Диверсифікація економіки

Диверсифікація економіки

Зміст цієї статті:

Інвестиції в криптовалюту та цифрові активи ризиковані через високу волатильність ринку. Захистити капітал від рецесії інвестор може з допомогою диверсифікаційних стратегій та складанні збалансованого портфеля. Розберемося, що таке диверсифікація ризиків та активів, чому вона важлива для трейдерів та інвесторів у крипту.

Що таке диверсифікація економіки простими словами

Диверсифікація економіки – це підвищення активності організації, бажає розширити сферу діяльності, освоїти додаткові ринки щоб одержати більшого прибутку. Стосовно компаній, що виробляють товари або надають послуги, економічна диверсифікація означає розширення асортименту та пошук додаткових ринків збуту. Стратегія дозволяє підвищити якість послуг та значно знижує ризик банкрутства.

Простими словами, диверсифікація економіки – це зміна чи розширення діяльності, переорієнтація основної стратегії, що робить організацію багатогалузевою.

На крипторинку та в інвестиціях диверсифікацією називають спосіб зниження ризиків та розподіл активів. Щоб захистити капітал у разі різкого падіння курсу активу, інвестор вкладає гроші в різні проекти, що відрізняються низкою параметрів, наприклад, капіталізацією. Грамотний розподіл коштів та складання збалансованого інвестиційного портфеля захищає капітал, відкриває нові можливості.

Чому диверсифікація економіки важлива?

Диверсифікація економіки – це шлях до розвитку, масштабування та зниження ризиків. Вона важлива не лише для бізнесу, а й для інвесторів. Навіть якщо ви маєте скромний капітал і готові вкласти його в криптовалюту, вам варто замислюватися про диверсифікацію ризиків ще до покупки активу. Досвідчені інвестори ніколи не фокусуються на одній монеті, вони складають портфель із криптовалют, акцій, облігацій різних класів.

Нехтуючи диверсифікацією, інвестор ризикує втратити частину капіталу, іноді значну, якщо обраний актив сильно втратить у ціні. На криптовалютному ринку такі ситуації відбуваються часто, оскільки він чутливий до будь-яких економічних змін, курси криптовалют можуть у рази знижуватись буквально за кілька днів.

Стратегії економічної диверсифікації

Стратегії диверсифікації економіки розробляються для динамічної реакції бізнесу зміни ринку. Серед різноманітності стратегій можна назвати кілька основних:

  • Концентрична. Вона передбачає появу нових товарів та послуг для розширення сфери діяльності та виходу на новий ринок.
  • Горизонтальні. Використовується у розвиток вже існуючого виробництва, впровадження нових напрямів діяльності.
  • Конгломератна. Полягає у створенні дочірніх компаній, діяльність яких відрізняється від материнської.

Диверсифікація економічних ризиків від інвестицій

Ми описали умовну класифікацію стратегій, які використовуються бізнесом. Трейдеру та інвестору на ринку криптовалют варто розробляти власну стратегію, ґрунтуючись на популярних концепціях та правилах. Зробити це він може, дотримуючись кількох правил:

  • Криптовалютний ринок має високу волатильність, тому вкладати всі вільні кошти в крипту не варто. Інвестувати потрібно стільки, скільки ви не боїтеся втратити.
  • Різні монети мають високий рівень кореляції між собою. Якщо курс Біткоіна обрушиться, він потягне за собою курси інших популярних монет. Створити портфель із незалежних один від одного активів практично неможливо, але вибираючи токени з різним функціоналом та різною капіталізацією, можна знизити ризики.
  • Інвестувати потрібно поступово. Вкладаючи щомісяця невелику суму у віртуальні активи, можна знизити ризики волатильності, вибирати більш перспективні монети та поступово покращувати свою стратегію диверсифікації, орієнтуючись на динаміку та тренди ринку.

У ком’юніті Crypto Crew ви дізнаєтеся більше про те, що таке диверсифікація в економіці, і як її стратегію можна використовувати для інвестицій у криптовалюту. Приєднуйтесь до однієї з найпопулярніших крипт спільнот в Україні, щоб знати все про віртуальні активи та способи заробітку на них!

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали