
Зміст цієї статті:
Технічний аналіз використовують на різних фінансових ринках. Криптотрейдери за допомогою цього виду аналізу визначають тренд або його зміну, а також час для входу на ринок. Одним із головних інструментів технічного аналізу є патерн. Що це таке і які види патернів бувають, розповімо далі.
Що таке патерни?
[/marker]Усі види патернів – це графічні постаті, які формуються графіку курсу. Вони служать визначення домінуючого тренду, прогнозування подальшого напрями ціни активу. Аналіз з використанням патернів та їх видів ґрунтується на попередніх цінах криптовалюти.[/marker]
Різноманітність видів патернів дозволяє використовувати їх за будь-яких тенденцій ринку. Цей метод аналізу заощаджує час та гроші трейдера. Його не можна назвати простим, але за наявності базових знань трейдер-початківець досить швидко навчиться використовувати метод.
Фігури розвороту
Перший із видів патернів трейдингу – формації розвороту. Зазвичай такі формуються за сильних рівнів підтримки та опору. Паттерн свідчить про швидку зміну тренду ринку.
Приклади:
- Голова та плечі. Фігура у вигляді трьох вершин з високою середньою та низькими бічними. Якщо пробито лінію шиї, трейдер отримує сигнал для входу на ринок. При зростаючій і падаючій тенденції фігура має однакову форму, але розташовується дзеркально.
- Подвійна вершина чи подвійне дно. Фігура у вигляді двох, іноді трьох піків (спрямовані вгору або вниз), розташованих на одному рівні. Курс відкочується до попереднього максимального або мінімального значення, пробиває його та розгортається у зворотному напрямку. Точка входу може бути знайдена, якщо рівень пробито або тестується.
Фігури продовження
Наступний вид патернів у трейдингу – формації продовження тенденції. Вони вказують на розвиток поточного тренду.Приклади:
- Прямокутник. На графіку прямокутник формується з ліній підтримки та опору, розташованих горизонтально. У ціновий діапазон курс знижується після різких імпульсних стрибків. Шанс на пробиття кордону високий, якщо ціна довго в діапазоні.
- Прапор. Кордони формації дивляться проти домінуючого тренду. Фігура формується після різких сачків курсу. До операції трейдери входять після того, як кордон прапора пробитий у напрямку до домінуючого тренду. Прапор може бути «бичачим» та «ведмежим». У першому випадку курс піднімається, при пробитті верхньої межі підвищується можливість продовження поточного тренду. У другому випадку відбувається все те саме, теж у зворотному напрямку, курс падає.
- Вимпел. Він схожий на трикутник (патерн невизначеності), але все ж таки це різні фігури. Верхня межа фігури дивиться вниз, а нижня вгору. Формується після сильних імпульсів курсу у напрямку домінуючого тренду. Він теж буває «бичачим» та «ведмежим». Перший схожий на симетричний трикутник, після пробою верхньої межі фігури діапазон курсу може дорівнювати розміру самого вимпела. “Ведмежий” – це протилежний варіант “бичачого” вимпела, він формується після різкого падіння курсу.
Фігури невизначеності
Паттерни невизначеності вказують на розвиток тенденції або її зміну, залежно від того, в яку сторону спрямовані лінії фігури. Основний вид патернів на біржі за відсутності яскраво вираженої тенденції – трикутник, він формується, якщо рівні максимальної та мінімальної ціни рухаються назустріч один одному.
Є кілька типів трикутників:
- Висхідний. Його лінія опору горизонтальна, діапазон вартості активу звужується. Сигналом для відкриття лонг позиції може бути спробою рівня опору або повернення курсу до нього.
- Східний. Його лінія підтримки є горизонтальною. Це дзеркальний варіант висхідного трикутника. Точкою входу може бути пробою лінії підтримки або повернення курсу до неї.
- Симетричний. Кут нахилу сторін фігури однаковий. І тут важко визначити подальший рух курсу.
Дізнатися більше про види патернів у трейдингу та призначеннях ви можете у ком’юніті Крипто Крю та на нашому навчальному курсі. Працюємо з трейдерами-початківцями, допомагаємо розібратися в складних темах і освоїти необхідні навички, які зроблять торгівлю криптовалютою прибутковою і менш ризикованою.