Трейдинг на ф’ючі

Трейдинг на ф’ючі

Зміст цієї статті:

Трейдинг ф’ючерсами популярний через високу ефективність цього виду спекуляцій. Використовувати його можна на різних фінансових ринках, зокрема криптовалютному. Ф’ючерси вважаються прибутковими торговими інструментами із високими ризиками. Розберемося в їхніх видах, перевагах та ризиках.

Що таке ф’ючерси у трейдингу?

Ф’ючерси у трейдингу – це не сам актив, фінансовий контракт на його купівлю чи продаж. У контракті зазначається фіксована вартість активу, за якою мають бути виконані умови договору, а також дата правочину в майбутньому. Торгуючи ф’ючерсами, трейдер може компенсувати взятий він ризик при зміні курсу активу надалі. Ф’ючерси в трейдингу використовуються на криптовалютному, фондовому ринках, за допомогою яких можна торгувати акціями та індексами.

Як працюють ф’ючерсні у трейдингу?

Поява ф’ючерсів у трейдингу – це можливість купити актив у цьому, при цьому отримати його пізніше за зафіксованою на момент купівлі контракту ціною. Цей тип торгівлі вигідний як покупцям, а й продавцям. Власник активу може зафіксувати ціну продажу, тим самим обмежити свої ризики на випадок, якщо курс активу знизиться.

Стратегії у трейдингу на ф’ючерсах передбачають використання кредитного плеча. Воно дає можливість укладати контракти на активи з високою вартістю, практично не маючи цих коштів. За допомогою кредитного плеча трейдери підвищують свою купівельну спроможність, разом із нею збільшують очікуваний прибуток. При цьому вони скорочують ризики для капіталу. Щоб збитки не перевищили початкову маржу, важливо ефективно контролювати їх, користуватися стоп-лоссом та іншими інструментами, що обмежують ризики.

Основа торгівлі – це ордер. Існують ордери кількох видів:

  • Ринковий. Основний вигляд, він передбачає купівлю або продаж активу брокером за найкращим курсом з доступних.
  • Лімітний. Передбачає купівлю або продаж контракту за встановленим заздалегідь курсом або кращим. Виконання ордера не гарантується, він використовується для вказівки ціни та зниження ризиків негативного ковзання.
  • Стоп-ринковий. Цей вид стає ринковим після досягнення курсу зафіксованої у контракті позначки, яка називається стоп-ціна. Як тільки курс досягає або перевищує стоп-ціну, ордер стає просто ринковим, а для його виконання вибирається найкраща ціна.
  • Стоп-лімітний. Схожий на стоп-ринковий з однією відмінністю, коли курс досягає стоп-ціни або перевищує її, стоп-лімітний стає просто лімітним ордером. Він дозволяє контролювати, у яких цінових межах буде виконано контракт, але не гарантує його виконання.

Переваги та ризики трейдингу з ф’ючерсів

Стратегії трейдингу ф’ючерсами вибирають через велику кількість переваг. Основні з них:

  • Можливість проводити операції з великими сумами, що перевищують інвестиції.
  • Високе кредитне плече, що дозволяє відкривати угоди великі суми, не володіючи ними.
  • Висока ліквідність активу, що полегшує процес укладання угод за вигідними цінами.
  • Популярність, поширеність різних фінансових ринках.

Ризик-менеджмент у трейдингу ф’ючерсами – один із важливих методів контролю та обмеження збитків. Через використання високого кредитного плеча підвищуються ризики. Тому важливо правильно управляти ризиками та заздалегідь прораховувати їх.

Одним із ризиків ф’ючерсної торгівлі є прослизання – це різниця між бажаним курсом та реальним, за яким виконується контракт. Прослизання можна спостерігати в період низької ліквідності активу. Щоб знизити ймовірність прослизання, трейдеру важливо вибирати контракт з ліквідністю, яка відповідає його стилю торгівлі, сумі угоди та стійкості до ризиків.

Пройдіть навчання трейдингу на ф’ючерсах у Кріпто Крю, щоб детально розібратися в цьому стилі торгівлі та успішно застосовувати його на практиці! Вчимо аналізувати ринок, вибирати прибуткові активи та керувати ризиками. Ми створили одне з найпопулярніших крипт ком’юніті в Україні, в якому ви завжди знайдете корисну інформацію та поради фахівців.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали