Аналіз обсягу

Аналіз обсягу

Зміст цієї статті:

Для прибуткової торгівлі на біржі трейдери аналізують низку параметрів, і з них є обсяг торгів. Вивчати метод аналізу обсягу у трейдингу потрібно, щоб знижувати ризики та підвищувати кількість успішних угод. Що таке обсяг і як його аналізують, розповімо далі.

Значення аналізу обсягу в трейдингу

Обсяг торгів – це кількість угод, здійснених трейдерами за певний час. Обсяг, показаний на графіку, допомагає зрозуміти, наскільки сильним є інтерес гравців ринку до конкретного активу. На криптовалютному ринку аналітики використовують дані щодо обсягу ордерів, що стоять у черзі на виконання, а також за обсягом вже виконаних ордерів. Для отримання максимально повної картини трейдеру варто звернути увагу на другий параметр.

Чи потрібно аналізувати обсяг склянки ордерів?

Аналізуючи біржову склянку, трейдер бачить заявки, які стоять на черзі до виконання. Обсяг склянки постійно змінюється, динаміка спостерігається через постійні зміни ціни, оскільки трейдери можуть виставляти ордери то за однією ціною, то за іншою, а також через зміни учасників ринку, один приходять, інші йдуть. Тому обсяг склянки може різко змінюватись.

Трейдери, аналізуючи обсяг біржової склянки, не бачать повної картини, оскільки більшість заявок прихована. Сьогодні можна маскувати частину ордерів, використовуючи айсберг-накази. Особливою популярністю ця функція користується серед великих гравців із великим капіталом. Айсберг-накази дозволяють приховувати великі угоди, щоб не спровокувати обвал курсу і викликати різких коливань ціни. З цієї причини аналіз обсягу біржової склянки може бути марнуванням часу, адже реальний його обсяг оцінити складно через динаміку та приховані угоди.

Виконаний обсяг

Трейдеру варто направити сили вивчення обсягу виконаних угод – це достовірні дані, які дозволяють оцінити ситуацію. Обсяг виконаних ордерів розподіляється за часом (Volume) та ціною (Volume Profile).

Перший індикатор, який оцінює обсяг за певним відрізком часу, показує, скільки заявок виконано за вказаний інтервал часу. Другий індикатор, ціновий, показує, яким курсом виконаний цей обсяг ордерів, точніше, яким діапазоном цін, оскільки трейдери встановлюють різні курси. Обсяг за часом виконання ордерів дозволяє визначити часовий інтервал із найвищою активністю торгів. А за ціною – ціновий діапазон із найвищою активністю.

Новачки, що вивчають аналіз, можуть натрапити на матеріали про кластерний аналіз обсягів у трейдингу. Кластери на фінансовому ринку є горизонтальними блоками з даними про обсяг торгів за конкретним курсом. Групи кластерів формують графіки, де кожен блок відповідає певному курсу. Цей метод аналізу не можна назвати популярним серед трейдерів, тому у багатьох стандартних терміналах немає інструментів для відображення цін у вигляді кластерів.

Навіщо використовується обсяг у трейдингу?

Аналіз обсягу варто проводити у тому, щоб визначити активні ділянки торгів, а чи не прогнозувати майбутню ціну, оскільки він дає даних визначення подальшого руху курсу. Високий обсяг торгів вказує на високий інтерес трейдерів до операцій із конкретним активом. Ці дані застосовуються у багатьох фільтрах визначення затребуваного торгового інструменту протягом години, день чи тиждень.

Дані обсягу дозволяють зрозуміти, наскільки актив ліквідний. Висока ліквідність гарантує можливість швидко продати актив. У трейдингу обсяг є хорошим показником, що сигналізує про розворот тренду або його продовження. Якщо обсяг поступово підвищується, не варто поспішати виходити з угоди. А просування ціни вгору чи вниз за стабільного підвищення обсягу торгів підтверджує продовження тренду.

Навчитися аналізувати ціну та обсяг у трейдингу непросто, особливо новачкам. Тому фахівці Крипто Крю створили ефективний курс з трейдингу, де ви дізнаєтеся все про поширені методи аналізу. Також приєднуйтесь до закритої спільноти Crypto Crew, щоб отримувати максимум цікавих матеріалів та новин із криптоіндустрії!

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали