Криптовалюта: як спалювання монет допомагає сталому розвитку ринку

Криптовалюта: як спалювання монет допомагає сталому розвитку ринку

Зміст цієї статті:

Ви, напевно, чули про таке поняття, як «спалювання токенів». Це ліквідація частини емісії крипто монети, метою якої є зниження ризику інфляції активу. Шляхом спалювання вдається стабілізувати курс чи навіть підвищити його.

Спалювання монети – це обчислювальна операція, як і будь-яка транзакція, дані про неї теж зберігаються в блокчейні. Ліквідація буває вимушеною чи запланованою творцями криптовалюти заздалегідь. Чи є причини хвилювання для інвесторів? Які завдання вирішує спалювання криптовалютних монет? Як ця процедура позначається на ціні активу? Відповімо на ці та інші питання.

Чому спалювання монет важливе і як виглядає цей процес

Що означає спалити токени? Якщо просто, цей процес виглядає так: токени відправляються на адресу так званого «нульового» гаманця. Він налаштований таким чином, щоб прийняти актив і назавжди заблокувати, унеможлививши виконання будь-яких операцій з цими токенами. Тобто самі монети не зникають, але вони знаходяться у сховищі, звідки їх не можна витягти.

Розробники активу зацікавлені у його високій вартості та довгостроковому зростанні, або хоча б у стабілізації курсу. Коли спалювання ініціюють розробники, цей процес можна порівняти з купівлею компанією своїх акцій – таке нерідко трапляється на фондових ринках та дозволяє зупинити зниження котирувань активу. Розробник знижує ризики інфляції та підвищує курс монети. Але це не єдині причини спалювання. Процес також дозволяє виправити такі помилки:

занадто великий обсяг випущених в обіг монет;

неправильна адреса монети;

безконтрольне збільшення обсягу токенів.

Однією з переваг спалювання монет криптовалюти є підтримка балансу майнінгу у тих мережах, де використовується алгоритм консенсусу Proof-of-Burn. Після запуску монети швидкість її майнінгу поступово знижується, перші майнери одержують перевагу перед тими, хто почав видобуток нещодавно. Щоб зробити процес заробітку на майнінг справедливим для всіх, доводиться ліквідувати частину токенів.

І ще одна причина спалювання – боротьба зі спамом та надмірною кількістю транзакцій. У мережі блокчейн встановлюється сума комісії, яка автоматично ліквідується під час здійснення платіжної операції. Це зупиняє користувачів від безлічі дрібних транзакцій, що навантажують мережу.

Спалювання токенів та курс активу

Вплив спалювання криптовалюти на її курс залежить від цілей цієї процедури. Спалювання по-різному впливає на ціну монети у довгостроковій та короткостроковій перспективах. Не можна сказати, що курс залежить від ліквідації – у разі важливий баланс попиту й пропозиції над ринком. Якщо крипта не має інтересу з боку інвесторів, спалювання не сприятиме підвищенню її курсу, і навпаки.

Після ліквідації великого обсягу монет часто спостерігається стрибкоподібне зростання курсу. Протягом наступних кількох днів він стабілізується. Це приклад позитивного впливу на короткостроковій перспективі, але залежно від сукупності чинників зростання може тривати ще довго повільними темпами. Ціна монети зростає на тлі новин про її спалювання, тому що підвищується попит на актив. Але також на курс впливають інші чинники, наприклад, кількість спалених монет та завдання ліквідації.

Як спалювання монет впливає на прибутковість холдерів

Чи є ризики для інвесторів? Майже ніяких. Спалювання криптовалюти на ринку підвищує дефіцит її, що призводить до збільшення попиту. У цьому випадку інвестори просто зберігають актив і стежать за зростанням ціни на нього, також можуть докуповувати монети, чекаючи подальшого подорожчання.

На відміну від трейдерів, змушених постійно стежити за курсом і реагувати на його найменші коливання, довгостроковим інвесторам потрібно лише утримувати крипту в гаманці, а зростання вартості буде забезпечено заздалегідь продуманим алгоритмом, інтегрованим розробниками.

Бажаєте дізнатися більше про вплив спалювання монет на ринок? Підписуйтесь на спільноту Crypto Crew! Ми обговорюємо цю та багато інших цікавих тем. А на нашому курсі ви навчитеся ефективно заробляти на криптовалюті та робити вигідні інвестиції у цифрові активи.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали