Ризики інвестицій у крипту

Ризики інвестицій у крипту

Зміст цієї статті:

Інвестиції у криптовалюту – це перспективний, але ризикований спосіб заробітку. Незважаючи на популярність цифрових активів, що стрімко зростає, інвестору варто бути готовим до ризику і втрати коштів. Розкажемо, які проблеми виникають під час інвестування у крипту, та як вкладати гроші безпечно.

Що потрібно знати новачкові перед початком інвестицій?

Перше, що потрібно знати інвестору-початківцю про криптовалюту – це сфера з високою волатильністю. Цифрові активи не забезпечені золотом та іншими фізичними цінностями. Лише окремий вид крипти, який називається стейблкоіни чи крипто долари, прив’язаний до фіатної валюти. Курс криптовалюти залежить від тренду ринку, попиту та пропозиції, тому його не можна регулювати та контролювати. На прикладі Біткоіна ми бачимо, як найперша, найпопулярніша монета може втратити більше половини вартості за порівняно короткий період. Ще наприкінці 2021 року Біткоїн коштував понад 65 тисяч доларів, а влітку 2022 року його ціна не дотягує і до 20 тисяч. Експерти прогнозують монеті зростання, але коли він буде, і наскільки виростуть котирування, сказати складно.

Новачку варто дізнатися про принципи диверсифікації. Вкладаючи всі гроші в одну монету, ви ризикуєте втратити їх, якщо курс різко впаде. Сформувавши інвестиційний портфель з різних криптовалют із високою, середньою та низькою капіталізацією, ви знижуєте ризики зливу капіталу, у разі падіння курсу однієї валюти можете компенсувати втрати зростанням іншої.

Також варто вивчити найпопулярніші та безпечні способи інвестування. Вкладати гроші можна безпосередньо у криптовалюту, але не лише. Існують також інвестиції в акції криптовалютних компаній, котрі займаються майнінгом або заробляють на крипті іншими способами. Вкласти кошти можна в криптовалютні фонди – це також досить перспективно та безпечно для капіталу, якщо вибрати надійний фонд.

Ризики інвестицій у криптовалюту

Заробіток на криптовалюті пов’язаний із ризиками, адже це ринок із високою волатильністю. Тим не менш, крипта має високу ліквідність, і вкладати в неї вигідно.

Основні ризики інвестицій:

  • різкі зміни курсу;
  • непередбачуваність ринку; складність прогнозування;
  • схильність ринку до маніпуляцій, залежність курсу від попиту та пропозиції;
  • відсутність чітких правил та законів для захисту ризиків інвесторів.

Помилково думати, що інвестиції – це просто, і їм не потрібно вчитися. Щоб керувати ризиками, інвестиції важливо робити з розумом, підходячи до процесу та вибору активу серйозно. Не варто одразу вкладати всі вільні гроші в крипту, краще інвестувати невелику суму щомісяця. Поступальні інвестиції допоможуть простіше освоїтись у криптосфері, вивчити її нюанси, зрозуміти, як правильно вибирати активи та складати інвестиційний портфель, аналізувати стан ринку та тренди.

Як інвестувати в крипту безпечно та прибутково?

Один із головних принципів успішних інвестицій у криптовалюту – диверсифікація. Потрібно вибирати монети з різними капіталізаціями. Левову частку портфеля, звичайно, мають займати активи з високою капіталізацією, вони ідеально підходять для довгострокових інвестицій.

Експерти радять вибирати крипту з різних сегментів – це децентралізовані монети, коїни, випущені централізованими біржами, токени DiFi-проектів, стейблкоіни чи крипто долари. Різноманітність інвестиційного портфеля – це захист капіталу та високі шанси отримання хорошого прибутку. Однак чим більше активів ви купуєте, тим більше часу доведеться витрачати на вивчення ринку, відстеження динаміки курсів.

Варто прийняти той факт, що без ризиків у криптовалютній промисловості не обійтися. Навіть досвідчені інвестори та трейдери втрачають кошти, роблячи помилки. Але кількість помилок може бути мінімальною, щоб досягти цього, потрібно уважно вивчати сферу. Проходьте курс в Crypto Crew і стаєте досвідченим інвестором! Працюючи з нашими наставниками, ви дізнаєтеся про все, що потрібно для здійснення перших успішних інвестицій і отримання доходу від крипти, освоїте базові навички трейдера і позбавитеся страху йти на розумні ризики.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали