Про альткоїни

Про альткоїни

Зміст цієї статті:

Біткоїн – перша і найпопулярніша криптовалюта у світі, що справила серйозний вплив на фінансові ринки. Однак вона далеко не єдина. Сьогодні існують тисячі криптовалют – це альткоїни, альтернативи Біткоїну. Одні швидко стають популярними, інші здуваються та забуваються. Поговоримо про альткоїни, їх види, популярність і перспективи.

Що таке альткоїни простими словами

Надихнувшись успіхами Біткоїна, багато хто захотів повторити їх і створити власні крипто монети. Так з’явилися альткоїни. Що стосується альткоїнів? По суті, ними є всі крипто монети, створені після Біткоїна та на противагу йому. Вони позиціонуються як гідна заміна, що пропонує вирішення проблем, з якими BTC не справляється. Однак для того, щоб серйозно конкурувати з криптовалютою номер один у світі, альткоїнам потрібно мати значні переваги.

Альткоїни розроблені на основі BTC – це такі ж пірінгові валюти. Першим альткоїном був Namecoin, він з’явився на ринку у 2011 році. Токен розроблений на основі коду Біткоїна з використанням того ж алгоритму консенсусу, і також мав фіксовану фінальну кількість – 21 000 000 монет, як і BTC.

Ще один альткоїн, який відразу привернув увагу користувачів і став популярним – Litecoin, також представлений у 2011 році. Його емісія склала 84 000 000 монет, вчетверо більше, ніж BTC. На прикладі Litecoin можна розглянути різницю між Біткоїном та альткоїном. Litecoin створено як альтернативу BTC, але з відмінностями. Головна різниця – транзакції з використанням цієї монети виконуються швидше та частіше за рахунок зміненого механізму підтвердження майнінгових операцій. На відміну від Namecoin, про який сьогодні вже ніхто не пам’ятає, Litecoin все ще входить до списків найпопулярніших монет.

Види альткоїнів

З появою кожного нового алькоїну чіткіше проглядається різниця між ними. Сьогодні їх можна поділити на кілька основних груп:

  • Токени на основі майнінгу. Це монети, які з’являються внаслідок складних обчислень та видобутку нових блоків блокчейну. Цей алгоритм використовується для створення найбільш популярного сьогодні альткоїну, Ethereum.

  • Інвестиційні. Токени цього виду схожі на акції, вони дають власнику право отримання деяких дивідендів від компанії-творця. Інвестиційні токени з’являються на ринку в результаті ICO.

  • Службові. Іноді криптовалютні компанії проводять ICO для продажу службових токенів, але, на відміну від інвестиційних, такі монети дають доступ до послуг компанії.

  • Стейблкоїни. Це монети, створені задля нівелювання наслідків коливання біржових курсів крипти. Вони підкріплені фіатною валютою, для багатьох інвесторів є зручним та надійним способом зберігання коштів. Найпопулярніший приклад – Tether, прив’язаний до долара.

Де можна купити альткоїн? Вони представлені практично на всіх популярних криптобіржах, Binance, Huobi Pro, Kucoin та інших.

Які альткоїни купити сьогодні?

Як ми вже сказали, найпопулярнішим альткоїном є монета Ethereum, один із основних конкурентів BTC. Це платформа для створення смарт-контрактів, компанія розробляє різні децентралізовані програми та має власний токен.

Крім Ethereum до перспективних альткоїнів сьогодні можна віднести такі токени: Solana, Cardano, Polkadot, Avalanche, Polygon, XRP, Shiba Inu, Tron, Ripple, Litecoin, Dogecoin.

Навіщо зробили альткоїни, і чому вони важливі?

Альткоїни пропонують користувачам альтернативу BTC та ряд переваг. Багато хто з них дійсно набагато зручніший у використанні, зокрема через більш швидкі транзакції. До того ж, вони набагато доступніші за Біткоїна, і дозволяють усім бажаючим почати вивчення криптовалютної сфери, не вкладаючи великі суми на перших етапах. Як і BTC, альткоїни використовуються як інвестиційний інструмент, а стейблкоїни – ще й як спосіб захистити інвестиції від різких коливань курсів.

Бажаєте дізнатися думку професійних інвесторів про майбутнє альткоїнів? Приєднуйтесь до громади Crypto Crew! У нашому ком’юніті ви дізнаєтесь, які криптовалюти купуватимуть у 2023, і як інвестувати максимально безпечно.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали