Огляд wrapped token - Crypto Crew
27/02/23
#Crypto Crew #Для новачка

Огляд wrapped token

Зміст цієї статті:

Якщо ви вже почали розумітися на різноманітності криптовалют, швидше за все, чули про wrapped token. Ми розповімо, що таке wrapped токен, як створюється, як використовується.

Що таке wrapped tokens: навіщо потрібні обгорнуті токен

Wrapped token – це токенізований варіант криптовалюти з еквівалентним курсом. По суті так називають криптовалюту, ціна якої прив’язана до іншої криптовалюти. Існує вихідна монета, вона розміщується в цифровому сховищі, з’являється загорнутий фон, але вже в іншій мережі, на іншому блокчейні. У перекладі з англійської wrapped означає «обгортка», тому вихідна монета ніби загорнута в обгортку. Простими словами це криптовалюта, переміщена на інший блокчейн.

Одна з опцій загорнутих токенів – розширення функціоналу активу. Оскільки wrapped token має таку ж вартість, як і вихідна криптовалюта, його можна використовувати для торгівлі децентралізованих майданчиках, де оригінал не підтримується. Такі токени сьогодні активно використовуються в DeFi-додатках. Також їх можна залишити як заставу для отримання кредиту в стейблкоінах, застосовувати у доходному фермерстві. З розвитком технології з’являється дедалі більше варіантів використання.

Не варто плутати wrapped token зі стейблкоінами тільки за тією ознакою, що ціна стейблкоіну залежить від іншого активу. Курс стейблкоїну забезпечений доларом, євро або іншою фіатною валютою, а ціна загорнутого току пов’язана з нативним токеном іншої монети, тобто стороннього блокчейна.

Кожен блокчейн – складна окрема мережа, немає ідеального та на 100% безпечного методу переміщення активу між двома блокчейнами. Wrapped token існує, щоб забезпечити перенесення сумісність активу і стороннього блокчейна. При цьому, для користувачів проблем немає, торгівля обгорнутими токенами виконується так само, як і будь-яка криптовалюта, і доступна на багатьох біржах, наприклад, на Binance.

Обзор wrapped token

Обзор wrapped token

Чим відрізняється wrapped Bitcoin від Bitcoin?

Щоб зрозуміти, за яким принципом працюють обгорнуті токени, розглянемо особливості Wrapped Bitcoin (WBTC). Це токенізований варіант BTC, курс якого залежить від курсу Bitcoin у співвідношенні 1:1. WBTC створений за стандартом ERC-20, завдяки цьому може застосовуватися в екосистемі Ethereum.

Щоб провести транзакцію з wrapped token, потрібна організація, яка утримує вихідний актив у сумі, еквівалентній ціні обгорнутих токенів – кастодіал. Для кожного оберненого токена кастодіалом утримується один вихідний актив.

Як активація переміщується: кастодіал отримує певну суму в Bitcoin від мерчанта, отримані BTC використовує для створення WBTC на таку ж суму. Переведення токена на іншу мережу відбувається у блокчейні Ethereum. Щоб виконати операцію у зворотному порядку, тобто, конвертувати WBTC у BTC, мерчант повинен запросити спалювання активу та виведення BTC із цифрового сховища.

Що таке wrapped USDT?

У криптовалютному співтоваристві можна зустріти думку, ніби Tether (USDT) є обернутим токеном. Це не так. Ціна USDT забезпечена доларом, зазвичай вона еквівалентна йому чи близька до співвідношення 1:1. При цьому Tether не може утримувати фізичні долари США, еквівалентні сумі USDT, які знаходяться в резерві токена. Утримуються гроші та інші еквівалентні цінності з реального світу, активи, що отримуються в борг. Але ідея Tether (USDT) справді схожа на wrapped token.

Плюси та мінуси

Переваги обгорнутих токенів:

  • підвищують ліквідність депозиту для користувачів як централізованих, так і централізованих платформ;

  • дозволяють вигідно застосовувати простоювальну криптовалюту в додатках із сторонньої мережі;

  • скорочують тривалість транзакцій.

Недоліки:

  • перетворити вихідний актив на токенізований неможливо без кастодіалу, що утримує криптовалюту;

  • ризики зломів через вразливість коду кроссчейна (злом Wormhole мережі Solana у 2022 році);

  • процес переміщення вихідного активу в токенізований витратний через високу комісію транзакцій.

Дізнайтеся більше про те, що таке обгорнуті токени у спільноті Crypto Crew. Ми вчимо розбиратися в різних активах та ефективно заробляти на них.

Реєструйся на біржах
Binance та Bybit

за унікальними умовами від CRYPTO CREW
Спотовий коефіцієнт:
Ви отримаєте
20%
Ф'ючерсний коефіцієнт:
Ви отримаєте
10%
Байбіт -50% на комісію
в перший місяць