
Зміст цієї статті:
Індустрія майнінгу Біткоїна щодня приносить десятки мільйонів доларів. Однак, сьогодні стати її частиною не так просто. Якщо 10 років тому для майнінгу можна було використовувати домашній комп’ютер, сьогодні для цього знадобиться спеціальне дороге обладнання. Ми розповімо, хто такі майнери криптовалюти, як вони заробляють, і чи варто починати майнути у 2022 році.
Що таке майнінг криптовалют?
Майнер криптовалюти – це людина, яка видобуває віртуальну валюту у мережі блокчейн. Комп’ютери перевіряють дані про транзакції з криптою, зберігають та архівують їх, за це майнери одержують монети. Вони не просто видобувають нову крипту, а й підтримують безпеку вже випущених активів, забезпечуючи активність та працездатність блокчейну.Алгоритм дій:
- майнери криптовалюти підтримують високий рівень захисту блокчейну;
- блокчейн дає майнер монети;
- заробіток у вигляді нових монет криптовалюти мотивує майнерів працювати більше.
Для майнінгу потрібне спеціалізоване обладнання, яке виконує певні обчислювальні операції. Видобуток крипти не може здійснюватися без великих обчислювальних потужностей, здатних обробляти мільйони комбінацій. Комп’ютери, підключені до мережі блокчейн, обробляють дані та вгадують 64-значний код для хешування. Хто швидше згенерує код, той і отримує винагороду.
Яке обладнання використовує майнер для видобутку криптовалюти?
Майнінг-ферма або обладнання для заробітку крипти називається ASIC. Ще 2009 року видобувати віртуальні валюти можна було на звичайному ПК, але сьогодні потужностей домашніх комп’ютерів недостатньо. ASIC створені спеціально для майнінгу – це мікросхема із потужною системою охолодження. Обладнання дороге, споживає велику кількість електроенергії та потребує постійного обслуговування.
З чого збирається ферма майнера:
- материнська плата;
- відеокарта;
- блок живлення;
- процесор;
- система охолодження.
Ферми для майнінгу працюють цілодобово, оскільки обчислювальні операції займатимуть кілька хвилин чи навіть кілька тижнів. Від продуктивності комп’ютерів залежить швидкість видобутку активу, що вища потужність ферми, то швидше обладнання згенерує блоки крипти в блокчейна.
Соло майнери чи пули майнерів криптовалют: хто заробляє більше?
Самостійний майнінг – це дорого і не так ефективно, як майнінг у команді. Пули майнерів криптовалюти – це команди спеціалістів, які поєднують обчислювальні потужності в єдину мережу, підвищуючи шанси на успіх. Видобувши новий блок у мережі блокчейн, пул отримує винагороду у вигляді криптовалюти, яка ділиться між усіма учасниками команди у пропорціях, що відповідають даній потужності. Але за використання пулу майнери мають сплачувати відсотки, зазвичай 1-3% від винагороди кожного члена команди. Учасники пулів заробляють у рази більше, ніж соло майнери.
Існують також хмарні пули – це видобуток криптовалют на орендованому устаткуванні. Учасникам хмарного пулу не доводиться самостійно збирати чи купувати готову ферму, вони орендують потужності для хешування та заробляють винагороду за видобуток монети пропорційно до обсягу орендованої потужності. Компанії, що займаються хмарним майнінгом, дозволяють створювати облікові записи та працювати віддалено. За використання потужностей потрібно платити, але це вигідніше, ніж обслуговування власної ферми та плата за електроенергію.
Чи варто розпочинати майнінг у 2022 році?
Технологія блокчейну регулярно розвивається, з кожним роком вимагає від майнерів великих потужностей обчислення. Тому й комп’ютери для видобутку крипти удосконалюються, а ціна на них зростає. Через це займатися майнінгом на аматорському рівні невигідно, такий спосіб заробітку крипти, як і раніше, актуальний для професіоналів, які готові вкладати тисячі і навіть десятки тисяч доларів у спеціальне обладнання. Сьогодні практично всі майнери криптовалюти – це фахівці, які працюють у пулах чи великих компаніях.
Щоб успішно заробляти на крипті у 2022 році, проходьте навчання у Crypto Crew! Ви дізнаєтесь докладніше, хто такий майнер для видобутку криптовалют, зрозумієте перспективи цього та інших способів заробітку на крипті.