Лістинг криптовалюти – що це

Лістинг криптовалюти – що це

Зміст цієї статті:

До того, як крипта стане доступною для купівлі та продажу, вона проходить аналіз. Процедура відбору є обов’язковою, інакше монета не може потрапити на біржу і використовуватися для трейдингу. Такий відбір на криптовалютних біржах називають листингом.

Що таке лістинг криптовалюти

Лістинг у криптовалюті – це процес перевірки, відбору та додавання криптовалюти до переліку доступних для торгівлі активів. Як тільки монета пройшла аналіз та потрапила до списку, вона може використовуватись для трейдингу, потрапляє до списку котирувань. Додавання цифрового активу в лістинг на біржі – це один з факторів визнання та інструментів популяризації на ринку, що швидко розвивається. Існує зв’язок між популярністю монети та кількістю торгових майданчиків, до списків яких вона потрапила.

Етапи лістингу криптовалют

Ініціатором лістингу здебільшого є компанія, яка розробила монету. Іноді процедуру ініціюють біржі, якщо хочуть додати до свого списку монету, популярну серед трейдерів.

Правила додавання крипти залежать від торгового майданчика, його масштабу та популярності серед користувачів. Кожна біржа та платформа сама встановлює порядок лістингу та визначає вимоги, яким має відповідати монета. У відкритому доступі публікується календар лістингу криптовалют, де користувачі можуть ознайомитися з оновленнями.

Етапи лістингу нової криптовалюти:

 • Заповнення анкети (вказуються всі дані про крипт).
 • Аналіз рентабельності та ліквідності монети. За результатами аналізу фахівці торгового майданчика ухвалюють рішення про додавання монети до списку.
 • Укладення угоди між біржею та розробником цифрового активу.

Приймаючи рішення, додавати криптовалюту на торговий майданчик чи ні, біржа звертає увагу на вартість, функціонал, безпеку монети, а також репутацію розробника, його історію та успіх інших проектів, якщо вони є. Іноді навіть проводять опитування серед професійних трейдерів, які голосують за або проти додавання монети на торговий майданчик.

Переваги та недоліки

Додавання цифрової валюти до лістингу популярної біржі – це гарантія безпеки активу та високі шанси на заробіток. Надійність і ліквідність монети підтверджується експертами, тому в такі активи інвестують набагато частіше, і суми інвестицій більші, ніж вкладення в активи, які не пройшли лістинг.

Переваги лістингу криптовалюти на Бінансі або іншій популярній біржі для розробника:

 • підвищення привабливості монети серед інвесторів та трейдерів;
 • покращення перспектив подальшого розвитку та масштабування проекту;
 • підвищення довіри користувачів до активу та самої компанії;
 • розширення спільноти власників та користувачів монети;
 • збільшення сфери впливу компанії-розробника.

Розробники на лістингу криптовалюти заробляють репутацію та отримують нових клієнтів. Недоліків у неї немає, якщо не брати до уваги складність процедури, час, необхідний на її виконання, а також комісію за проведення аналізу монети, яку оплачує розробник. Слідкувати за анонсами лістингу криптовалют найближчим часом на біржах можна на сервісі CoinMarketCal.

Важливо! Після потрапляння активу в лістинг великої та популярної біржі будь-які зміни у політиці компанії швидко, іноді значно відбиваються на курсі.

Делістинг: чому монету можуть видалити зі списку активів

Якщо монета потрапила до списку торгових активів на біржі, це не означає, що вона залишиться там назавжди. Існує зворотна процедура, вона називається делістінг – видалення активу зі списку. Прибрати монету із переліку активів може сама біржа, а також розробник крипти, якщо вирішив зупинити чи закрити проект.

Поширені причини делістингу:

 • криптовалюта перестала відповідати правилам біржі;
 • протягом тривалого періоду курс монети не зріс;
 • блокчейн монети зламано;
 • розробник закинув проект, не займається його розвитком та популяризацією;
 • монета не має попиту серед трейдерів;
 • велика кількість скарг користувачів на актив чи компанію, що розробила монету.

Слідкуйте за новинами зі світу крипти та заробляйте вже сьогодні! Приєднуйтесь до спільноти Crypto Crew, щоб бути в курсі останніх подій, щодня отримувати актуальну інформацію, анонси найближчих лістингів криптовалют.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали