Що таке PoW та PoS, чим відрізняються алгоритми, як використовуються
22/02/23
#Для новачка #Досвідчений Трейдер #Інше

Криптовалюти для початківців: поняття PoW та PoS

Зміст цієї статті:

PoW та PoS – це найпоширеніші на крипторинці механізми досягнення консенсусу, які використовуються для отримання нових монет. Технології створені для захисту криптовалютних мереж, кожна їх має свої особливості. Ми розглянемо принципи PoW та PoS, їх відмінності один від одного та приклади використання.

Введення у світ криптовалют: поняття PoW та PoS

PoW або Proof-of-Work – це метод досягнення консенсусу під час майнінгу крипти. Токени, створені з урахуванням цього алгоритму, добуваються під час використання ASIC чи процесорів. У цьому випадку самі майнери працюють на захист та забезпечення функціоналу мережі.

PoS або Proof-of-Stake – алгоритм досягнення консенсусу, але не в майнінгу. Він часто використовується при стейкінгу криптовалюти.

Щоб розібратися в основах PoW та PoS, варто розглянути технологію роботи кожного алгоритму. Отже, головне про технологію PoW:

Вона захищає систему блокчейну Bitcoin.

Майнери, що видобувають BTC, вирішують складні обчислювальні завдання для генерації нових блоків мережі та отримання винагороди. Ця процедура потребує високих потужностей, тому використовується потужне обладнання.

Рішення криптографічного рівняння відправляється в мережу, вона звіряє його із шаблоном. Якщо завдання вирішено правильно, майнер отримує фіксовану винагороду.

Головне про технологію PoS:

Це альтернатива PoW, застосовується для підтвердження транзакцій та генерації нових блоків у системі блокчейн.

Технологія потребує менше енергії, ніж PoW. Алгоритм PoS дозволяє видобувати токени не менш ефективно, ніж майнінг, при цьому витрачати на видобуток менше.

PoS називають безпечнішою технологією, оскільки атакувати цю мережу складніше.

Для видобутку не потрібна спеціалізована техніка, необхідний тільки криптогаманець та токени на ньому, на основі яких з’являтимуться нові.

Чим відрізняються обидві технології?

Алгоритми PoW та PoS різні, і на їх основі з’являються різні криптовалюти. Proof of Stake дозволяє валідувати транзакції і генерувати нові токени в обсязі, який залежить від токенів, що вже є в гаманці. Чим більше криптовалюти від початку, тим більше нових монет можна отримати. Proof-of-Work влаштований по-іншому і вимагає великої кількості енергії, а також дорогого обладнання.

Головні відмінності:

PoS витрачає менше енергії, тому алгоритм екологічніший, ніж PoW, створює менше навантаження на всю систему.

Для видобутку крипти на PoS немає потреби купувати дорогі ASIC, на PoW – потрібно.

Ефективність видобутку на PoS залежить від початкового обсягу активу, на PoW – від потужності обчислювальної техніки.

PoS обробляє транзакції швидше за PoW.

Приклади застосування PoW та PoS у криптовалюті

Ці технології не використовуються разом, тому криптовалюта на PoW та PoS – різні монети. Алгоритм Proof-of-Work розроблений першим при створенні Bitcoin, і сьогодні він досі є домінуючим алгоритмом консенсусу при майнінгу. Головні монети, створені на основі цієї технології – Bitcoin та Ethereum Classic. Алгоритм також застосовується при видобуванні монет Litecoin, Dogecoin, Bitcoin Cash та інших токенів.

Proof-of-Stake з’явився пізніше як альтернатива, сьогодні він популярніший і кращий, ніж Proof-of-Work, через його екологічність. На основі цієї технології видобуваються монети Cardano, Solana, Binance Coin, Algorand, Tezos.

Восени 2022 року Ethereum, який раніше використовує для видобутку PoW, перейшов на PoS. Тепер за працездатність монети та екосистеми відповідають валідатори, а не майнери. Перехід на інший алгоритм має знизити споживання енергії обслуговування мережі на 99%. Спочатку система, як і раніше, оброблятиме невелику кількість операцій на секунду, зберігаючи колишні комісії. Але у подальших оновленнях розробники планують значно підвищити пропускну спроможність мережі, суттєво прискорити обробку транзакцій та знизити комісії.

Приєднавшись до спільноти Crypto Crew, ви дізнаєтеся більше про технології видобутку криптовалюти, переваги та недоліки PoW та PoS. У найбільшому крипто-ком’юніті України ви швидше зрозумієте різницю між двома технологіями, а також навчитеся вибирати перспективні активи для інвестицій та заробляти на цифрових валютах.

Реєструйся на біржах
Binance та Bybit

за унікальними умовами від CRYPTO CREW
Спотовий коефіцієнт:
Ви отримаєте
20%
Ф'ючерсний коефіцієнт:
Ви отримаєте
10%
Байбіт -50% на комісію
в перший місяць