Геп (Gap) у трейдингу що це

Геп (Gap) у трейдингу що це

Зміст цієї статті:

Трейдинг криптовалют ускладнений великою кількістю інструментів технічного аналізу, якими гравці біржі користуються вивчення ринку та актуальних трендів на ньому. Особливо складно у них розібратися новачкам. Одним із показників на графіках, для вивчення якого доводиться витрачати багато часу, є геп.

Геп у трейдингу – це показник на ціновому графіку, який застосовується трейдерами для оцінки поточного стану ринку та прогнозування курсу. Якщо ви вирішили заробляти трейдингом, варто дізнатися, що таке геп у криптовалюті, щоб правильно оцінювати цей показник та здійснювати вигідніші угоди.

Що таке геп у трейдингу?

З англійської «gap» перекладається як «пробіл», «розрив» або «інтервал». На ціновому графіку криптовалюти геп є прогалини між японськими свічками. Це область на графіку, де помітний розрив між ціною попиту та пропозиції. Після пропуску ціна активу різко йде вгору або вниз, утворюючи інтервал між сусідніми котируваннями.

Геп з’являється, коли є невідповідність між попитом та пропозицією. Важливо, що він утворюється лише з графіках двох видів – це японські свічки і бари. Крім того, його не можна побачити на лінійному графіку.

Чому на графіках з’являється геп

Трейдери, які активно користуються ціновими графіками, часто спостерігають на них геп. Є дві основні причини появи цього показника:

  1. Відкриття та закриття криптовалютного ринку.
  2. Швидкий рух активного курсу на тлі гучних новин. Послужити поштовхом до різкої зміни ціни криптовалюти та інших фінансових інструментів можуть політичні та економічні новини, які майже завжди відбиваються на фінансових ринках по всьому світу.

У першому випадку, коли причиною появи гепа на графіках є закриття чи відкриття ринку, передбачити його досить просто, у другому – набагато складніше, оскільки важко спрогнозувати, як саме ринок відреагує на ті чи інші новини.

Що таке геп у криптовалюті: його різновиди

На криптовалютному ринку варто розрізняти кілька видів гепів. Основні з них:

  • Простий чи звичайний. Простий геп виглядає як невеликий розрив у цінах. Звичайний геп, як правило, маленького розміру і заповниться.
  • На розрив. Геп на розрив свідчить про пробитие ціни торгового діапазону, після чого курс продовжує рухатися у тому напрямі, як і гепа. Курс пробиває діапазон консолідації через сильний імпульс, вказуючи на формування нового тренду.
  • На відрив чи продовження. Геп на відрив з’являється за наявності явного цінового тренду і вказує на довгостроковість тенденції. Такий вид гепа можна назвати найнадійнішим.
  • На виліт. Геп такого типу зазвичай спостерігається на фондових ринках, рідше на Форекс. Він утворюється після закінчення попереднього тренда і вказує на останній імпульс, після нього ціна змінює напрямок.

Як навчитися трейдити на гепах?

Розібравшись у тому, що таке геп на біржі криптовалют, потрібно навчитися правильно використовувати його підвищення ефективності трейдингу. Насамперед, потрібно пам’ятати, що гепи зазвичай закриваються. Наприклад, побачивши освіту ведмежого (зниження) гепа на бичачому ринку (зростаючий тренд), можна скористатися шансом купити актив дешевше перед тим, як геп закриється. Але варто пам’ятати, що закриття гепа в трейдингу не завжди відбувається під час однієї торгової сесії.

Перед трейдером стоїть завдання правильно вибрати торгову стратегію. Використовувати геп як інструмент аналізу ринку та підтвердження тренду можуть трейдери, які вибрали довгострокову торгівлю, використовують маленьке кредитне плече. Також торгівля на гепах можлива для тих, хто віддає перевагу внутрішньоденному трейдингу та свінг-трейдингу. Якщо ви вибрали скальпінг, використовувати гепи складніше.

Навчитися торгувати по гепах трейдер може у Crypto Crew. Розкажемо більше про це та інші показники цінових графіків, допоможемо краще розібратися в темі та навчитися користуватися найефективнішими інструментами технічного аналізу. Вже через місяць навчання в Crypto Crew гепи не здаватимуться вам складними та заплутаними.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали