Price Action у трейдингу

Price Action у трейдингу

Зміст цієї статті:

Торгова стратегія Price Action активно використовується трейдерами різних фінансових ринках. Вона підходить для довгострокового та короткострокового трейдингу, дає добрі результати. Розповімо про прайс екшен стратегії та розберемося, якими перевагами вона має.

Що таке Прайс екшен у трейдингу?

Прайс екшен у трейдингу – це один із видів технічного аналізу, заснований на вивченні та оцінці динаміки курсу. Трейдинг за цією стратегією передбачає ухвалення рішення про здійснення угоди на підставі лише руху ціни криптовалюти чи іншого цифрового активу. Трейдери, які застосовують цю стратегію, вивчають рух ціни за певний період, намагаються зрозуміти, в який бік курс рухатиметься далі. Це прибуткова стратегія торгівлі, яка за правильного використання дозволяє досягти відмінних результатів на біржі.

Простими словами, прайс екшен – це вивчення дій всіх учасників ринку за певний період. Вибравши цю стратегію, немає необхідності аналізувати ситуацію на ринку, вивчаючи глобальні економічні новини, адже всі каталізатори руху курсу активу зрештою відображені у його вартості та цінових графіках.

Серед найчастіше використовуваних прайс-екшен фігур можна виділити цінові бари, такі як японські свічки. На будь-якій популярній біржі трейдер знайде свічковий графік для аналізу.

Паттерни прайс екшен

Отже, оскільки японські свічки найчастіше використовуються прихильниками прайс-екшен, саме на їх прикладі ми розглянемо застосування цієї стратегії. Японські свічки дозволяють отримати досить повну інформацію про вартість активу в момент відкриття та закриття ринку, а також побачити максимальний та мінімальний рівень ціни протягом певного періоду.

На денному графіку цін обидві свічки, представлені на зображенні, демонструють трейдеру необхідні дані за цілий торговий день. Інформація, яку отримує трейдер:

  • Максимальний та мінімальний рівні вказують на найвищу та найнижчу ціну активу за день.
  • Свічка продавця (з чорним, але іноді з червоним тілом) вказує на перевагу продавців у конкретний день, досягнута через більш високий рівень ціни відкриття, ніж закриття.
  • Свічка покупця (з білим, іноді зеленим тілом) вказує на перевагу покупців через більш високу ціну закриття, ніж відкриття.

Стратегій прайс екшен у трейдингу декілька, і кожну з них потрібно розглядати та вивчати окремо, уважно розуміючись на особливостях патернів. Популярними патернами у разі є: молот, падаюча зірка, харами. Також існує кілька видів скальпінгу стратегій прайс екшен, які використовуються для дейтрейдингу (коли всі відкриті угоди повинні бути закриті до закінчення торгового дня). Скальпінг передбачає вчинення великої кількості швидких угод протягом торгової сесії, а для використання прайс-екшен доводиться застосовувати досить велику кількість фільтрів. Одним з найкращих фільтрів є пошук трендових ринків, і для цього трейдер може використовувати індикатор ковзні середні або MA.

Один з алгоритмів торгівлі за стратегією прайс-екшен:

  • Дочекатися наближення цінового графіка до рівня підтримки чи опору.
  • Дочекатися, коли японська свічка після досягнення рівня утворює патерн. Чим складніша фігура, тим точніше сигнал.
  • Дочекатися підтвердження патерна та його остаточного формування, і навіть початку руху графіка у певний бік.
  • Відкрити угоду у потрібному напрямку.

Головні переваги Price Action у трейдингу

Цей метод торгівлі має кілька переваг. Основні з них:

  • Робота безпосередньо з курсом активу дозволяє швидше реагувати з його зміни, частіше відкривати прибуткові угоди.
  • Універсальність системи використовувати можна при будь-якому тренді, в тому числі і при бічному.
  • Можливість отримувати прибуток, торгуючи на різних таймфреймах.

Також важливою перевагою стратегії є можливість для трейдера навчитися професійно працювати з графіком та покладатися лише на свої знання, не витрачаючи час на пошуки інсайдів та прогнозів. А пройти навчання з прайс-екшен та інших стратегій трейдингу ви можете в Crypto Crew.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали