Як проводити технічний аналіз криптовалюти

Як проводити технічний аналіз криптовалюти

Зміст цієї статті:

Технічний аналіз криптовалют відноситься до популярних інструментів для трейдерів. Він дозволяє визначити рух курсу на основі динаміки за конкретний період, а також визначити коли варто відкривати позицію. Інвестори вибирають фундаментальний аналіз, він допомагає їм вирішити, купувати чи продавати криптовалюту. Заробітком трейдерів є різниця курсів, вони можуть заробити і на купівлі, і на продажу активу, головне – визначити оптимальний час для відкриття позиції.

Чому технічний аналіз криптовалюти активно використовується трейдерами?

Об’єктивність результатів технічного аналізу для криптовалютного ринку можна назвати досить високою, оскільки більшість його елементів вимірюються та виражаються в алгоритмах та математичних формулах. Понад те, цей вид аналізу враховує навіть психологію ринку. Трейдери довіряють йому через ефективність, хоча він і не може на 100% спрогнозувати подальший рух вартості активу.

Деякі фахівці критикують цей тип аналізу, називаючи його пророцтвом, яке саме себе виконує. Коли гравці ринку бачать на графіку одні й самі дані, вони одночасно здійснюють тисячі угод з однаковим напрямом, в результаті курс активу зростає, виправдовуючи аналітичний прогноз. Інші вважають, що курс не має пам’яті, тому прогнозувати зміну вартості крипти за минулими котируваннями не варто. Проте метод працює, допомагаючи трейдерам підвищувати ефективність та прибутковість торгівлі.

Основи криптовалютного технічного аналізу

Головна інформація для проведення технічного аналізу криптовалюти – це вартість крипти на торговому майданчику та обсяг угод, вчинених із нею. Саме на ціні за допомогою низки інструментів будується прогноз на подальшу динаміку та пошук часу для входу до угоди.

Три основні принципи технічного аналізу на криптовалютної біржі:

  • Усі дані вже є в ціні. Фахівці вважають, що у вартості монети вже враховано всі зовнішні та внутрішні чинники, що впливають на котирування.
  • Курс не рухається сам собою, він слідує за трендом. Трейдеру необхідно вчасно побачити тренд, що планується, і приєднатися до нього. Тренд, який набирає чинності, швидше за все, продовжить розвиватися, і від нього буде залежати рух цін.
  • Динаміка повторюється. Люди схильні здійснювати одні й самі дії у певних ситуаціях, це, коли ринку складаються певні умови, трейдери ведуть себе однаково, і історія руху ціни повторюється щоразу.

Основні методи технічного аналізу ринку криптовалют

Для вивчення ціни використовують графіки, індикатори, фігури. Щоб розібратися, як проводити технічний аналіз на криптовалютному ринку, потрібно познайомитись із його методами.

Класичний метод ґрунтується на графіках. На них відображається коротка історія курсу та основні моделі поведінки гравців ринку. На графіках можна знайти діапазон торгівлі, визначити поточний тренд, побачити ознаки швидкого розвороту ціни.

Інший метод – алгоритмічний чи математичний. Сьогодні він є найпопулярнішим варіантом технічного аналізу криптовалют для початківців та професіоналів. Аналіз виконується через індикатори, які допомагають помітити тренд, що набирає обертів, на ранніх етапах, щоб приєднатися до нього і заробити. Індикатори здатні визначити початок та закінчення тенденції, а також її розворот. Ковзаючі середні – один із поширених індикаторів. Наприклад, якщо сьогодні значення цього індикатора вище, ніж учора, на ринку посилюється висхідний тренд.

Свічковий аналіз – ще один варіант вивчення поточної ситуації ринку. Свічкові графіки можна використовувати в комплексі з іншими інструментами, вони добре працюють для різних активів.

Ми коротко розповіли про популярні способи аналізу, але в кожен із них варто вникати детально, розбираючись в особливостях, перевагах та недоліках. Початківцю трейдеру важливо навчатися технічного аналізу криптовалют, освоюючи його з базових правил та найпопулярніших інструментів. На курсі трейдингу Crypto Crew ви отримаєте необхідні знання та навички, а в нашій спільноті знайдете ще більше корисних матеріалів для вивчення.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали