
Зміст цієї статті:
Криптоіндустрія активно розвивається, і з кожним роком дедалі більше людей інвестують у цифрові активи. Незважаючи на популярність крипти, багато хто досі не знає, чим забезпечена цінність віртуальної валюти, що таке ліквідність криптовалюти. Ми розповімо, як забезпечується ліквідність і чому важливо стежити за цим показником.
Що таке ліквідність криптовалюти простими словами?
Ліквідність визначає, як легко здійснювати транзакції з активом. Простими словами, ліквідність криптовалют – це показник швидкості та простоти купівлі-продажу, конвертації однієї віртуальної монети в іншу чи фіатну валюту. Чим нижче ліквідність, тим вище волатильність, тобто непередбачуваність та мінливість курсу. Висока ліквідність біржі криптовалют – це невеликі коливання курсів, тому інвестори та трейдери на таких ринках почуваються впевненіше.Які фактори можуть впливати на ліквідність:
- Об’єм торгів. Чим більше учасників ринку зацікавлені у купівлі конкретної монети, тим вища її ліквідність, і угоди виконуються швидше. Слідкувати за щоденним обсягом торгів допомагають спеціальні сервіси, наприклад, CoinMarketCap.
- Функціональність та поширення. Чим більше представників бізнесу готові приймати криптовалюту як оплату за товари чи послуги, тим вища її ліквідність.
- Розмір комісії. Низькі комісії стимулюють трейдерів активніше торгувати монетою, що позитивно впливає на її ліквідність.
Що означає пул ліквідності криптовалюти?
У трейдингу існує поняття пулу ліквідності криптовалюти, з яким теж важливо розібратися гравцю-початківцю на біржі. Пули особливо активно використовують децентралізовані біржі.
Пул ліквідності криптовалют – це сукупність усіх токенів, які власники заблокували у смарт-контракті. Пул необхідний для забезпечення децентралізованого трейдингу, кредитування та виконання інших функцій, що підвищують ефективність і прибутковість біржі. Користувачі, які погодилися відправити свою крипту до пулу, називаються постачальниками ліквідності. Вони повинні додати до пулу ліквідності криптовалюти рівну суму двох токенів, пара і курс визначаються творцями пулу. В обмін на надання ліквідності користувач платформи отримує прибуток, він заробляє на комісіях від торгових угод, виконаних у рамках пулу. Комісія розподіляється між усіма постачальниками пропорційно до обсягу наданої ліквідності.
Відправивши крипту до смарт-контракту, власник відмовляється від її використання на фіксований період, за це він отримує токени LP (Liquidity Providing). Блокування ліквідності криптовалюти здійснюється того, щоб ні користувач, ні розробник не змогли обдурити один одного. Блокування – це захисний механізм, він забороняє власнику продавати відправлений до пулу актив, і сам розробник не може втекти з криптовалютою інвестора. Коли постачальник ліквідності вирішить забрати свої монети, йому потрібно спалити токени LP.
Чому ліквідність у криптовалюті важлива?
Уважно вникаючи у тему, розібратися у цьому, що таке ліквідність крипти, і як формується, нескладно. Але не всі розуміють, навіщо трейдеру ці знання. А вони допомагають заробляти ефективніше та вирішують кілька завдань:
- Захищають від маніпуляцій. Великі гравці маніпулюють трейдерами на ринках із низькою ліквідністю, тому варто обирати високоліквідні майданчики для торгівлі.
- Прискорення транзакції. Що ліквідність активу, то швидше проходить угода. Особливо це важливо для трейдерів, які обирають стратегію дейтрейдингу чи скальпінгу.
- Ефективний технічний аналіз. На високоліквідних ринках інструменти технічного аналізу дають точніші результати, допомагаючи зробити правильні прогнози.
Навчіться правильно аналізувати ліквідність цифрових активів та успішно торгувати на біржі, пройшовши курс у Crypto Crew! Ми допоможемо розібратися у всіх складних темах, які потрібні трейдеру для торгівлі на крипторинку та інвестицій, а також почати заробляти на крипті з мінімальними ризиками та без серйозних вкладень.