Чому Біткоїн цінний і коштує багато

Чому Біткоїн цінний і коштує багато

Зміст цієї статті:

На криптовалютному ринку сьогодні є тисячі монет, але найпопулярнішою та затребуваною залишається Біткоїн. Це перша криптовалюта, вона випущена у 2009 році. У момент випуску BTC не коштував навіть долара, протягом кількох років курс монети зріс до кількох десятків тисяч доларів, і сьогодні вона залишається найдорожчою.

Чому Біткоїн цінний і коштує багато? Постараємося розібратися та відповісти на це запитання. А також розповімо, звідки взагалі береться Біткоїн, і чому він привабливий для користувачів.

Простими словами про валюту Біткоїн

Біткоїн – найцінніша криптовалюта на ринку з найбільшою капіталізацією. Це децентралізована система, робота якої ґрунтується на програмному протоколі та принципах прямого обміну активом між користувачами. Дані про всі транзакції з монетою залишаються в реєстрі даних, що розосереджений по світу, – це блокчейн. Копія блокчейна BTC зберігається на кожному комп’ютерному вузлі, підключеному до системи. Для перевірки даних використовують алгоритм Proof-of-Work. Цей же алгоритм бере участь у процесі створення нових блоків ланцюга, тобто видобування нових монет Біткоїн.

Біткоїн не контролюється центральним банком жодної з країн світу, емісія токена та всі транзакції здійснюються колективно учасниками мережі. Ніхто не може скасувати транзакцію або заблокувати платіжну операцію.

Чому Біткоїн взагалі має ціну?

На відміну від фіатної валюти, Біткоїн, як і інші криптовалюти, не використовується в економіці широко. Однак завдяки кільком факторам він має цінність. Монету можна порівняти із золотом, яке теж обмежене у кількості та має специфічні варіанти використання. До речі, BTC вже називають “цифровим золотом”. Як і дорогоцінний метал, крипта може служити довго, але вона більш мобільна і ділиться на безліч маленьких частин. Наприклад, не ім’я можливості купити цілий Біткоїн, користувач може купити його соту або тисячну частину.

Біткоїн як варіант вигідного пасивного доходу або активного заробітку на біржах використовується інвесторами та трейдерами у більшості країн світу. Децентралізація та обмежена емісія роблять монету гарним інструментом для збереження капіталу.

Отже, у чому цінність Біткоїна? Високий курс забезпечений кількома факторами:

  • Дефіцит речення. Фінальна кількість монет обмежена, видобути можна 21 000 000 BTC. Згідно з прогнозами, останній Біткоїн буде здобутий приблизно 2140 року.
  • Довговічність. Біткоїн працює поки є обчислювальне обладнання та відповідні потужності, що забезпечують мережу. Монету не можна знищити фізично, оскільки вона віртуальна.
  • Мобільність. Як цифровий актив Біткоїн простий та зручний для переміщення між користувачами. Купити та продати будь-яку кількість BTC можна де завгодно, коли завгодно.
  • Масштабованість. Як і фіатні валюти, криптовалюта поділяється на частини. Долар – це 100 центрів, BTC – це 100 000 000 сатоші (одиниця названа на честь Сатоші Нікомото, особи або групи осіб, які створили мережу Біткоїн).
  • Прийняття. Поступово індустрія криптовалюти зростає, і все більше представників бізнесу у світі приймають BTC як оплату послуг та товарів, підвищуючи популярність монети та попит на неї.

Чому Біткоїн виріс у 2017?

Одним із знакових в історії монети став 2017 рік, коли курс Біткоіна зріс більш ніж на 300%. У грудні 2017 року курс монети перевищив позначку $20 000, але після цього полетів униз. У той рік відбулося чимало важливих подій на крипторинку, однією з головних експертів називають практичний доказ криптовалютної індустрії до катаклізм та стійкість. На тлі хороших і поганих новин, пов’язаних із криптоактивами, інтерес до BTC продовжував зростати, позитивно відбиваючись на курсі. Поки до процесу залучено мінімальну кількість учасників, він має певний запас зростання. Цей фактор у 2017 році, коли переважна більшість жителів планети не знала про існування Біткоїна, позитивно вплинув на його вартість, спровокувавши справжній бум на ринку.

Бажаєте детальніше розібратися, чому Біткоїн залишається найпопулярнішою та найдорожчою криптовалютою? Приєднуйтесь до ком’юніті Crypto Crew та дізнайтеся все про цифрові активи!

Автор: admin_cryptocrew