
Зміст цієї статті:
Трейдинг криптовалюти – це складний та непередбачуваний процес. Торгівля цифровими активами є ризикованою, тому трейдеру необхідно вчитися, розбиратися в трендах та динаміці ринку. Стрибки курсу, спричинені пампом, можуть дорого обійтися трейдеру. Ми розповімо простими словами, що таке памп у криптовалюті і як розпізнати його.
Що таке памп у криптовалюті?
Курс криптовалюти може змінитися на десятки відсотків лише за кілька днів, іноді навіть протягом доби. Вартість крипти залежить від попиту та пропозиції, і великі гравці нерідко користуються цим, створюючи вигідні для себе тренди на ринку.
Памп на біржі криптовалют – це штучне завищення вартості віртуальної валюти, яке спричинене масовою скупкою монети. Обов’язкова частина пампу – дамп, скидання активу. Інвестори, які купили актив за низькою ціною, продають його за роздутим на пампі курсом. Памп та дамп завжди разом – це нерозривна пара дій. Як правило, памп створюється великими трейдерами навмисно заробити. Таких трейдерів на ринку називають «китами», а трейдерів, які стали жертвами махінації та скупили криптовалюту за роздутою ціною, називають «хом’ячками». На жаргоні криптовалютного ринку процес пампа та дампа називається «стрижкою хом’ячків».Яким може бути памп?
Памп у криптовалюті – це завжди приманка для трейдерів-початківців, які ще не розібралися в тонкощах ринку. Організатори пампу заздалегідь продумують план дій, готують аудиторію до скуповування активу, вкидаючи новини про те, що монети певної крипти незабаром суттєво зростуть у ціні. Попередньо організатори скуповують монети за низькою ціною, щоб потім продати за завищеною новачкам. Ажіотаж навколо монети піднімає її курс, адже котирування на крипторинці залежать від попиту та пропозиції. Після того, як кити розпродають свої монети, курс повертається на колишній рівень.
Памп буває двох видів, довгостроковий та короткостроковий. Довгостроковий готується кілька днів, для нього обирають монети із ТОП-20 рейтингу. Організатори протягом кількох днів готують аудиторію до різкого зльоту курсу топової монети, а в результаті кілька разів збільшують свої капітали. Короткостроковий памп може тривати кілька хвилин, для нього вибирають нові, але вже відомі монети. Початківцям вселяють, що дешева монета може вистрілити будь-якої миті, і варто купити саме зараз. Кити заздалегідь скуповують багато дешевих монет, курс крипти значно зростає, після цього кити скидають актив за невиправдано високою ціною. На графіках короткострокові пампи відображаються різким підвищенням курсу, утриманням на високій планці протягом кількох хвилин, інколи навіть секунд, і різким падінням курсу.
Що таке памп та дамп на біржі криптовалюти, як їх розпізнати?
Будь-який памп, короткостроковий та довгостроковий, має характерні ознаки. На памп вказують:
- різке підвищення котирувань;
- значне збільшення обсягу торгів щодо конкретної монети;
- невідповідність офіційної інформації проекту від новин, що створюються навколо нього;
- штучний ажіотаж навколо інсайдерських даних;
- неприродне зростання обсягу торгів, відображене на графіках.
Відрізнити природне зростання обсягу торгів від пампу можуть досвідчені трейдери. Основний прибуток від пампа отримують кити, які організовують його. На жаль, немає ефективного механізму щодо запобігання штучному роздмухування курсу. Тому трейдер, знаючи, що таке памп у криптовалюті, може лише вчасно розпізнати його та спробувати заробити.
Як краще зрозуміти, що таке памп у криптовалюті, навчитися розпізнавати тренди та заробляти на них? Необхідно уважно стежити за станом ринку, бути в курсі останніх новин, вміти відрізняти тренди та працювати з графіками. Усьому цьому можна навчитися на курсі від команди Crypto Crew. Ми створили навчальний курс для новачків, де кожен зможе освоїти навички успішного трейдера, вже за місяць почати заробляти на криптовалюті, обираючи перспективні монети для інвестицій та вигідні угоди на біржі. На курсі ми розповідаємо докладніше, що таке памп криптовалюти та як працюють маніпулятори. Приєднуйтесь, щоб стати китами, а не хом’ячками!