Що буде, коли інституційний регулятор прийде у криптовалютний ринок?

Що буде, коли інституційний регулятор прийде у криптовалютний ринок?

Зміст цієї статті:

Криптовалюта створена як альтернатива звичайним національним грошам і однією з її особливостей спочатку була свобода від регулювання. Однак фінансовий ринок, що стрімко розвивається, не міг залишитися без уваги державних інституційних регуляторів. Розглянемо особливості підходів різних регуляторів криптовалют та розберемося, як вони впливають на сферу.

Чому по всьому світу регулятори взялися за криптовалюти?

Регулювання криптовалюти непросто дається центральним банкам та урядам різних країн, адже це децентралізована система, створена з метою уникнення державного контролю. На думку експертів, існують ризики перетворення популярного віртуального активу на «цифровий цвинтар» для коштів інвесторів, якщо регулювання криптовалютного ринку не зможе оптимізувати сферу та встановити необхідний контроль за нею.

Фахівці вважають, що вироблення міжнародних правил регулювання на глобальному крипто ринку потрібне для стабілізації волатильності активів, запобігання загрозам стабільності світових фінансових ринків.

Причинами загрози називають:

  • неконтрольоване зростання сектора;
  • досягнення криптовалютного ринку межі;
  • зростання взаємозв’язків між криптоіндустрією та регульованою фінансовою системою;
  • невідповідність ліквідності, операційних та кредитних ризиків.

Як інституціоналізація системи регулювання криптовалюти проводиться у світі?

Серйозні зміни у великих юрисдикціях стосовно крипт почалися в 2021 році. У вересні цього року Китай остаточно затвердив низку заборон, що вимагають жорсткість, визнав майнінг і все пов’язане з ним, незаконною фінансовою діяльністю. Водночас США та країни Євросоюзу визначилися з однією з основних проблем їхніх центральних банків – регулювання стейблкоїнів, які набирають популярності. На відміну від іншої крипти, стейблкоїни прив’язані до фіатної валюти, євро або долара, для обмеження їхньої волатильності. Проблема полягала в тому, чи достатньо в емітентів стейблкоїнів резервів для підтримки їхньої цінності. Адже у разі паніки серед власників стейблкоїнів серйозні проблеми можуть торкнутися інших фінансових ринків та активів.

Євросоюз дотримувався нейтральної політики щодо криптовалюти до 2019 року, поки компанія Meta не оголосила про запуск стейблкіону Libra. Ця монета задумана як глобальна, тому центральні банки та уряди різних країн побачили у ній загрозу дестабілізації світової фінансової системи.

План регулювання стейблкоїнів у США опубліковано у 2021 році. Згідно з планом, випускати стейблкоїни зможуть лише застраховані депозитарні інститути, діяльність яких підпадає під правила банківського регулювання. Крім того, до капіталу та ліквідності активів емітентів пред’являтимуться особливо жорсткі вимоги.

Європейські регулятори, намагаючись взяти під контроль Біткоїн та іншу крипту, зобов’язують провайдерів та постачальників послуг із цифровими валютами проходити ліцензування, висувають особливі вимоги до капіталу таких компаній. Також європейська стратегія (MiCA) передбачає обмеження кількості транзакцій з кожною крипто монетою на ринку Євросоюзу. На день допустимо проводити до 1 мільйона транзакцій з одним токеном, а сума транзакцій у фіатному еквіваленті не повинна перевищувати 200 мільйонів євро.

Як регулюється криптовалюта в Україні?

В Україні ухвалено закон «Про віртуальні активи». Відповідно до закону, визначається правовий статус, класифікація цифрових активів та право власності на неї. Надалі планується створення умов формування правового поля криптоіндустрії країни. Закон також визначає перелік компаній, які можуть надавати фінансові послуги, пов’язані з криптовалютою, та пропонує умови їх державної реєстрації. Зрештою, ухвалений закон передбачає фінансовий моніторинг крипторнинку.

Щоб бути в курсі останніх подій і розуміти, чим закінчиться конфлікт крипторинка та регуляторів, приєднуйтесь до спільноти Крипто Крю! Наші передплатники знають все про криптосферу та вчаться успішно заробляти на віртуальних активах.

Автор: admin_cryptocrew

Інші матеріали