Що таке централізація в криптовалюті, особливості централізованих бірж
08/02/23
#Crypto Crew #Для новачка

Централізація це

Зміст цієї статті:

Під централізацією у фінансовій системі мається на увазі обмежена кількість користувачів, що впливає на принципи та правила роботи. Криптовалюта створювалася як децентралізований фінансовий інструмент, який не контролюють банки та держави. Децентралізація криптовалюти – це одна з основних її переваг перед традиційними фінансовими інструментами. Розглянемо відмінності централізованих та децентралізованих торгових майданчиків для криптотрейдерів та інвесторів.

Яку крипту вважатимуться централізованою?

Централізовані криптовалюти – це проекти, якими керують конкретні компанії. Наприклад, на ринку стейблкоїнів, курс яких прив’язаний до фіатної валюти, можна виділити три основні централізовані монети:

  • USDT – токен компанії Tether, частку якого припадає близько 60% транзакцій серед усіх стейблкоинов. Ціна монети прив’язана до долара США. Токен посідає третє місце у рейтингу криптовалют, він має централізоване сховище резервів, які забезпечують його вартість.
  • USDC – токен компанії Circle, що займає близько 22% частки на ринку стейблкоїнів.
  • BUSD – монета біржі Binance, створена разом із Paxos. На неї припадає 9% усіх транзакцій.

Топові стейблкоїни випускаються та спалюються централізовано. Як і у випадку з банками, рахунок власника може бути заблоковано.

Що таке централізовані біржі?

Централізація – це зберігання коштів власником самої біржі. Платформа має доступ до грошей користувачів, що одночасно несе для власника певні ризики та переваги. Централізована торгова платформа працює за аналогією з банками: щоб торгувати на ній, спочатку потрібно поповнити депозит з картки на картку, через платіжну систему PayPal або в офісі біржі готівкою.

Перевагою централізованої біржі є можливість використання фіатної валюти, яку можна купити крипту. На децентралізованих криптовалютних біржах купувати цифрові монети можна за інші криптові активи.

Недолік – неможливість торгувати анонімно. Усі користувачі централізованих бірж мають пройти верифікацію за паспортом. У такий спосіб платформи знижують ризики для учасників. Верифікація за паспортом чи KYC також дозволяє відновити доступ до гаманця у разі втрати пароля, на децентралізованих біржах такої опції немає. Найпопулярнішою централізованою платформою сьогодні є американська біржа Binance.

Плюси централізації:

  • простота використання;
  • можливість торгувати криптою різних блокчейнів;
  • оплата криптовалюти фіатом;
  • зручність під час роботи з арбітражем;
  • якісна техпідтримка;
  • різноманітність додаткових способів заробітку;
  • можливість відновлення доступу до гаманця за паспортом.

Що таке децентралізація у криптовалюті?

На децентралізованих платформах користувачі обмінюються активом, не зберігаючи його на біржі. Транзакції виконуються через смарт-контракти – це програма на основі блокчейну, яка гарантує надійність угоди. Використовувати фіатну валюту не можна, купити одну крипту можна за іншу, але в межах однієї мережі.

Децентралізація – це робота без депозиту. Щоб провести транзакцію, користувачеві не потрібно зберігати кошти на платформі, натомість він підключає до облікового запису свій криптовалютний гаманець і торгує з іншими учасниками ринку безпосередньо.

Простими словами, децентралізація – це алгоритм, що дозволяє користувачам обмінюватися активом безпосередньо зі своїх гаманців. При цьому, можна міняти актив одного блокчейна. Тобто користувач не може обміняти Bitcoin на Ethereum, так як це монети різних блокчейнів. Більшість децентралізованих платформ працюють із блокчейном Ethereum.

Плюси децентралізованих бірж:

  • крипта зберігається у гаманці власника;
  • обмін валютами виконується між гаманцями користувачів;
  • системою управляють смарт-контракти, відсутній людський фактор;
  • торгівля здійснюється анонімно;
  • не потрібно проходити верифікацію за паспортом.

Більше того, що таке централізація та децентралізація в криптовалюті ви можете дізнатися в спільноті Crypto Crew, а також навчитися заробляти на цифрових активах різними способами.

Реєструйся на біржах
Binance та Bybit

за унікальними умовами від CRYPTO CREW
Спотовий коефіцієнт:
Ви отримаєте
20%
Ф'ючерсний коефіцієнт:
Ви отримаєте
10%
Байбіт -50% на комісію
в перший місяць