуючи ф’ючерсами на Binance чи іншій популярній біржі, трейдер може укладати угоди великі суми, мало володіючи цифровим активом повною мірою.

Ф’ючерси на криптовалюту працюють так само, як і ф’ючерсні контракти на товари – купуючи їх, інвестор бере на себе відповідальність за ризики вартості активу надалі. Особливість торгівлі ф’ючерсами полягає у можливості знизити ризики для капіталу у разі негативної зміни курсу активу та надто високої волатильності.

Як влаштовані ф’ючерсні контракти?

Трейдинг криптовалютою ризикований через високу волатильність активу. Але торгівля ф’ючерсами – це можливість знизити ризики, зафіксувавши ціну активу у контракті, а також отримати вигоду з високої волатильності. Наприклад, два трейдери відкрили позицію щодо ф’ючерсів на Біткоїн, коли його курс знаходився на рівні 20 000$. Перший трейдер відкрив лонг позицію, другий – шорт. У момент виконання ордера курс Біткоїна складе вже 23 000 $. У такому разі другий трейдер, що зайняв збиткову позицію, повинен буде виплатити 3000 $ як суми збитку, що бракує, а перший отримає 3000 $ від біржі.

Важливим елементом торгівлі ф’ючерсами на Бінанс та інших біржах є кредитне плече. Якщо трейдер купує монету на спотовому ринку, то йому доводиться платити на неї повну вартість. Вибираючи ф’ючерси, трейдер може заплатити лише частину ринкової вартості монети, а решту покриє кредитне плече.

Основи торгівлі ф’ючерсами: кредитне плече, маржа, фінансова ставка

Торгуючи ф’ючерсами на Бинанс, важливо вивчити всі особливості цього виду трейдингу, володіти базовими навичками та розуміти, як влаштований ринок. Трейдери, які вибрали ф’ючерси, повинні знати:

Що таке кредитне плече? Можливість використовувати високе кредитне плече приваблює ф’ючерсний ринок трейдерів. Воно дозволяє максимально ефективно використовувати насичений, відкриваючи угоду на великі суми, не володіючи ними. Контракт на ф’ючерс дозволяє відкривати позицію, маючи фактично лише частину активу. Чим більше кредитне плече, тим менше трейдеру доведеться вкласти власні кошти в позицію, водночас підвищуються ризики.

Що таке маржа? Для входу до угоди трейдеру потрібна початкова маржа. Це означає, що при створенні іншої позиції знадобиться відповідне маржинальне забезпечення. Також існує підтримуюча маржа, вона потрібна підтримки торгової позиції відкритої. Підтримуюча маржа завжди контролюється, якщо трейдер досягає її ліміту, угоду ліквідують.

Що таке ставка фінансування? Торгівля ф’ючерсами на бінанс та аналогічних криптоплатформах відрізняється від торгівлі ф’ючерсами на інших фінансових ринках. Біржі потребують системи, що забезпечує постійне наближення індексів до цін ф’ючерси – цю роль виконує ставка фінансування. Вона розраховується на різниці курсу активу на спотовому та ф’ючерсному ринках. Ставку оплачують інвестори, і вони одержують за нею платежі залежно від відкритих на ринку позицій.

Торгівля ф’ючерсами для початківців може бути складною, але їй варто вчитися. Трейдинг на ф’ючерсному ринку дозволяє заробляти, торгуючи трендом або проти нього, отримуючи прибуток незалежно від того, в який бік рухається курс активу. Також це відмінна можливість хеджування інвестиційного портфеля.

Бажаєте заробляти на ф’ючерсах? Проходьте навчання торгівлі ф’ючерсами на Binance у Крипто Крю! Наші трейдери навчать правильно вибирати активи, торгувати з мінімальними ризиками, обмежувати збитки. Також стаєте учасником закритої спільноти Crypto Crew, щоб знати про криптовалюту якнайбільше.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали