Ризик-менеджмент у скальпінгу: як мінімізувати втрати

Ризик-менеджмент у скальпінгу: як мінімізувати втрати

Зміст цієї статті:

Торгуючи криптовалютою на біржі, трейдер не застрахований від збитків. Навіть наявність ефективної та перевіреної стратегії не гарантує відсутність втрат через високу волатильність ринку. Якщо ви вибрали скальпінг як свій стиль торгівлі, важливо продумати план ризик-менеджменту для обмеження збитків. Розкажемо про основні принципи ризик-менеджменту для початківців.

Що таке ризик-менеджмент у криптовалютному скальпінгу коротко:

 • Визначення розміру денного просідання.
 • Визначення розміру ризику однією угоду.
 • Визначення розміру ризиків на тиждень та місяць трейдингу.

Важливість ризик-менеджменту у скальпінгу

Ризик-менеджмент – це набір правил, за якими трейдер управляє збитками. Управління ризиками під час торгівлі на біржі є однією з основних частин торгової стратегії. Для трейдера значення має як відсоток прибуткових угод, а й розміри збитків, уникнути яких на 100% що неспроможні навіть досвідчені гравці ринку. Не маючи стратегії ризик-менеджменту, трейдер ризикує втратити все або більшу частину капіталу за невдалої угоди.

Чому скальперу необхідно мати план ризик-менеджменту:

 • Зменшення відсотка провальних угод. Контроль за збитками та аналіз невдач дозволяють трейдерам виробляти більш прибуткові стратегії торгівлі.
 • Збереження депозиту. Невдалий день чи тиждень у трейдингу не стануть причиною втрати всього капіталу за дотримання скальпером принципів ризик-менеджменту.
 • Впевненість. Розуміючи і заздалегідь визначивши, на які ризики він готовий піти, скальпер почувається впевненіше, не піддається емоціям, робить менше помилок.

Основи ризик-менеджменту при торгівлі криптовалютами для скальперів

Протягом дня скальпери здійснюють безліч угод, іноді 10, а іноді 100. Залежно від кількості позицій необхідно визначати ризики на угоду, а також ліміт денного просідання.

Досвідчений скальпер вміє не лише заробити, а й утримати прибуток. Іноді трейдери закривають одну провальну угоду за однією, і в цьому випадку важливо не втратити контроль над ситуацією, намагаючись поспіхом відбити збитки, здійснюючи чергову помилку. Встановивши розмір денного просідання, трейдер захищений від зливу всього депозиту.

Наприклад, денна просадка, тобто допустимий розмір збитку протягом дня, може становити 2% від депозиту. Для кожної угоди трейдер встановлює ризик розміром 1% від суми. Досягши денного просідання, важливо зупинити торгівлю, навіть якщо торговий день ще не добіг кінця.

Основні принципи ризик-менеджмент у трейдингу для скальперів:

 • Ніколи не відкривати угоду на 100% всього депозиту.
 • Розділити депозит на кілька умовних частин, наприклад, на 5. У цьому випадку відкривати угоди максимум на 1/5 депозиту, тобто 20%.
 • Наперед визначити розмір ризику – це сума, яку трейдер готовий втратити у разі невдалої угоди. Ніколи не виходити за встановлені собою рамки.
 • Перед відкриттям угоди прорахувати співвідношення ризиків та прибутку (Risk/Reward Ratio).

Як контролювати ризики у скальпінгу

Досвідчені трейдери завжди чітко дотримуються плану і дотримуються просідання, яке вони самі ж встановили на угоду і день. Якщо день невдалий, а ліміт збитків досягнуто, торгівля припиняється і трейдер аналізує свої дії. Якщо ж ліміт з просідання не досягнуто, а трейдер отримав прибуток, він може дозволити собі ризикнути, трохи збільшивши розмір допустимого збитку для наступної угоди. У цьому випадку він ризикує прибутком, отриманим цього дня, і при невдачі не втратить кошти, зароблені раніше. Так діяти можуть професіонали, які навчилися контролювати збитки.

Щоб стати таким професіоналом, дотримуйтесь кількох ключових порад:

 • Завжди обмежуйте можливі втрати, не починайте торгівлю без плану ризик-менеджменту.
 • Змінюйте стратегію управління ризиками, якщо вона не дає очікуваного результату.
 • Ставте стоп-лосс.
 • Не намагайтеся відігратися за невдалі угоди, змінюйте стратегію.
 • Ведіть торговий щоденник, аналізуючи успіхи та невдачі.

Приєднуйтесь до спільноти Crypto Crew, і ви дізнаєтесь більше про те, що таке ризик та мані-менеджмент у трейдингу, навчитеся скорочувати збитки та ефективно використовувати найкращі стратегії скальпінгу!

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали