Якими бувають гаманці для зберігання криптовалюти

Якими бувають гаманці для зберігання криптовалюти

Зміст цієї статті:

Біткоїн та інші крипто монети зберігаються у спеціальних гаманцях. Вони діляться на кілька видів, мають різні функціонали та особливості використання. Щоб убезпечити свій актив, важливо вибрати оптимальний варіант. Розберемося, який гаманець для зберігання криптовалют кращий і безпечніший для активу.

На яких гаманцях зберігається криптовалюта?

Щоб правильно вибрати гаманець для зберігання криптовалют, розгляньте всі основні варіанти та розберіть їх особливості. Існуючі гаманці можна розділити на три типи з підвидами.

Гаманці для зберігання криптовалют бувають:

  • Мобільні та десктопні. Є програми для комп’ютерів та смартфонів (Android, iOS). Багато популярних програм одночасно підтримуються і ПК, і смартфонами. Онлайн-сервіси для ПК також поділяються на два типи, «легкі» та «важкі». Програми другого типу вимагають від користувача зберігати весь реєстр криптовалюти на пристрої.
  • «Гарячі» та «холодні». Гарячі можна використовувати лише за наявності підключення до мережі, холодні не потрібно підключати до інтернету.
  • Кастодіальні та некастодіальні. Кастодіальним називають програму, якщо третя особа може володіти доступом до адрес та активів користувача, які зберігає сервіс. Кастодіальні, зазвичай, використовуються клієнтами централізованих криптовалютних бірж. Некастодіальним гаманцем та його вмістом керує виключно власник.

Найпопулярніші гаманці для зберігання криптовалют

Оскільки ми практично не розлучаємося зі смартфонами, найбільш затребуваними гаманцями для зберігання криптовалют є мобільні програми. Більшість з наявних програм доступні одночасно для Android та iOS. Використовуючи мобільний додаток, власник криптовалюти може створити адресу для зберігання активу, а також прямо з гаманця відправляти кошти та отримувати крипту. Зараз до ТОП гаманців для зберігання криптовалюти входять програми Trust Wallet, Exodus, Atomic Wallet, Mycelium.

Головною перевагою онлайн рішень для зберігання криптів користувачі називають мобільність. Завжди і скрізь можна здійснювати транзакції, якщо пристрій підключено до мережі. У багатьох програмах є опція генерації QR-коду, за допомогою якого можна оплачувати товари та послуги криптовалютою.

Який найнадійніший гаманець для зберігання криптовалют, гарячий або холодний?

«Гарячі» криптогаманці – найбільш популярні та затребувані сьогодні варіанти зберігання цифрових активів для тих, хто не лише інвестує у віртуальні валюти, а й часто виконує транзакції з ними. Це онлайн-сервіси, в яких користувачі зберігають криптографічні ключі та дані транзакцій. До гаманців такого типу відносяться як десктопні, так і мобільні додатки, їхня відмінність від «холодних» полягає в необхідності підключення до мережі.

«Гарячі» гаманці мають низку переваг:

  • За наявності інтернету користувач має доступ до своїх активів.
  • Використовувати їх просто та зручно, транзакції не забирають багато часу.
  • Широкий вибір програм із різним функціоналом.

Через те, що «гарячий» гаманець працює лише при підключенні до інтернету, його дані можуть потрапити до мережі та бути вкрадені шахраями. Чого не можна сказати про «холодні» гаманці. Їх називають найбезпечнішими гаманцями для зберігання криптовалюти, оскільки дані не можуть потрапити до інтернету. Це апаратні гаманці, компактні та легкі пристрої, що нагадують флешку. Вони підключаються до ПК та смартфона через USB-кабель або радіосигнал. Користувачеві достатньо лише раз підключити апаратний гаманець до пристрою, щоб перевести на нього крипту, та вимкнути. Актив зберігається на фізичному носії, що унеможливлює ризики хакерської атаки і крадіжки монет через мережу. Надійними гаманцями для зберігання криптовалют є пристрої брендів Ledger, Trezor, KeepKey та інші.

Вибрати надійні онлайн гаманець для зберігання криптовалют або холодний пристрій простіше, якщо ви підписані на комьюніті Crypto Crew. Ми детально розбираємо цю та інші теми, допомагаємо інвесторам-початківцям і трейдерам заробляти на цифрових валютах.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали