Диверсифікація інвестицій

Диверсифікація інвестицій

Зміст цієї статті:

Інвестиції в криптовалюту та інші віртуальні активи завжди спричиняють ризики, особливо, якщо актив порівняно новий. Складаючи інвестиційний портфель, варто заздалегідь прорахувати ризики, вибрати активи різних класів, дотримуючись принципів диверсифікації.

Що таке диверсифікація інвестицій та розподіл активів?

Для контролю ризиків використовують два методи – диверсифікацію та розподіл активів. Це схожі та пов’язані між собою, але все-таки різні стратегії. Диверсифікацією в інвестиціях є розподіл коштів між активами одного класу, тоді як сам розподіл активів – це вкладення коштів у різні фінансові інструменти, наприклад, акції, облігації, опціони, криптовалюту, дорогоцінні метали та інші.

Для формування найбільш збалансованого портфеля варто дотримуватись обох стратегій, адже вони спрямовані на збільшення потенційного доходу від інвестицій та зниження ризиків. Купівля незалежних фінансових інструментів дозволяє розширити перспективи інвестора, захистити капітал від можливих криз і непередбачених ситуацій на ринку.

Актуальні правила диверсифікації в інвестиціях

Сучасне поняття диверсифікації ризиків від інвестицій передбачає, що активи різних класів рухаються по-різному. Коли одні активи стають дорожчими, ціни інших падають. Передбачити заздалегідь, які з них зростуть у ціні, а які навпаки складно, особливо це стосується криптовалюти з її високою волатильністю. Тому для мінімізації потенційних втрат інвестору варто вкладати гроші у різноманітні активи, в ідеалі ті, курси яких не корелюються між собою.

Відповідно до правил диверсифікації фінансових інвестицій, чим різноманітніший портфель, тим менше він залежить від конкретного фінансового ринку. Портфелі, зібрані з незалежних між собою активів, мають меншу волатильність, це, що інвестору вдасться як зберегти кошти, а й отримати прибуток.

Класифікація активів та стратегія їх розподілу

Дотримуючись принципів диверсифікації інвестицій, самі активи можна поділити на традиційні та альтернативні. До перших відносяться акції та облігації, до других – криптовалюта та будь-які криптовалюті активи, наприклад, NFT, деривативи, страхові продукти.

За цілями, які ставить перед собою власник портфеля, диверсифікація інвестицій може бути стратегічною та тактичною. Стратегічна тактика передбачає розподіл активів для пасивного інвестування, отримання прибутку на довгостроковій перспективі. У цьому випадку інвестори вибирають активи з низькими ризиками, у криптосфері до таких відносяться монети із найвищою ринковою капіталізацією. Від них не очікують різкого підйому, а вкладають кошти для збереження та отримання прибутку у майбутньому.

Тактична стратегія диверсифікації інвестицій більше підходить для активних інвесторів та трейдерів, які мають на меті отримання прибутку в короткостроковій перспективі. Їх портфель також включає монети з низькими і середніми ризиками, активи з найбільшою капіталізацією, але більшу частину капіталу складають активи з високими ризиками – це порівняно нові, і поки недорогі проекти, від яких інвестор очікує стрімкого зростання.

Складаючи портфель з активів кількох класів (крипта, акції, нерухомість та інші) можна вибирати інструменти, незалежні один від одного. Але якщо складається криптовалютний портфель, зробити це складно, тому що практично всі криптовалюти залежать від курсу Біткоїна, і будь-яке падіння чи зліт цієї домінуючої монети позначається на ціні інших. Для зниження ризиків у цьому випадку варто вкладати гроші в Біткоїн, альткоїни, які становить йому конкуренцію, токени, створені популярними та великими біржами, стейблкоїни, підкріплені фіатними валютами.

У інвестиціях диверсифікація – це з основних принципів успішного вкладення коштів їхнього збереження та примноження. Освоїти навички інвестора та навчитися заробляти на цифрових активах з мінімальними ризиками ви можете на курсі від Crypto Crew та у нашому крипто ком’юніті. Приєднуйтесь до спільноти та підвищуйте свою ефективність на крипторинку!

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали