Ключові відмінності між лімітним та ринковим ордером

Ключові відмінності між лімітним та ринковим ордером

Зміст цієї статті:

У трейдингу криптовалютою є два основні види ордерів – це ринковий та лімітний. Щоб успішно почати торгувати криптою, новачкові варто розібратися в їх принципах, особливостях та відмінностях.

Що таке ринковий ордер?

Ринковий ордер трейдер виставляє тоді, коли йому більше значення має швидкість здійснення угоди, а чи не її вартість. Цей вид ордера виконується майже відразу після розміщення за найближчим доступним курсом. Простими словами, він виставляється для купівлі або продажу токена за першої ж нагоди, незважаючи на вартість крипти.

Коли курс криптовалюти стрімко змінюється, вартість активу після купівлі чи продажу може відрізнятись від курсу, який був зафіксований на момент розміщення ордера. З одного боку, ринкові ордери швидко і з більшою ймовірністю виконуються, з іншого – при постійних стрибках курсу така угода може бути ризикованою для трейдера.

Оптимальний час для ринкового ордера – купівля або продаж високоліквідного активу, коли ордер виконується якомога швидше після виставлення.

Що таке лімітний ордер?

Лімітний ордер – оптимальний варіант трейдерів, для яких важливіше вартість угоди, ніж швидкість її вчинення. Вибираючи цей варіант, гравець на біржі встановлює певну вартість активу і саме за цією ціною операцію буде закрито. Якщо ж вартість монети не досягне заданої позначки, угода залишиться незачиненою.

З одного боку, лімітний ордер дозволяє трейдеру здійснити угоду за бажаною ціною, з іншого – на виконання ордера може знадобитися чимало часу. Це ідеальний варіант для тих, хто вміє чекати на розворот трендів на ринку. Але якщо ціна рухається у протилежному напрямку, і трейдер не вгадав із трендом, його ордер може залишитися невиконаним.

Відмінності лімітного та ринкового ордера

Торгівля на фінансових ринках з використанням лімітних та ринкових ордерів передбачає наявність безлічі стратегій, тому кожен вид ордерів має кілька підвидів. Щоб спростити завдання новачкам, розберемо різницю між класичними ринковими та лімітними ордерами.

Отже, лімітний – відкладений ордер, може бути спрямовано купівлю чи продаж криптовалюты, виконується лише з досягненні заданого під час розміщення угоди курсу. Ринковий – ордер, що швидко виконується, угода закривається при першій же можливості, незважаючи на курс. Простими словами, ринкові ордери є купівлю або продаж монети тут і зараз за ринковим курсом.

Ключові відмінності:

  • Ринкові виконуються максимально швидко, лімітні – очікують виконання стільки, скільки потрібно для появи заданого котирування.
  • При виставленні ринкового ордера можливе прослизання, лімітного – ні. Прослизанням є відмінність ціни виконання ордера від курсу, зафіксованого на момент виставлення ордера.
  • Ринкові ордери практично завжди виконуються, лімітні – іноді залишаються невиконаними, якщо змінюється тренд.

Вибір та відкриття ордера

Важко назвати переваги лімітного чи ринкового ордера, оскільки обидва варіанти дозволяють заробляти, але працюють по-різному. Ринкові виконуються практично відразу, більше підходять трейдерам, які використовують індикатор «price action», що стежать за графіками, що вміють визначати оптимальний момент для входу на ринок. Трейдери, які володіють чіткішою торговельною стратегією та успішно освоїли тонкощі технічного аналізу, частіше обирають лімітні ордери, оскільки на основі результатів технічного аналізу вміють прогнозувати рух ціни та тренди.

Відкрити будь-який з ордерів дуже просто. Потрібно авторизуватися на біржі, вибрати монету, що цікавить, ввести кількість монет для купівлі або продажу і вказати тип ордера. Ринковий буде виконаний майже відразу за поточним курсом, а лімітний відправиться брокеру і буде виконаний після досягнення курсу встановленого рівня.

Дізнайтесь докладніше про інвестиційні стратегії з використанням лімітних та ринкових ордерів у Crypto Crew! Проходьте наш курс, щоб швидше та простіше освоїти трейдинг, а також приєднуйтесь до найбільшої крипто спільноти України.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали