Ризик-менеджмент

Ризик-менеджмент

Зміст цієї статті:

Заробіток на криптовалюті спричиняє ризики через волатильність ринку. Користуючись технічним та фундаментальним аналізом, трейдер може робити прогнози, але вони не завжди точні, і уникнути ризиків на 100% неможливо. Ними можна керувати, захищаючи свій депозит від зливу. Як це зробити? Використовуйте ризик-менеджмент! Ми розповімо про принципи ризик-менеджменту та про те, як розрахувати ризики для торгової позиції.

Чому важливо керувати ризиками?

Ризик-менеджмент – це набір правил, які допомагають трейдеру управляти ризиками, втрачаючи обмежені суми коштів за невдалих угод. Керувати ризиками необхідно для того, щоб не злити депозит. Ризик-менеджмент грає не менш важливу роль, ніж торгова стратегія та мані-менеджмент для управління капіталом.

Освоювати принципи ризик-менеджменту необхідно одночасно, готуючись до торгівлі біржі. Робити це варто практично, почавши торгівлю з невеликим депозитом.

Принципи ризик-менеджменту

Прості та зрозумілі принципи ризик-менеджменту роблять цю систему ефективною та зручною для трейдерів усіх рівнів. Заздалегідь складений план ризиків допомагає трейдеру при невдалій угоді прийняти правильне рішення швидко, не витрачаючи час, не ризикуючи ще більшими засобами.

Ваша система ризик-менеджменту повинна включати такі ризики:

  • На угоду. Кожна угода має потенційні ризики і визначити їх потрібно до відкриття позиції. Рекомендується починати з ризику на операцію у розмірі від 0,5% від депозиту. Максимально допустимий ризик у досвідчених трейдерів, які вважають за краще заробляти в комфортному темпі, становить 1% від депозиту. Така втрата не стане проблемою, не вплине на ваш емоційний стан.
  • На день. Ви повинні обмежити ризики для торгового дня. Протягом дня на біржі трейдер, який дотримується принципів ризик-менеджменту, може дозволити втратити від 3 до 5% депозиту.
  • На тиждень. Максимально допустимий розмір втрати протягом торговельного тижня не повинен перевищувати 10% депозиту. Тренди на ринку можуть змінюватись стрімко. Якщо ви відчуваєте такі зміни, а після закінчення торговельного тижня ваш збиток досяг позначки в 10%, варто зробити паузу в трейднігу, проаналізувати помилки, можливо, скоригувати торгову стратегію.
  • На місяць. Не рекомендується встановлювати місячний розмір ризиків вище 20%. Втративши п’яту частину депозиту за місяць, ви відчуєте збитки, але такі втрати не завадять заробляти на криптовалюті. Щоб не допустити подібної помилки надалі, доведеться переглянути свою торгову стратегію.
  • Максимальний ризик весь період трейдингу. Успішні трейдери намагаються встановлювати розмір цього виду ризику не більше 30% від депозиту. Втрата 30% вважається серйозним просіданням, проте психологічно перенести її досить легко. Зробивши перерву та переглянувши тактику, ви швидко повернетесь у трейдинг і зможете знову вийти у плюс.

Як розрахувати ризики для торгової позиції?

Використовуючи принципи ризик-менеджменту, наведені вище, ви можете легко і швидко розраховувати допустимі ризики для свого депозиту. Наприклад, якщо ваш депозит становить 5000$, система ризиків виглядатиме так:

  • на угоду – 1% = 50 $;
  • на день – 5% = 250 $;
  • на тиждень – 10% = 500 $;
  • на місяць – 20% = 1000 $;
  • максимальний ризик – 30% = 1500 $.

Дотримуючись такої системи, ви збережете близько 70% депозиту навіть у невдалий місяць. Це дозволить без серйозного стресу продовжити заробляти на криптовалюті, розвиватися, покращувати навички та виходити у плюс. Але не забувайте, що при систематичному досягненні максимального ризику необхідно переглядати стратегію, щоб припинити втрачати депозит. Ваша торгова тактика повинна відповідати поточному тренду і бути гнучкою, тому пропрацювати її варто до початку торгів, враховуючи цілі та стан крипторинку.

Вчитеся керувати ризиками та заробляти на криптовалюті ефективно. Приєднуйтесь до команди Crypto Crew і ставайте учасником нашої спільноти. Навчання з досвідченими менторами скоротить кількість помилок на старті, вже через місяць після початку курсу ви освоїте базові навички трейдера та зможете самостійно здійснювати успішні угоди.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали