Основи лаунчпада за 5 хвилин: все, що вам потрібно знати

Основи лаунчпада за 5 хвилин: все, що вам потрібно знати

Зміст цієї статті:

Криптовалютний ринок розвивається та зростає, регулярно з’являються нові проекти. Однак і творці, і криптоінвестори стикаються з проблемами. Творці змушені шукати майданчик для розміщення стартапу, а інвестори – шукати сам проект, бажано безпечний та перспективний. Вирішують ці проблеми лаунчпади. Ми розберемо базове поняття лаунчпада, розповімо, кому і навіщо це потрібно.

Лаунчпад: зрозуміти за 5 хвилин

Лаунчпад – це краудфандингова платформа, де творці проекту збирають гроші на його розвиток. Такі платформи надають посередницькі послуги не лише стартапам, а й інвесторам, які надходять у пошуках вигідних варіантів для інвестицій.

Щоб швидше зрозуміти лаунчпад, варто розглянути його механізм:

  1. Творці проекту розміщують його на краудфандинговій платформі після проходження певних перевірок.
  2. Майданчик залучає інвесторів, мотивуючи їх вкласти гроші у розробку блокчейн-проекту чи крипто послуги на етапі створення.
  3. Вклавши кошти у стартап, інвестор заробляє токени. Потім він зможе їх продати чи обміняти.
  4. Розробники отримують гроші на наступні етапи розробки та випуску проекту на ринок.
  5. Важливо! Інвестор, який став акціонером, може непогано заробити, якщо стартап виявиться вдалим.

Функції лаунчпада: швидке освоєння за 5 хвилин

Розглянемо основні функції лаунчпадів, щоб допомогти вам розібратися в головному питанні – чому участь у них вигідна та безпечна для криптоінвесторів. Головним завданням є безпека клієнтів, тому майданчик, який проводить лаунчпад, докладає чимало зусиль для перевірки стартапу та його розробників. Більше того, перевірку проходять і інвестори, інакше їх не допускають до участі.

На початковому уроці з лаунчпадам вам потрібно ознайомитися з їхніми типами. Вони відрізняються способами залучення інвестицій та запуску стартапів. Варіантів кілька:

  • ICO. Проводиться для продажу криптовалюти нового проекту за фіат чи іншу крипту. Найменш популярний варіант сьогодні.
  • IEO. Перший продаж нового активу проводиться на централізованих торгових майданчиках, які виконують роль посередника між стартапом та інвестором. Криптобіржа заробляє на комісіях із продажу токенів.
  • IDO. Продаж токенів, що проводиться децентралізованою платформою.
  • INO. Первинний продаж невзаємозамінних токенів, тобто NFT.
  • IGO. Залучення інвестицій до розробки блокчейн-ігор, P2E, ігор з елементами метавсесвіту.

Як швидко освоїти лаунчпад за кілька хвилин та брати участь у ньому?

Інвестору, який бажає вкласти гроші в розвиток стартапу, потрібно уважно ознайомитися з його описом, дізнатися максимум інформації про розробника та інші його проекти, дізнатися про майданчик, де проводиться первинне розміщення токенів, вивчити умови.

Теоретично брати участь у лаунчпаді може будь-який інвестор, але на практиці у проекту можуть бути певні вимоги до учасників. Наприклад, у IDO випускається обмежена кількість монет для первинного продажу. Щоб справедливо розподілити актив між усіма учасниками, організатори складають звані «білі списки» інвесторів. Пройшовши відбір, потенційний учасник також має пройти перевірку KYC – це ідентифікація особистості, яка виконується для захисту від ботів та інвесторів з країн, де проведення IDO забороняється законодавством.

Переваги використання лаунчпада

Новому криптовалютному проекту не так просто потрапити до лаунчпаду – і це перевага для інвесторів. Майданчики, які представляють стартапи, проводять комплексну перевірку проекту. Завдяки цьому інвестори, які беруть участь у лаунчпадах, знають, на якому етапі розвитку знаходиться продукт, чи готовий він до масштабування, хто стоїть за його розробкою, яку економічну модель він представляє. Все це дозволяє інвесторам вибрати найвигідніші компанії для вкладень, знижуючи ризики.

Щоб якнайшвидше освоїти лаунчпад та інші варіанти вигідного інвестування в криптоіндустрію, приєднуйтесь до Crypto Crew! Ми розповімо, як вибирати найперспективніші та найбезпечніші стартапи для інвестицій.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали