Види технічного аналізу

Види технічного аналізу

Зміст цієї статті:

Знання основ технічного аналізу та вміння працювати з його інструментами – незамінні навички трейдера, які допомагають підвищувати ефективність та прибутковість торгівлі на біржі. Розкажемо про найпоширеніші види технічного аналізу, що застосовуються трейдерами на криптовалютному ринку.

Що таке технічний аналіз?

Технічний аналіз – це метод прогнозування подальшої динаміки активного курсу. Використовуючи інструменти технічного аналізу, трейдера може передбачити, якою буде ціна активу, що його цікавить, протягом декількох наступних хвилин, годин або днів.

Існує кілька видів технічного аналізу. Ми розберемо основні:

  • класичний;
  • свічковий;
  • індикаторний.

Класичний аналіз

В основі класичного аналізу лежить робота із графіками. Завдання трейдера – визначити підтримку та опір, побачити патерни, що дають сигнали входу чи виходу з ринку. У трейдингу рівнями підтримки та опору називають лінії опора під час руху курсу. Рівні ніби захищають ціну, утримуючи її у певному ціновому діапазоні. Якщо курс підійшов до верхньої точки, прогнозується її відкат, якщо до нижньої точки – підйом.

Паттерни на графіці – це постаті, що з’являються виходячи з підтримки чи опору. Вміючи читати їх, можна визначити подальший рух курсу активу, що аналізується. Існує велика кількість патернів, наприклад, трикутник, подвійне дно, прапори, голова та плечі.

Аналіз японських свічок

Свічковий аналіз, як і графічний (класичний), показує коливання курсу, та його називають більш інформативним. Японські свічки є прямокутниками (тіла) з верхніми і нижніми лініями (ґноти або тіні). Вони можуть відображати коливання курсу за вибраний період.

Межі тіла свічки вказують, на якій відмітці знаходиться курс на початку та наприкінці обраного тимчасового відрізка, ґноти вказують на рух ціни за цей час. Комбінації у цьому вигляді аналізу можуть формуватися із двох і більше свічок. Аналізуючи комбінації, яких також є безліч видів, трейдер може спрогнозувати різкі рухи курсу або розворот тренду. Наприклад, якщо тіло передньої свічки помітно більше тіла, що стоїть за нею, можна стверджувати, що скоро тренд зміниться, в який бік, залежить від виду домінуючої свічки (бичача або ведмежа).

Аналіз індикаторів

Індикаторний аналіз називають одним із найпопулярніших, він досить зручний у використанні та ефективний. Індикатори, що базуються на математичних алгоритмах, трейдер знайде в самому торговому терміналі. При аналізі індикатори накладаються графік для виконання математичних розрахунків. Індикаторний аналіз, як та інші види, допомагає передбачати подальші зміни трендів чи продовження, спрогнозувати рух активного курсу.

Можна виділити індикатори кількох типів:

  • Трендові. Застосовуються на висхідних і низхідних тенденціях, мало використовують при бічних (нейтральна, коли коливання ціни незначні).
  • Осцилятори. Ефективні за наявності бічного тренду, малоефективні на висхідному та низхідному.
  • Об’ємні. Використовуються для фіксації обсягу торгів та активу на ринку за вибраний час.

Переваги цих інструментів полягають у їхній різноманітності та відносній простоті використання. Але важливо пам’ятати, що в алгоритми спочатку закладено певну логіку, відповідно до якої вони працюють. Трендові індикатори хороші при висхідному або низхідному тренді, осцилятори – при бічному. Але спрогнозувати, якою саме буде тенденція для вибору відповідного індикатора, дуже складно, адже крипторинок непередбачуваний. Розуміння, які інструменти використовувати у тих чи інших випадках, приходить із досвідом, тому важливо розібратися у всіх видах аналізу практично.

У ком’юніті Crypto Crew ви знайдете більше корисних матеріалів на цю тему, які допоможуть детально розібратися у видах технічного аналізу. А навчитися правильно аналізувати ринок, читати свічки та індикатори ви можете на курсі від Крипто Крю, який ми створили спеціально для початківців. Вчимо вигідно торгувати на біржі, використовуючи популярні та ефективні інструменти.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали