Чи впливає фон новин на криптовалюту, і як це відбувається

Чи впливає фон новин на криптовалюту, і як це відбувається

Зміст цієї статті:

Нерідко великі зміни на криптовалютному ринку пов’язані із гучними інформаційними приводами. Криптовалютний ринок, як ніякий інший, залежить від новин. І цією залежністю користуються його учасники: одні намагаються обвалити вартість активів, інші навпаки підвищити. Давайте розберемося, як впливають новини на криптовалюту в Україні та світі.

Фактори, що впливають на зростання криптовалюти

Факторів, які сприяють зростанню ціни криптовалюти, чимало. Якщо на вартість акцій більшою мірою впливає макроекономіка, то на стані криптовалютного ринку вона практично не відбивається. Натомість на ціну віртуальних активів можуть вплинути новини про можливе дозвіл використання крипти поряд із національною валютою в якійсь розвиненій країні. Також ціна монети може підскочити на тлі високого інтересу користувачів до неї, особливо якщо цей інтерес виявляють великі та відомі компанії та знамениті особистості.

Один із основних факторів зростання крипти – ажіотаж навколо неї. Попит на віртуальні активи може зростати, коли традиційна фінансова система руйнується. Наприклад, зростає рівень інфляції, тому люди змушені вкладати гроші у перспективні активи, щоб зберегти капітал. Якщо раніше це була нерухомість, сьогодні все більше розвинених користувачів обирають криптовалюту та інші віртуальні активи.

Як політика впливає на крипторинок

Яскравим прикладом впливу політичних подій на курс криптовалюти можна назвати протести у Казахстані, які відбулися у січні 2022 року. Казахстан – один із основних центрів з видобутку крипти у світі. Став він таким після заборони майнінгу у Китаї, коли десятки тисяч китайських майнерів переїхали до Казахстану.

Під час протестів у країні відключали інтернет, внаслідок чого постраждали здобувачі крипти. За оцінками експертів, було порушено близько 18% світових потужностей з видобутку криптовалюти, в результаті за кілька днів Bitcoin втратив близько 13% вартості, а Ethereum – 20%.

Також важко не помітити зв’язок курсу криптовалют із новинами України. У ніч, коли розпочалося повномасштабне вторгнення РФ до України, ціна Bitcoin знизилася на 8,5%, Ethereum на 12%, монета Cardano подешевшала на 15%. Експерти вважають, що вплив геополітики на курси крипти говорять про те, що поступово віртуальні активи ставляться звичними для дедалі більшої кількості людей.

Які новини призводять до зниження ціни криптовалюти

Негативно на курсі криптовалюти можуть позначитися новини про інфляцію. Наприклад, 13 червня 2022 курс Bitcoin побив свій антирекорд за останні півтора роки, і став коштувати менше 25 000 $. Причиною експерти назвали рекордні показники інфляції у США. Після Bitcoin обвалилися й інші монети, наприклад, Ethereum.

Як знамениті люди впливають на криптовалюту?

Тренди у світі криптовалюти часто ставлять відомі люди. Наприклад, Ілону Маску достатньо було написати серію твітів про те, що компанія Tesla має намір приймати Bitcoin як оплату за свої автомобілі. В результаті ринок відреагував зростанням курсу найпопулярнішої криптовалюти. Але потім він заявив, що Tesla не буде приймати Bitcoin, і ціна монети стрімко обвалилася. І це не єдиний випадок, коли Маск змусив ринок нервувати. Якось він згадав у твіті монету Dogecoin, заявивши, що швидкість транзакцій цієї крипти вища, ніж у Bitcoin та Ethereum, а комісія – нижче. Усього за кілька годин ціна Dogecoin збільшилася на 14%.

Щоб краще зрозуміти, як впливають новини на криптовалюти в Україні та світі, потрібно навчитися аналізувати стан ринку та прогнозувати, які події призведуть до зростання чи падіння активів. Навчитися аналізу нескладно, якщо у вас є надійне джерело інформації та досвідчені наставники.

Учасники спільноти Сrypto Сrew навчаються не просто торгувати на біржі, а й розбиратися у всіх тонкощах сфери, зокрема вплив світових та українських новин на криптовалюту. Ми допомагаємо новачкам вибудовувати стратегії, розумітися на психології трейдерів і вчимо грамотно торгувати на біржі, поступово збільшуючи капітал. Ставайте учасником спільноти та навчайтеся ефективно працювати з криптою!

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали