Криптовалютний ринок

Криптовалютний ринок

Зміст цієї статті:

З усіх фінансових ринків криптовалютний ринок є наймолодшим, найменш стабільним, але найпривабливішим для широкого кола. Поріг входу на крипторинок невисокий, купити крипту простіше і дешевше, ніж багато інших фінансових активів, наприклад, акції великих компаній. Розберемося, як працює криптовалютний ринок, які переваги він має, які ризики несе для користувачів.

Криптовалюта: її особливості та переваги

Простими словами, криптовалютний ринок – це сукупність усіх існуючих сьогодні майданчиків, де купують та продають криптовалюту. До нього відносяться криптовалютні біржі, обмінники, крипто-маркетплейси та інші сервіси, де користувачі можуть купити, продати або заробити цифрові валюти. Сфера велика, і вона включає навіть крипто гри, де гравці заробляють токени, виконуючи завдання і проходячи рівні.

Криптовалюта – це актив, випущений в обіг без участі Центробанку чи іншого регулятора. Вона не підтверджена матеріальними цінностями, створюється криптографічними алгоритмами, існує лише у віртуальному вигляді. На відміну від фіатних грошей, що зберігаються на рахунку в банку, крипту не можна перевести в готівку, але її можна конвертувати у фіатну валюту.

Ключова відмінність криптовалюти від фіатної (долар, євро, гривня та інші валюти різних країн світу) полягає у відсутності централізованого органу, який є емітентом, тобто випускає актив в обіг. Ані державні органи, ані банки не можуть впливати на транзакції з віртуальною валютою та контролювати їх.

Переваг у крипти та криптовалютного ринку чимало. Головні з них:

  • Анонімність. Неможливо відстежити одержувача та відправника коштів, відомі лише адреси крипто гаманців.
  • Стійкість до інфляції. Фіатні валюти, навіть найстабільніші, регулярно знецінюються. Криптовалюта не схильна до інфляції, оскільки більшість популярних крипто монет видобуваються в обмеженій кількості, визначеній заздалегідь.
  • Відкритий код. Ця особливість дозволяє всім брати участь у видобуванні віртуальних монет. Однак для цього необхідні знання, розуміння механізму роботи технології блокчейн та високопродуктивне обладнання.

Ризики крипторинка

Криптовалютний ринок – це перспективні інвестиції, а й високі ризики. Найголовнішим ризиком є волатильність активів. На курс крипти впливають багато чинників, наприклад, спекуляції самих учасників ринку, фінансові та геополітичні кризи. На прикладі Bitcoin ми бачимо, що навіть топова монета у світі може різко впасти в ціні лише за кілька днів.

Ще один ризик криптовалютного ринку – це децентралізація. Транзакції проводяться без участі банків, здійснювати їх можна цілодобово у безперервному режимі. Це перевага і недолік одночасно, тому що у разі будь-якої помилки виправити її практично неможливо. Наприклад, якщо користувач вказав неправильну адресу одержувача, повернути оправлені кошти не вийде, як і скасувати операцію після її підтвердження.

Криптовалютний ринок в Україні

Україна є одним із лідерів у світі за кількістю людей, які мають криптовалюту. У нашій країні не так багато людей, які володіють великою кількістю крипто монет, але досить багато дрібних інвесторів і тих, хто активно цікавить криптоіндустрію. До того ж, В Україні ухвалено закон, який легалізує крипторинок. Тепер кожен охочий українець має можливість законно проводити операції з віртуальними активами, біржі можуть працювати офіційно, і бізнесу простіше прийматиме крипту як оплату за свої товари та послуги.

Купити криптовалюту в Україні законно та безпечно можна кількома способами:

  • на біржі, наприклад, на найбільшому у світі майданчику Binance;
  • на P2P-платформі (криптовалютні маркетплейси, де сторони укладуть двосторонні угоди без посередників);
  • через онлайн-обмінники.

Хочете робити інвестиції у криптовалютний ринок та самостійно заробляти на віртуальних активах? Приєднуйтесь до закритої спільноти Крипто Крю та проходьте наш навчальний курс!

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали