
Зміст цієї статті:
З появою NFT вони практично відразу стали популярні і затребувані. Сьогодні на незамінних токенах можна заробити не менше, ніж на звичайній криптовалюті. Розкажемо, як правильно та безпечно провести транзакцію покупки NFT, та де їх можна купити.
Що таке NFT і які можливості вони надають?
NFT означає non-fungible tokens, тобто незамінний токен. Це цифровий актив, створений з урахуванням блокчейн. Монети однієї криптовалюти, наприклад, Bitcoin, не відрізняються один від одного, а кожен NFT унікальний, тому їх називають незамінними.
Найбільшого поширення NFT набули у сфері цифрового мистецтва. Сьогодні у форматі таких токенів створюються різноманітні колекції зображень, анімації, відео, музичних записів.
Особливість NFT – неможливість його розділити як криптовалюту. Якщо Bitcoin можна купувати частинами, з NFT так не вийде. Купивши токен, користувач стає єдиним власником віртуального об’єкта.
Новачок на ринку NFT: як купити свій перший цифровий актив
Для купівлі та продажу токенів є безліч спеціальних майданчиків, вони працюють за принципом маркетплейсу, де одні користувачі виставляють екземпляр на продаж, інші – купують.
Які платформи можна використовувати для покупки NFT:
- OpenSea;
- NiftyGateway;
- SuperRare;
- Foundation;
- Rarible.
Розглянемо правила покупки NFT на OpenSea, оскільки це один із найкращих маркетплейсів, де можна не тільки купувати і продавати токени, але й створювати їх. Платформа створена у 2017 році, вона не фокусується на конкретній ніші, представляє різні токени, купувати їх можна за різну криптовалюту, найчастіше використовуваною є ETH та WETH.
Зареєструвавшись та авторизувавшись на OpenSea, користувачеві потрібно перейти у вкладку «Профіль», яка розташована у правій верхній частині екрана, вибрати тип криптогаманця, який він планує підключити до платформи. Попередньо необхідно поповнити гаманець, купивши ETH або іншу крипту, яку приймає OpenSea. Щоб підтвердити підключення гаманця, користувач повинен залишити свій цифровий підпис.
Коли гаманець підключений, необхідно заповнити дані профілю: ім’я, електронну адресу, фото. Заповнивши профіль, можна приступати до транзакції. Як це зробити:
- Виберіть NFT.
- Клікнути на кнопку “Купити зараз” або вибрати варіант “Зробити пропозицію”, щоб зробити ставку на токен.
- Підтвердити транзакцію.
Вибравши варіант “Купити зараз”, користувач практично відразу після підтвердження транзакції цифровим підписом отримує куплений актив. Якщо він вирішив зробити ставку, доведеться почекати, поки продавець токена прийме або відкине пропозицію. Зверніть увагу, якщо відхилення пропозиції доведеться заплатити за газ. У криптоіндустрії плата за газ – це плата за енергію та обчислювальні потужності, витрачені майнерами у блокчейні Ethereum на обробку транзакції.
Які поради допоможуть новачкам на ринку NFT зробити вдалу покупку свого першого цифрового активу?
На маркетплейсах представлені сотні тисяч різних токенів, більшість з яких ніколи не коштуватиме дорого. Щоб зробити справді перспективні інвестиції, важливо уважно підійти до вибору активу.
Як вибрати якісний NFT для покупки:
- Вибирайте цікаві для вас проекти. Любите живопис? Шукайте перспективні NFT, створені художниками. Чи захоплюєтеся блокчейн-іграми? Купуйте ігрові токени.
- Вивчайте проект. Намагайтеся дізнатися максимум інформації про розробника, команду, бренд, вивчіть репутацію творців.
- Спільнота. У Discord ви можете дізнатися, скільки користувачів залучено до спільноти конкретного проекту. Чим більше зацікавлених, тим вищі шанси купити популярний та перспективний токен.
- Вибирайте тип інвестицій. Якщо ви хочете заробити швидше, вибирайте зараз популярні токени, які можна швидко перепродати.
- Інвестуйте рівно стільки, скільки не боїтеся втратити.
Станьте частиною ком’юніті Crypto Crew, щоб дізнатися, які ризики існують при покупці NFT, і як їх можна уникнути!