Навчання спот

Навчання спот

Зміст цієї статті:

Існують різні види заробітку на криптовалюті та різні види торгівлі на біржах. Одна з основних – це спот. Що таке спот і спотовий ринок, які переваги він має, як навчитися ефективному заробітку, новачок повинен дізнатися перед входом на біржу, щоб почуватися впевнено і не робити необдуманих вчинків депозиту, що стоять йому.

Що таке спот?

На спотовому ринку криптовалюту можна продати та купити миттєво. Спот-ціна – це актуальна на даний момент вартість монети, вона формується на аналітичних даних та останніх угодах, скоєних на біржі. Остаточну вартість крипти на спотовому ринку продиктовано трейдерами. Простими словами – це звичайнісінький варіант торгівлі, коли один гравець біржі продає монету за певну суму, а другий її купує, і угода закривається миттєво.

Різниця та переваги над ф’ючерсами

Спот – це лише один із популярних видів торгівлі на крипторинці, не менш популярні ф’ючерси. На відміну від спотового ринку, ф’ючерсний передбачає відкладені угоди. На ф’ючерсному ринку продаються контракти, в яких вказано ціну крипти в обумовлений час і дату угоди. Оскільки курс криптовалюти змінюється постійно, вартість ф’ючерсу є прогнозованою, а не поточною на момент покупки контракту.

Завдяки ф’ючерсам трейдери можуть отримати доступ до активу, не володіючи ним. Це означає, що на момент купівлі або продажу контакту трейдеру необов’язково мати біткоїн або іншу монету, виконати зобов’язання за контрактом він повинен пізніше, у визначений час. Торгуючи ф’ючерсами, трейдер може отримати безпосередньо актив або заробити на різниці у ціні за фактом виконання умов контракту.

Різниця між спотами та ф’ючерсами:

  • Кредитне плече. Трейдери не можуть користуватися кредитним плечем на спотовому ринку, тоді як на ф’ючерсному кредиті підвищує ефективність капіталу.
  • Короткі та довгі позиції. Утримуючи активи, куплені на спотовому ринку, трейдер може заробити на зростанні вартості крипти у довгостроковій перспективі, на ф’ючерсному – заробляють на короткострокових змінах курсу.
  • Ліквідність. Ф’ючерсні ринки мають вищу ліквідність, ніж спотові.
  • Ціни активів. Вартість монети залежить від попиту та пропозиції. На спотовому ринку поточна вартість крипти визначальна для транзакцій. Вартість ф’ючерсу визначається на основі основної спотової ціни та премії за ф’ючерсними контрактами, які можуть бути як позитивними, так і негативними.

Переваги спотової торгівлі:

  • управління ризиками (учасники розпоряджаються лише наявними в них активами на момент укладання угоди);
  • прозорість ціни, регульована попитом та пропозицією;
  • прості правила укладання угод.

Чому варто вчитися?

Крипто-трейдинг може здатися простим на перший погляд. Відкривши депозит, достатньо вибирати відповідні угоди та закривати їх, нарощуючи капітал. Але це не так. Не розбираючись в особливостях та трендах ринку, легко потрапити на маніпуляції та втратити депозит вже в перші дні торгівлі на біржі.

Вчитися трейдингу потрібно, якщо:

  • бажаєте торгувати криптою успішно з перших угод;
  • маєте в своєму розпорядженні невеликий депозит, і у вас немає можливості вчитися на своїх помилках, втративши кілька депозитів поспіль;
  • хочете почуватися впевнено на ринку, розбиратися в психології гравців біржі і розпізнавати тренди, що стрімко змінюються.

Навчання спот для новачків

Будь-який вид трейдингу новачок може освоїти двома способами – самостійно чи з наставником. Якщо ви не готові витрачати місяці на обробку інформації з відкритих джерел та вчитися на власних помилках, втрачаючи один депозит за іншим, варто усвідомлено підійти до освоєння крипторинку, пройшовши курс навчання, розроблений фахівцями.

Команда Crypto Crew створила доступний та ефективний курс для новачків, де кожен у короткі терміни освоїть основні навички трейдингу, розбереться в тонкощах ринку та зрозуміє, як діяти на біржі самостійно, аналізувати та не піддаватися маніпуляціям. Стати частиною команди Crypto Crew, щоб торгувати на спотовому ринку безпечно та успішно!

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали