Пул ліквідності криптовалют – це що

Пул ліквідності криптовалют – це що

Зміст цієї статті:

Що означає пул ліквідності криптовалюти? Як він працює? Які переваги дає надання ліквідності? Відповімо на ці запитання та допоможемо розібратися у тонкощах криптовалютного ринку.

Що таке пул ліквідності криптовалюти?

Простими словами, пули ліквідності криптовалюти – це сховища, де містяться активи трейдерів та інвесторів, які забезпечують запас ліквідності конкретним активам, які обмінюють користувачі на біржі. Якщо розглядати традиційні фінансові ринки, роль таких пулів грають великі банки, де зберігаються гроші тисяч вкладників. Банки розпоряджаються грошима, використовують для кредитування й у інших цілях. У криптовалюті пул ліквідності – токени, заморожені на рахунках смарт-контрактів. Заблоковані токени забезпечують високу активність трейдингу на торговій платформі. Смарт-контракти виконуються самостійно, цього не потрібні посередники. Працездатність пулу підтримується автоматизованими маркет-мейкерами, створеними з урахуванням математичних формул.

Стандартний пул ліквідності криптовалюти – це два токені. Заморожування двох токенів створює новий ринок для їхнього обміну всередині пулу. Створюючи пул, перший інвестор, який відправив свої токени, має встановити стартовий курс на їхній обмін. Щоб брати участь, кожен наступний постачальник ліквідності повинен заблокувати однакову кількість токенів пулу. Якщо встановлений курс обміну криптовалютой і поточний значно відрізняються, створюється можливість щодо арбітражу, постачальникам ліквідності це загрожує втратою капіталу. Постачальники, що відправили свої токени в пул, отримують так звані LP токени, їх кількість пропорційна долі ліквідності, яку забезпечив постачальник. Під час проведення угоди за участю пулу платформа бере комісію, вона ділиться між усіма учасниками пулу. Якщо постачальник хоче повернути свої заблоковані токени, він повинен спалити LP токени.

Переваги надання ліквідності

Головний плюс пулу ліквідності криптовалют – це можливість здійснювати обмін, а не стандартну двосторонню угоду. Трейдеру не потрібно шукати іншого трейдера, який надасть активу те саме значення, що й він. Смарт-контракт виконується автоматично, обмін відбувається швидко, користувачеві біржі не доводиться шукати відповідні угоди або домовлятися про ціну з іншими учасниками.

Ще одна перевага – низький вплив пулу на ринок. Транзакції відбуваються просто, не створюючи високого навантаження. Пул уже заблокований у смарт-контракті, а ціною токенів керує спеціальний алгоритм. Крім того, постачальники ліквідності одержують винагороду за блокування крипти в пулі, адже вони відмовляються від можливості продати цифрову валюту.

Хто використовує пул ліквідності криптовалют?

Ставши постачальником ліквідності, трейдери та інвестори отримують прибуток. Ставати постачальниками ліквідності користувачів біржі стимулює винагороду у вигляді LP токенів. Пули ліквідності використовуються централізованими та децентралізованими торговими майданчиками, кредитними платформами, наприклад Uniswap – це біржа для обміну криптою, створеної на блокчейні Ethereum. Існують пули ліквідності криптовалют на бінанс та інших популярних торгових майданчиках.

Які ризики несуть пули?

Пул ліквідності криптовалюти – те, що забезпечує високу активність торгівлі. Але є й ризики, про них має знати трейдер. Пули періодично зазнають непостійних збитків. Це нерівномірне співвідношення токенів у парі, викликане суттєвою зміною курсу. Непостійні збитки можуть призвести до втрати коштів, вкладених постачальниками. Найбільш схильні до непостійних збитків пули, що складаються з криптовалюти з високою волатильністю. Також проблемними є пули, що складаються з токенів, ціни яких значно відрізняються одна від одної.

Як заробити на пулі ліквідності криптовалюти, ви дізнаєтесь у Crypto Crew. На нашому курсі навчання трейдингу зібрані топові теми, необхідні для успішного заробітку на біржі. Приєднуйтесь до спільноти та навчайтеся заробляти на цифрових активах з мінімальними ризиками!

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали