Розвиток сектора криптовалют за останні роки, і скільки б ви заробили, вклавши в криптовалюту кілька років тому

Розвиток сектора криптовалют за останні роки, і скільки б ви заробили, вклавши в криптовалюту кілька років тому

Зміст цієї статті:

Світові ЗМІ вперше звернули увагу на криптовалюту, коли вартість Bitcoin перевищила кількасот доларів. Всерйоз говорити про крипт суспільство почало у 2017 році, коли ціна Bitcoin злетіла до $18 000. З того моменту світ дізнався такі слова, як блокчейн, токени та інші терміни зі світу віртуальних активів. Розвиток криптовалюти почався набагато раніше, але лише одиниці звертали увагу на новий фінансовий ринок.

Скільки коштував Bitcoin після запуску?

Історія розвитку криптовалюти розпочалася з випуску монети Bitcoin у 2009 році. Важко назвати його точний курс на той час, адже не було криптовалютних бірж та окремої інфраструктури, пов’язаної з цифровими активами. Відомо лише, що у 2009 році всього за долар можна було купити 1309,03 монети. Технічно, монета не коштувала навіть цента, але ті, хто повірив у перспективу розвитку ринку криптовалют та купили Bitcoin буквально за копійки, до 2017 року стали мільйонерами.

Незважаючи на недовіру та нерозуміння до досконалого нового на той момент активу, Bitcoin досить швидко почав зростати. Загалом через півроку з моменту запуску він подорожчав рівно вдвічі. Сьогодні це найпопулярніша цифрова валюта із найбільшою капіталізацією на ринку.

Як змінився світ криптовалюти з 2009 року?

Отже, перша сторінка в історії розвитку криптовалюти – запуск Bitcoin на початку 2009 року. Через два роки у нього з’явилися перші конкуренти, наприклад, восени 2011 вийшла монета Litecoin, зараз вона є одним з лідерів ринку. Монета має кілька критичних відмінностей від Bitcoin. Тривалість її блокчейна менша вдвічі. Також творці Litecoin використовували інший алгоритм хешування. Завдяки таким відмінностям транзакції Litecoin швидше та доступніше, ніж у Bitcoin.

2013 експерти називають переломним в історії розвитку криптовалют у світі. З огляду на збільшення співтовариства крипти почав формуватися криптовалютний ринок. Протягом року кількість учасників ринку поступово зростала, підвищувалася активність торгів. У 2013 році ціна Bitcoin коливалася від $100 до $150, а на початку грудня вперше перейшла позначку $1000.

До 2017 року розвиток криптовалюти в економіці світу не припинявся, але серйозних змін не було. На той час капіталізація крипторинка вже перевищувала $30 млрд, але порівняно з фондовими ринками ця сума не була суттєвою. Навесні 2017 року добовий обсяг торгів на крипторинці перевищив $1 млрд, вже в грудні ціна Bitcoin зросла до $19 000. Через рік вона знизилася майже в п’ять разів, як і ціни інших популярних на той момент монет, але пожвавлення на крипторинці почалося вже в 2019 році . Щороку світ вражає нові злети і падіння популярних монет, але загальна динаміка незмінна – кривавота стає популярнішою і дорожчою.

Скільки б ви могли заробити, якби вклалися в крипту 5 років тому?

Активний розвиток ринку криптовалюти призводить до підвищення попиту на віртуальні активи, в результаті активи зростають у ціні, з’являються криптовалютні фонди та компанії, діяльність яких спрямована на видобуток монет. Бізнес у деяких країнах навіть приймає криптовалюту як оплату товарів та послуг.

Найвищий курс Bitcoin зафіксований наприкінці 2021 року, він становив $67 789. За 5 років до цього моменту коштувала $637. Це означає, що вклавшись у Bitcoin у 2016 році, через 5 років, коли його ціна була на піку, ви могли б збільшити стартовий капітал більш ніж у 100 разів, не враховуючи інфляцію.

У 2022 році ціна монети знизилася, в середині червня курс становив менше $21 000. Однак перспективи розвитку криптовалюти, як і ринку в цілому, не змінюються, вони оптимістичні, головне – стежити за трендами, вибирати потрібні моменти купівлі та продажу активів.

Навчитися вигідно інвестувати в крипту та заробляти на трейдингу ви можете у Crypto Crew. Приєднавшись до нашої команди, ви дізнаєтесь максимум корисної інформації про розвиток криптовалюти в Україні, структуру ринку, методи аналізу та стратегії торгівлі. Всього за кілька тижнів трейдери-початківці та учасники спільноти переходять від теорії до практики, здійснюють перші вдалі угоди на біржах, заробляють з мінімальними вкладеннями.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали