Чому існує так багато монет у крипті

Чому існує так багато монет у крипті

Зміст цієї статті:

Для чого так багато криптовалют різних видів? Це питання, яке часто задають новачки у криптоіндустрії. Справді, на ринок випущено тисячі монет різних типів, про більшість з яких багато хто ніколи не чув. Найтоповіша, найпопулярніша і найдорожча криптовалюта у світі – Bitcoin (BTC). Ця монета з’явилася першою, всі інші, випущені після неї, називають альткоинами.

Є кілька типів альткоїнів, що відрізняються функціоналом та механізмом досягнення консенсусу:

  • Монети, створені майнінгом. Це все токени, здобуті генерацією нових блоків із даними перевірених транзакцій, як і Bitcoin.
  • Стейблкоїни – монети, підтверджені фіатною валютою, наприклад, доларом США чи євро.
  • Security-токени – активи, створені технологією блокчейн, які мають спільні риси із цінними паперами.
  • Utility-токени – це більшість монет, випущених у рамках ICO, використовуються криптовалютними компаніями для залучення нових клієнтів та підвищення інтересу до своїх продуктів.

Чому стало так багато криптовалют? Причина криється у високому попиті та популярності. Децентралізація, анонімність транзакцій, низький поріг входу для інвестицій – все це приваблює більше користувачів, а творців крипт мотивує випускати на ринок нові монети.

Якої криптовалюти найбільше?

Зараз на ринку криптовалюти понад 10 тисяч різних монет. Одні токени коштують десятки тисяч доларів, інші – лише кілька центів. Сказати, якої криптовалюти багато, складно. Є крипта з обмеженою кількістю монет, наприклад Bitcoin. Його кількість спочатку визначена – видобути можна максимум 21 000 000 BTC. Є токени з необмеженою емісією, наприклад, Ethereum, який сьогодні є другим за популярністю після Bitcoin.

Ми можемо точно сказати, які криптовалюти виросли найбільше. Це саме Bitcoin – найперша та найпопулярніша монета у світі, що володіє найбільшою капіталізацією та затребуваністю. Вона випущена на ринок у 2009 році і технічно її курс становив тоді $0. За рік існування, протягом 2010 року, ціна BTC не дотягнула до позначки $1, але її курс почав повільно зростати. Позначки $1000 BTC досяг у 2013 році.

Найвищий курс Bitcoin за всю історію його існування було зафіксовано у листопаді 2021 року, він перевищив $69 000.

Криптовалюта, яка впала найбільше

Як не дивно, але криптовалютою, яка впала найбільше, викликавши серйозні хвилювання на ринку, також є Bitcoin. Курс найпопулярнішої монети значно знижувався кілька разів за час існування. Саме зараз монета переживає не найкращі часи. Після рекордної ціни восени 2021 року її вартість поступово знижується.

Протягом усього 2022 року ціна токена знижувалася. Антирекорд BTC був зафіксований у листопаді 2022 року – курс опустився нижче за $15 600. Після Bitcoin вниз пішли курси інших криптовалют, у тому числі Ethereum. За даними CoinDesk, стільки ж Bitcoin коштував у грудні 2017 року. На початок 2023 року курс монети перевищує $20 000.

Крипта з обмеженою та необмеженою кількістю монет: яка краща

Найяскравіший приклад крипт з обмеженою емісією – Bitcoin. Кожні 10 хвилин генеруються нові блоки, намайнити все BTC неможливо. Його фінальна кількість не перевищить 21 000 000 токенів, імовірно останній BTC буде здобутий у 2140 році. Обмежена та встановлена при створенні кількість токенів має переваги. Плюсом є низька швидкість інфляції, що поступово знижується, адже процес видобутку нових блоків постійно ускладнюється. До переваг також варто віднести можливість спрогнозувати курс.

Найкращий приклад крипти з необмеженою емісією – Ethereum, фінальна кількість монети не визначена. Експерти вважають, що таку крипту небезпечно утримувати довго, теоретично вона може знецінитись. Через відсутність фіксованої кількості монет та можливості нескінченного майнінгу не можна заздалегідь спрогнозувати вартість токена.

Дізнайтесь більше про популярні монети у спільноті Crypto Crew. Ставайте учасником найбільшого крипто-ком’юніті України, вчіться заробляти на цифрових активах та інвестувати прибутково!

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали