Холодний гаманець для криптовалюти – що це

Холодний гаманець для криптовалюти – що це

Зміст цієї статті:

Зберігання криптовалюти – важливий аспект, над яким має задуматися інвестор та трейдер, прийшовши на крипторинок. Найбезпечнішими для зберігання активу вважаються холодні гаманці криптовалюти. Ми розповімо, як працює холодний криптовалютний гаманець, розберемося у видах та особливостях, правилах вибору.

Що таке холодний гаманець криптовалюти?

Відразу варто сказати, що крипта зберігається в блокчейні, а гаманець використовується для зберігання ключів, які надають доступ до неї. Існують холодні та гарячі гаманці криптовалютні гаманці – це сховища для публічних та приватних ключів, що дають право керувати цифровим активом. Відмінність між гарячими та холодними гаманцями полягає у підключенні до мережі. Гарячі завжди або майже завжди підключені до мережі, а холодні використовують офлайн.

Отже, що таке холодний гаманець для криптовалюти? Як він виглядає? Існує кілька видів:

  • десктопна програма;
  • фізичний носій;
  • апаратне сховище.

Будь-який із цих видів можна поповнювати без підключення до мережі. Залежно від типу гаманця, в ньому можна зберігати одну криптовалюту або кілька.

Якими бувають криптовалютні гаманці?

Одним із найкращих холодних гаманців для криптовалюти можна назвати апаратний. Пристрій схожий на флешку, виконує дві функції – генерує ключі та зберігає їх. Для роботи пристрою не потрібне підключення до мережі. У рейтингу холодних гаманців для криптовалют перші позиції займають моделі від брендів Trezor, SecuX, Tangem.

Програмний гаманець – це десктопні та мобільні варіанти. Десктопний є програмне забезпечення, яке потрібно встановити на комп’ютер. Користуватися холодним гаманцем для криптовалют такого типу нескладно, він надає повний контроль над ключами. Після інсталяції програми на комп’ютері з’являється файл під назвою «wallet.dat», у ньому зберігаються ключі. Для захисту від злому використовується пароль, придуманий власником. Недоліком є ​​те, що пароль від файлу можна забути, і доступ до нього буде втрачено назавжди. Щоб запобігти проблемі, користувач може зробити резервну копію гаманця і розмістити її в безпечному місці.

Мобільний гаманець використовується на смартфонах чи планшетах. Це мобільний аналог десктопної програми, він дозволяє не тільки зберігати крипту, але проводити операції з нею, для купівлі та продажу використовується QR-код. Існують мобільні гаманці, які синхронізуються із криптовалютними біржами, вони надають розширений функціонал.

Важливо! Гаманець, який використовується не тільки для зберігання крипти, але й для продажу через QR-коди або NFC, вже не можна назвати холодним у повній мірі. Не рекомендується використовувати його для зберігання великих сум.

Фізичним носієм називають паперовий гаманець. Це паперова роздруківка з адресою сховища крипти та приватними ключами. Зберігши ключі на папері та видаливши їх з мережі, користувач повністю захищає дані від шахраїв. Ключі можна зашифрувати та роздрукувати у вигляді QR-коду. Сьогодні такий вид гаманців використовується вкрай рідко через високий ризик втрати фізичного носія, все більше користувачів віддають перевагу програмним та апаратним версіям.

Як вибрати холодний гаманець для криптовалюти?

Вибираючи варіант зберігання цифрового активу, орієнтуючись свої потреби. Ціна холодного гаманця для криптовалюти апаратного вигляду залежить від виробника, топові моделі можуть коштувати 300-400 $ і більше. Тому немає сенсу купувати його для зберігання невеликих сум. Дорогий апаратний гаманець окупиться збереженням великих сум крипти, і його можна використовувати для безпечних транзакцій.

Якщо ви віддаєте перевагу десктопному гаманцю, важливо звертати увагу на розробника. Вибирайте продукти від надійних брендів, а не ноунеймів, наприклад програми Electrum, Exodus, Bitcoin Core, Armory.

Дізнайтеся про топ холодних гаманців для криптовалюти та правила їх використання на курсі Crypto Crew. Ми вчимо не лише успішно заробляти крипту та вигідно інвестувати у неї, але й зберігати свої активи безпечно.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали