Різниця фіатної валюти та криптовалюти

Різниця фіатної валюти та криптовалюти

Зміст цієї статті:

Фіатні гроші використовуються у всіх країнах, вони прийшли на зміну «золотому стандарту», ​​що проіснував понад сто років. Сьогодні ми розповімо, що такі фіатні гроші, ким вони випускаються, які переваги та недоліки їх використання чим відрізняються від криптовалюти.

Що таке фіатна валюта?

Фіатні гроші – це узаконений платіжний засіб, що випускається державою. Цінність фіату не забезпечується нафтою, золотом та іншими цінними металами, вона залежить від довіри до країни, що випускає гроші, та її становища на світовій арені. Саме авторитет уряду держави є основним чинником визначення цінності грошей. У більшості країн фіатні гроші застосовуються для купівлі-продажу послуг та товарів, зберігання коштів та інвестицій.

Плюси та мінуси фіатної валюти

Фіатна валюта мають як переваги, і недоліки. Плюсами таких грошей є:

 • Відсутність дефіциту. На відміну від золота та інших фізичних цінностей, фіат не обмежується дефіцитом, вона може бути випущена у необмеженій кількості.
 • Вартість виробництва. Ціна виготовлення фіатних невисока.
 • Гнучкість у кризові періоди. Держави та банки за допомогою фіатної валюти можуть оперативно реагувати на економічні потрясіння та кризи.
 • Міжнародні торговельні відносини. Фіатні гроші котируються у всьому світі – це універсальна та прийнятна для всіх форма грошей.
 • Зручність використання. Фіатна валюта не має залежності від фізичних цінностей, які потрібно десь зберігати та захищати, як золото. Крім цього, більшість платіжних операцій у світі проводяться безготівковим способом, завдяки чому використання фіатної валюти за останні кілька десятиліть стало ще зручнішим та комфортнішим для сучасної людини.

Недоліки фіату:

 • Відсутність внутрішньої цінності після відмови від «золотого стандарту». Утрируючи, можна сказати, що фіатна валюта створюється державами з нічого. Це може призводити до гіперінфляції та руйнування економіки країни, якщо держава вирішує надрукувати надмірну кількість грошей.
 • Інфляція. Світові валюти знецінюються постійно, і це неминучий.
 • Ризики підробок Готівкові фіатні гроші підробляють фальшивомонетники. Цю проблему сьогодні не можна назвати гострою та поширеною, але вона зберігається.

Крипта краща за фіатну валюту?

Криптовалюта не може замінити фіат, але вона стає популярнішою з кожним роком і вже активно конкурує зі звичними нам грошима. Спільне між криптою та фіатною валютою – відсутність забезпечення фізичними товарами. Однак існує стейблкоїн, вид криптовалюти, курс якого прив’язаний до вартості золота.

Криптовалюта децентралізована, а банки та держави не можуть впливати на неї – це одна з ключових відмінностей крипти та фіату. Крім того, відрізняється спосіб генерування грошей. Фіатні валюти випускаються державами, крипта – приватними компаніями, які використовують технологію блокчейну. Держава може випустити стільки грошей, скільки вважатиме за потрібне, тоді як більшість цифрових монет випускаються в обмеженій кількості, визначеній заздалегідь.

Чи можна стверджувати, що крипта краща за фіат? І той, і інший вид валюти мають свої переваги та недоліки. Але ми практично зі стовідсотковою впевненістю можемо сказати, що за криптовалютою майбутнє. Сьогодні вона офіційно визнана лише в кількох країнах, але зі зростанням популярності серед населення цифрова валюта буде поступово легалізована в розвинених державах, в найближчому майбутньому її можна буде активно використовувати для оплати товарів і послуг.

Головні переваги крипти:

 • децентралізована система;
 • стійкість до інфляції;
 • приватність та безпека особистих даних під час проведення транзакцій;
 • дешеві переклади по всьому світу;
 • низький поріг входу на біржу крипто для торгівлі та інвестицій.

Хочете дізнатися більше про криптовалют і почати заробляти на ній? Навчайтеся в Crypto Crew і ставайте учасником нашої спільноти! Разом із нашою командою ви пройдете шлях від новачка до досвідченого трейдера з ефективною стратегією заробітку.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали