Ризики в криптовалюті

Ризики в криптовалюті

Зміст цієї статті:

Криптовалюта – цифровий актив, створений у 2008 році. 2010 року випущено перший обмінник, який обмінював цифрові гроші на долари. Вартість обміну становила 10000 біт. на 25 дол.

На сьогоднішній день цифрова валюта набуває все більшої популярності. Але, незважаючи на це, багато хто боїться інвестувати в криптовалюту через можливі ризики. З нашої статті ви дізнаєтеся про переваги інвестування в цифрові активи, в чому ризик криптовалюти і як їх обійти.

Переваги криптовалют

Часто можна почути питання: криптовалюта ризик чи ні? Будь-яке вкладення – це ризик, але ми хочемо спочатку розповісти вам про плюси цифрових грошей:

  • доступність електронних фінансів 24/7;
  • анонімність;
  • надійність захисту від зломів;
  • можливість майнути кожному охочому;
  • відсутність інфляції валюти.

Головною перевагою цифрових грошей є можливість відстеження всіх операцій із криптовалюти з будь-якої точки Землі.

Ризики інвестування в криптовалюту

Ризик інвестування в криптовалюту може бути різним. Розглянемо можливі варіанти.

Не обережність

Якщо ви втратите доступ до секретних ключів з якихось причин, а злодій отримає доступ до них, то ви можете потрапити на фінансові ризики криптовалюти і втратити все, що є на вашому цифровому гаманці. Саме тому зберігати свої паролі в режимі офлайн не рекомендується. Неправильний рух комп’ютерною мишкою або глюк жорсткого диска загрожує втратою файлів із секретними даними.

Не забезпеченість цифрової валюти

На відміну від будь-якої грошової валюти цифрова валюта не забезпечена нічим. Державні гроші забезпечуються державними активами, а криптовалюта такого не має.

Кібер-безпека

У наш час не дивно чути про те, що хакери можуть зламувати ті чи інші компанії чи біржі. Криптовалютні біржі не виняток. У 2016 році хакери змогли зламати гонконзьку криптовалютну біржу і вкрасти майже 120 000 ВТС (73 дол.). Через цю ситуацію курс Bitcoina впав на 24%. Зломщики змогли обійти захист Bitgo, двофакторну аунтифікацію та мультипідпис.

Інший випадок був у 2014 році на платформі Cryptsy. Компанія не стала турбувати себе, щоб проінформувати про це своїх користувачів.

Останнім випадком зламування стала південнокорейська біржа Bithumb. З рахунків біржі було знято близько 2 мільйонів південнокорейських геть. Щоденний оборот біржі – 35 мил. дол. в день.

Шахрайство

Знаменитий метод шахрайства – електронна пошта. Під різними приводами вас проситимуть перейти за запропонованими посиланнями, які вимагатимуть пройти верифікацію – ввести логін та пароль від свого особистого кабінету електронної пошти чи інтернет-гаманця. Найчастіше такі посилання маскують під відомі інтернет ресурси, повністю копіюючи їхній зовнішній вигляд.

Оподаткування

Майбутні інвестори повинні взяти до уваги той факт, що оподаткування віртуальних грошей вже є у різних країнах, наприклад Ізраїль.

Постійна зміна ціни криптовалюти

Часті стрибки вартості цифрових грошей додають тільки ризики від вкладення криптовалюти. Фінансові аналітики можуть точно визначити вартість різних валют у світі, але визначити точну ціну Біткоїна на завтра не може ніхто.

Втрата вартості криптовалюти

Технології не стоять дома і дуже швидко змінюються. Біткоїн тому не виняток. У цієї криптовалюти утворюється безліч конкурентів. Незважаючи на свою популярність, Біткоїн може мати ризик вкладень у криптовалюту – втратити всю свою вартість.

Масштабованість мережі

Чим більше людей починає майнути та намагатися вивести свої кошти, тим більше йде завантаженість мережі. Через високу завантаженість дедалі частіше транзакції залишаються десь у мережі.

Як знизити ризики

Цифрові гроші – вигідне та цікаве отримання прибутку для тих, хто готовий ризикувати.

А для того щоб не потрапити на шахраїв, дотримуйтесь простих порад:

  • не давайте нікому свої коди та паролі;
  • не надайте нікому свою конфіденційну інформацію;
  • не надсилайте криптовалюту на зовнішні адреси;
  • перевіряйте безпеку сайту, на який переходите через URL-роздачі.

Щоб займатися криптовалютою, потрібно знати більше про можливості та ризики криптовалюти. Команда Сrypto Сrew завжди допоможе і поділиться своїм досвідом із тими, кому це необхідно.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали