Ключові правила ризик-менеджменту

Ключові правила ризик-менеджменту

Зміст цієї статті:

Торгуючи на біржі, ви стикатиметеся з різкими змінами ринку. Керувати трендами, що впливають на курс крипти, не вийде, але ви можете керувати своїми інвестиційними портфелями та емоціями. Для цього існують правила ризик-менеджменту, які допомагають вибудувати ефективну тактику торгівлі та не втратити депозит у разі невдалої угоди.

Що таке ризик-менеджмент у біржовому трейдингу

Правила ризик-менеджменту – це дії трейдера для збереження капіталу, вони допоможуть убезпечити депозит та заробляти на криптовалюті з мінімальними втратами. Основні правила ризик-менеджменту актуальні всім фінансових ринків, зокрема криптовалютного, волатильність якого найвища.

Головними правилами ризик-менеджменту є:

  • Помірний ризик. На одній угоді трейдер із грамотною стратегією втрачає максимум 2% від депозиту, ще краще дотримуватися втрат до 1%, тоді збитки не стануть для вас серйозною проблемою.
  • Співвідношення прибутку до ризиків. Продумуйте заздалегідь, чи закладені ризики отриманого прибутку від угоди. Якщо операція передбачає високі ризики, краще відмовтеся від неї. Навіть досвідчені трейдери інколи роблять грубі помилки.
  • Чітке дотримання стратегії. Продумавши план дій, дотримуйтесь його. Якщо вибрана стратегія не працює протягом тижня і більше, візьміть паузу та перегляньте тактику.
  • Щоденник. Ведіть щоденник трейдера, щоб відстежувати власну динаміку на ринку ефективно проводити роботу над помилками.
  • Стоп-лоси. У трейдингу стоп-лоси – це встановлені заздалегідь програмні обмеження, які автоматично закриють позицію у разі несприятливої ​​динаміки курсу.

З якими ризиками стикаються трейдери

Виходячи з основних правил ризик-менеджменту, можна виділити кілька ризиків, які загрожують досвідченому трейдеру. Головні з них:

  • Відсутність плану видатків. Щоб пройти шлях від новачка до успішного та впевненого трейдера, потрібно витратити в середньому щонайменше півроку. На цей період варто розпланувати витрати так, щоб комфортно торгувати на біржі, не знижуючи рівень життя заради інвестицій та укладання угод.
  • Невміння вчасно зупинитися. Одним із основних правил ризик-менеджменту є вміння своєчасно взяти паузу. Як правило, серйозним втратам депозиту передує низка невдалих угод. Не варто вестися на бажання відігратися, якщо ви здійснили 5 невдалих угод поспіль, зупиніться та перегляньте тактику.
  • Бажання відбити втрати однією угодою. Керуючись емоціями, а не холодним розрахунком, трейдер може піти на ризиковану угоду, щоб компенсувати втрати від кількох невдалих транзакцій. Згідно з правилами системи ризик-менеджменту, таке рішення призводить до ще більших втрат.
  • Відсутність плану припустимих втрат. Заздалегідь продумайте, який відсоток від депозиту ви можете собі дозволити втратити за одну угоду, торговий день, тиждень і місяць. Не перевищуйте допустимі відсотки, інакше це негативно вплине на ваш депозит і призведе до стресової ситуації, в якій складно прийняти правильне рішення.
  • Вибирати угоди, які ви не можете собі дозволити. Торгуйте лише ті суми, які можете безболісно втратити. Використовуйте одне з правил ризик-менеджменту – підвищуйте ризики лише в міру отримання досвіду та збільшення депозиту. Так ви торгуватимете комфортно, і в разі невдачі уникнете спокуси відігратися.

Як побудувати систему ризик-менеджменту

Правильно вибудована стратегія ризик-менеджменту – це мистецтво, за допомогою якого трейдери керують ризиками, зберігаючи та примножуючи капітал. Правила ефективного ризик-менеджменту дозволяють приймати вигідні рішення у стресових ситуаціях. Як убезпечити депозит новачкові? Вчитися та розвиватися у криптовалютній сфері.

Команда Crypto Crew розповість більше про актуальні правила ризик-менеджменту в трейдингу криптовалюти і допоможе вам побудувати успішну торгову стратегію. Ставши учасником нашого ком’юніті, ви навчитеся користуватися аналітичними даними, дізнаєтеся все про психологічні хитрощі на крипторинці і увійдете на біржу з готовою стратегією.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали